Annyira szar nem lehet szerintem az új ubuntu, hogy egy kétmagos processzorral, meg négy giga rammal, (még ha a videókártya integrált is) nem bír lejátszani egy videót!!!
Durva lenne!!!
Mivel eddig semmit nem írtál a gépedről, valamint a körülményekről (pontosan milyen videók és milyen lejátszók), így érthetőek az eddigi reakciók. Megnézheted Live alatt, akár másik rendszerrel is.
Alaplap: Biostar N68S3B
Processzor: AMD Atlonn II X2 250
Video lejátszók: VLC, SM player, GOM player
Formátumok: mkv, MPEG-4, avi
Valószínűleg mindegy! Valamelyik lejátszó lefagy néhány másodperc után, valamelyiknél a menüt nem lehet közben használni.
Na végre!
Ezen szegényes információk alapján legalább el lehet indulni.
A processzor elvileg nem olyan gyenge, hogy a videók akadozzanak rajta,
viszont elég öreg már ahhoz, hogy a 16.04-hez tartozó kernelből kikerüljenek a driverek.
Próbáld ki 14.04.1-es alapon futó oprendszerrel (pl. live CD/USB). Fontos, hogy ne 14.04.4 legyen, hanem a régebbi kernelt tartalmazó 14.04.1.
Az nem derült ki, mennyire erőforrás-igényes videónál akadozik, de a hibajelenség alapján akár telepítési gond is lehet.
Nem számít hányadik telepítés.
A processzorod 8 éves, az új operációs rendszerek, mint amilyen az általad használt 16.04-es valószínűleg már nem tartalmaznak ennyire öreg eszközök illesztőprogramjait (mert már kivették belőle), így ne várd el tőlük, hogy megfelelően működjenek.
A korábbi verziók még tartalmazni fogják a szükséges drivereket, azzal kell kipróbálni.
Fox egy fődet, vec bele magot, ha beérik beszántod!
Mera Zúj! Mera Zúj! Mera Zúj! Yó !Yó! Yó!
És akkor most írd meg léci mi az ami hiányzik a 12.04-esből!
És segítek neked hogy legyen végre egy használható OS-ed. Nekem is van, nem kamu.
Bocs elragadott a hév,
természetesen a 14.04-es Mate is vissza állítható rendes(3.13-as) kernelre,
csak rá kell keresni a synapticban.
Rendben.
A menü használhatósága erősen függ a videó „mellékes” adataitól, a csomagolásától. A Matroska például szokott tartalmazni „használhatatlan” dolgokat, (nézhetetlen) videót. És gyakorlatilag bármilyen lejátszóval próbálkozhatsz, esetében.
A másik, amit a mester is mondott, erről nem mondtál semmit.
Fut-e valami nagy erőforrás igényű, vagy a lemezt erősen használó program? (nálam egyik gépen a torrent letöltéssel együtt futó videólejátszó akadozik)
Próbáld meg kikapcsolni az összes olyan, az adott grafikus felületen található csicsás dolgot, ami erőforrás igényű. Háttérkép váltogatása, 3D-s cuccok, animált dolgok stb. Ami nem kell azt ki kell lőni...
Anno nekem ezt javasolta kimarite:
Basically if you:
- disable composite ( sorry till now I cannot find a better solution )
AND
- [VLC] deselect this option: Video -> Display -> Accelerated video output (Overlay)
OR
- [VLC] select this video output: Video -> Output -> OpenGL GLX
Csak egy tanács: a szoftverek és frissítéseknél nézd meg, hogy használ-e a rendszer (zárt illesztőprogranot) ha van lehetőséged beállítani próbáld meg.
Nekem pár napja kellett telepítenem hasonló gépet, és azt kell mondjam, hogy mérföldekkel jobban teljesít zárt illesztőprogramokkal. Előtte csinálj biztonsági mentést, és mielőtt megcsinálod, járj utána, hogy tudod visszaállítani, ha az eredmény mégsem pozitív.
Én egy aránylag erős gépnél próbáltam háromféle driverrel, az egyik zártnál maradtam, annál a legkevésbé rossz a videó lejátszás.
Sokaknak van baja a videókkal Linuxnál úgy látom. Nálam semmi értelmes megoldás nem jött a problémámra. http://ubuntu.hu/node/41857 Cikizés ide, cikizés oda, amióta Linuxokat telepítettem, a videókkal mindegyiknek volt valami baja, tökéletes videó lejátszást még nem láttam. Lehet jobban rá kéne feküdni a VGA driverekre? A winfos is akadozik, ha nincs gyári driver.
Ami nagyon nagy gond mert ha az ember feltesz egy linuxot, és azt tapasztalja, hogy "jé, szar a videónézés rajta" pár pillanat alatt le is szedi.
sima windows telepítés után az ember feldobálja a hardware adott dolgokat és megy is neki minden, de linux alatt azért vannak szívások vele, és ez nem biztató.
Személy szerint, nem a Windows-al van bajom e tekintetben. Hanem a vele járó (nyűggel). Értem ez alatt, hogy " Kérem ne kapcsolja ki a számítgépet a frissítés még 3 napig tart!" Jó ez erős volt, de a lényeg érződik. Lehet, hogy szép meg fut ilyen olyan program, de ha sűrgősen kell valamire, na pont akkor nem lehet használni. Nem állítom, hogy nem jó, de ha már ilyen drága, legalább használni lehetne. Egy linuxot viszont egyszer beállít az ember rendesen, és évekik teszi a dolgát. Én rengeteg ismerősömnek telepítettem már sok-sok linux-ot, és még csak dicséret volt. El kell dönteni, hogy milyen feladatot kell tudjon az adott pc/laptop és ahhoz telepíteni az oprendszert. Persze kell néha kompromisszum, mert a hardware is véges, de ha hozzáértő csinálja a telepítést 99% hogy menni fog.
Igen, igazad van. Ha eljut oda az ember, hogy beállít mindent, akkor már nincs gond. Én azt látom, hogy sokan nem jutnak el odáig, mert egyszerűbb félévente újra rakni a windowst, amit már ismer, mint végigharcolni azt, hogy beállítsa a linuxot. Ténylegesen az a kérdés, hogy 100 átlag-user közül, aki a gépét használni akarja, mennyi fogja az első telepítés után vészes gyorsasággal kivágni a linuxot a szemétbe az ilyen gondok miatt. Ez pedig sarkalatos kérdés, mert csak így tud terjedni, ha százból egyre többen fel tudják rakni egyszerűen.
Azt azért hozzá kell tenni, hogy nekem volt egy kihagyásom kb. 4 év a linux terén és az alatt nagyot fejlődött ezen a téren a linux. Már majdnem megy a DVD bedug-elindul-telepít... majd gond nélkül megy majdnem minden.
Pontosan. Az idő telik az elvárások nőnek. Egyre több, jobb hardware. És a kényelem mindenek felett. De volt ilyen pl az XP-nél is, mikor napokig keresett az ember egy vga vagy sound drivert. És a csillagokat is leimátkozta mire működött.
Mondjuk a win-en sem tart sokáig beállítani, hogy ne kénye-kedve szerint frissítsen, hanem csak akkor, ha te is egyetértesz vele.
Szerintem nincs vele több nyűg, mint linuxon, csak ugyanúgy be kell lakni, mint egyébként bármelyik OS-t.
Ízlések és pofonok.
A Win az elején titta ööm bódottá!
Aztán ahogy használod és telik az idő: cumi.
Az Ubi meg az elején cumi a hardverek miatt, de a használattól nem megy tönkre.
Szerény véleményem erről csak annyi, hogy az emberek fele már Linuxot használna, ha a fejlesztők nem csak a csicsás megjelenéssel foglalkoznának, hanem az egyszerű használhatósággal. Nem tanulnak a Windows hibáiból! Pl. az XP-t csak a támogatás hiánya tudja kiirtani!!!
Megpróbálom a zárt forráskódot!
- Egymástól független "csapat" fejleszti a rendszert és a megjelenést.
- A rendszer fejlesztésének megértésébe nyújt bepillantást Linus Torvalds egyik idei (angol nyelvű) videója: http://www.ted.com/talks/linus_torvalds_the_mind_behind_linux
- "Nem tanulnak a Windows hibáiból!" Azért, mert te holnap reggelire nem eszel banánt, attól Etiópiában még sokan éhezni fognak.
Amúgy az Apple egyszerűbben oldotta meg a driver kérdést, csak alig pár hardverre kell megírniuk (és elég komoly gyári támogatást élveznek).
Az viszont szomorú, hogy amit már egyszer megoldottak, azt is kidobják pár év után a driverből, mert sok munka karbantartani. Igen, a tényleges hozzáadott értéket adó dolgokat kevesen fejlesztik, a csicsa dolgokat erőltetik (Azt is bugosan) Viszont kap a felhasználó olyan rapid ütemű frissítési őrületet, hogy beleszédül. A régi mellett se lehet örökké megmarani, mert az alkalmazások az újhoz íródnak, visszafelé kompatibilitás nincs, a legkisebb verzióeltérés, és hibával leáll a fordítás.
Kétségtelenül feljődtek, ha megnézem egy 2005 -ös gépen A Windows - Linux WiFi, vidkártya teljesítmény eltérést és ugyanezt megnézem egy 2013 -as konfigon, de elég ramaty a driver helyzet. Itt kelet-európában nem dobálunk ki PC -ket 3 évente.
A különböző libeket ugyanúgy kidobálják. Aki feljeszteni akar Linuxra annak a feljesztő szeszélyei többszörös munkát adnak, vagy full statikus könyvtárakkal dolgozik, ami szintén többletmunka. Ami azt illeti a Linux desktop évét már lehet hogy csak nyugdíjas éveimre élem meg(Pedig 35 se vagyok)
Én inkább azt tartom szomorúnak, ha valaki nem éri a rendszer működését, és a jellemzőit hibaként tünteti fel :(
Persze hogy kidobják az rendszerből a régi drivereket! Az igény egyre kisebb rá (és olyanok tartanak rá igényt, akik valami okból kifolyólag "elavult" eszközöket használnak). Az új rendszer és régi driver kompatibilitásának tesztelésére fordított időt 100-szor hasznosabb dologra fel lehet használni, mint például azoknak az eszközöknek a tesztelésére, ami közelmúltban jelent meg, vagy hamarosan meg fog jelenni.
Számítástechnikai eszközpark brutális tempóban fejlődik, rengeteg eszközön fut a Linux (TV-től, a fényképezőgépen át az önjáró fűnyíróig).
Nem szabad azt feltételezni, hogy a fejlesztők végtelen mennyiségű idővel és emberi erőforrással rendelkeznek. Pont ellenkezőleg, töredékével sem rendelkeznek azzal, mint amire igény lenne. Ezt sikerült belőle kihozni. Próbálnak a gyártók nyomában haladni, és az időközben felmerülő lyukakat befoltozni.
A kezelőfelületet lehet csicsásnak nevezni, nem a rendszert. Ha kevesebbet foglalkoznának a külsővel, attól mások még nem foglalkoznának többet a belsővel (a rendszerrel).
"Én inkább azt tartom szomorúnak, ha valaki nem éri a rendszer működését, és a jellemzőit hibaként tünteti fel :(" Akkor a Windows töredezése zárt kódja, sebezhetősége se hiba, csak jellemzője, amit én nem ismerek eléggé. Viccet félretéve a visszafelé kompatibilitás hiánya nálam és azoknál, akik feljesztenének rá, igenis hiba. Ez csak az én véleményem, meg azoké akik nem feljesztenek rá emiatt (Igen, nem csak emiatt, nagyobb a piaci lobbi szerepe, ez tény)
"Számítástechnikai eszközpark brutális tempóban fejlődik, rengeteg eszközön fut a Linux (TV-től, a fényképezőgépen át az önjáró fűnyíróig)." Desktop linuxról beszéltem, nem ellendrukker vagyok, ezt is egy OpenSUSE alól írom.
"Nem szabad azt feltételezni, hogy a fejlesztők végtelen mennyiségű idővel és emberi erőforrással rendelkeznek. Pont ellenkezőleg, töredékével sem rendelkeznek azzal, mint amire igény lenne. Ezt sikerült belőle kihozni. Próbálnak a gyártók nyomában haladni, és az időközben felmerülő lyukakat befoltozni." Tehát akkor mégis, gyengeség, ha úgy tetszik, hiba..
"A kezelőfelületet lehet csicsásnak nevezni, nem a rendszert. Ha kevesebbet foglalkoznának a külsővel, attól mások még nem foglalkoznának többet a belsővel (a rendszerrel)." Igen ezzel egyetértek, bár nem a csicsa a bajom, jó hogy szemnek kellemes a felület, hanem hogy a n+ 1 -edik átforgatott átszínezett cuccra megy el az erőforrás... Bár tudom, nem bug, hanem feature.. Valamint csináljak jobbat, ha tudok. Nem tudok, de a hiba az hiba. Engem helyben hazaküldenének a munkahelyyemről, ha ezt mondanám a főnöknek, hogy csinálj jobbat. Ahogy a megrendelő is szerződést bontana, ha ezt kapná a pénzéért (Tudom, rossz hasonlat, csak relációba akartam tenni hogy a hiba igenis hiba)
Egyszerű megoldás van a kevés idő problémára, a régieket tovább kellene támogatni. Legtöbb embernek nincs szüksége új rendszerre. Erre ott az XP példája csak a támogatás hiányával tudták megölni. Ha egyszer belőjük nagyszerű rendszer ez. Ha ezt is tanfolyamon oktatnák leshetne a Microsoft.
Na igen, de ki képes visszaportolgatni tartósan, mikor már lejárt a támogatás. Most akinek ilyen-olyan I -s cuccai vannak, az egy darabig ok, de aki nem az nem tud akármeddig a régi rendszere mellett maradni. A rendszer jó is ha van vasad hozzá. Viszont Közép-Európa nem arról híres hogy az emberek megrázzák a hardverfát, és potyognak az új vasak
Valamint megnézem én azt a tanfolyamot, ahol megtanítanak backportolni.... Ők meg nem támogatnak .... Hány ténylegesen hosszan támogatott disztrib van, ahol 1 kiadáson belül nem vágnak ki olyan HW drivert, ami kiadáskor még jól ment? A válasz: 0
"Legtöbb embernek nincs szüksége új rendszerre."
Ez nem igaz! Elborzasztó, mennyire rosszul szemléled a körülötted lévő világot. Az XP-s gépek sorra mennek tönkre, elöregednek. Nem árusítják már azokat az elavult gépeket.
Azonos gyártási költség mellet kisebb fogyasztású és akár 10-szeres sebességű alkatrészeket lehet gyártani.
Nem sorolnám azokat az előnyöket, mi mindent lehet megvalósítani gyorsabb számítógépekkel, de ha nyitott szemmel körbenéznél a világban feltűnne, hogy a tartalmak is az új eszközök képességeihez igazodtak. A monitorok mérete megnőtt, a videók felbontása, honlapok erőforrásigénye stb. szintén többszörösére emelkedett. (Pl. index címoldala közel 10 MB.)
A környezetemben, 4 xp-s, 2 windows 7-es és 1 windows 10-es gép működik.
Csak a 10-esre van panasz, az xp-vel nincs gond semmilyen
a frissítések rendben jönnek, nincs reklamáció hogy ez vagy az nem működik,
sőt a 2006 előtt gyártott mobiljaink, kizárólag xp-n működnek,
pedig volt próbálkozás.
Én új géppel szenvedek a fos videó lejátszás miatt. Ez a hiba volt van és ha nem csinálnak normális VGA drivereket, lesz is.
https://onedrive.live.com/redir?resid=C02C1D8D47FD1DF9!24957&authkey=!AMCGJoe6cxzz-Gs&ithint=video%2cmp4
Egy új MINTet tettem egy 14 éves Laptopra, XFCE-vel simán megy rajta, nyilván nem 4k-s videókat nézek vele :)
A baj az, hogy Ubuntuval (más Linuxal is) az új vas is rosszul játssza le a videókat. A látszat pedig az, hogy szarnak a problémára, az U-8.1-nél ugyan ilyen vízszintes törések voltak a videó lejátszásnál.
Az Xp-t 13-14 évig támogatták azért, tuti nem a magyar pénztárcák miatt.
Off
"Szerény véleményem erről csak annyi, hogy az emberek fele már Linuxot használna, ha a fejlesztők nem csak a csicsás megjelenéssel foglalkoznának"
Ha teszem fel, fel teszem a PC-BSD-t, mitől néz ki úgy mint egy Kubuntu?
Mert ugyan az készíti a csicsát mint, a Linuxhoz?
Van a BSD-nek és a Linuxnak, "gyári"grafikus képernyő kinézete?
Van neked a témában háttér ismereted?
A Linux legismertebb képernyős testvére, az android (újabban, az 5.1 óta, ANDROID)
a BSD-é pedig az OS X.
Az emberek nem utálják a szépet, különösen a nagy tömegek. Ezért járnak el egy más városaiba és ezért, nem kell bezárni minden múzeumot és képtárat.
A giccset a széptől a tartalom különbözteti meg, és nem a formátum!
Fölösleges csak a fejletlen gondolat, mely nem képes szétválasztani őket.
Az egysíkúság nem egyenlő a vertikális széles látókörrel!
On
Lehet, hogy kissé rosszul fogalmaztam. Az igazi problémám az, hogy mindig variálnak. Volt egy rendszer 10.04, keservesen beállítottam vagy fél év telt el mire mindenre rájöttem. Eltelt néhány év, megszűnt a támogatása, frissítés hiányában egyes videókat nem játszott le a böngésző, kezdésnek! Most kezdhetem újra! Az én bajom csupán az, hogy nem gondolnak az amatőr maga telepítő emberekre. Én megszenvedek vele, de a többség nem! Inkább kiperkálják a Windowsért a lóvét!
A külsőt pedig egy plusz programmal is változtathatják ha akarják és még ész sem kell hozzá!
Egyébként jó lenne a programban telepítés előtt lenne egy rendszerteszt ami közölné a végén ha valami gikszer van.
Szóval sok-sok apróság van ami ilyen tudatlanoknak mint én segítene.
Egy éve nem aktív a Lucid-om. Lementettem systemback-kel iso-ba.
Pendrájról kipróbálva mindent tökéletesen csinál, a 265-ős fájlok és a mediaklikk live kivételével,
a 12.04-esnek még van egy éve, a 14.04-esnek három.
Te meg rohansz önszívatni egy esetleg majd valamikor működő rendszerrel, ami talán el se készül?
Kérdés csak az, hogy ha végig játszok mindezekkel vajon nem pont a szívatásnál lyukadok ki? A 12.04-gyel már sikerült, akkor crt monitorom volt, nem támogatta. Most más baja lenne. Két évente fél év játék kicsit sok azért, hogy böngészni tudjak meg videót nézni.
Ha a régi hardver lesz a gond inkább nézek más oprendszert. Pedig alapvetően elég jó kis rendszer ez, csak marha nehéz rájönni mi hogy fog működni.
Nincs semmi játék csak a 3.2-es kernelt kell elfelejteni, a 3.5-ös a CRT-nek 3.13-as az új hardvereknek, tökéletes. Csak hozzá állás kérdése az egész. A használt OS-emmel sosem kísérleteztem, másik gép v. partíció egy próba distrónak és a tapasztalat kamatoztatása a munka OS-en.
Ha hosszútávon gondolkodsz ott a centos kis utána járással ugyan azt tudja mint az ubi.
Vagy rakj fel egy mint rosa cinnamont második op. rendszernek és lassan lakd be. Meglepődsz!
Nekem ezek a megoldások magasak és gyakran nehéz megtudni mit kell tennem. Volt már eset, hogy segítség helyett lehurrogtak és inkább hagytam az egészet a fenébe. Nincs hozzá nagy érzékem, néha jól esne ha értékelnék az erőfeszítésem, hogy olyat használok amit nem ismerek és igenis sok segítségre szorulok. Van programozó ismerősöm is aki kérdésemre annyit mondott használjak Windowst (ő is azt használja). Én ilyenkor kicsit kihúzom magam mert neki van ismerete türelme még-sincs hozzá.
Én laptopvásárláskor ügyeltem arra, hogy inteles legyen. Nincs is vele semmi gondom. Egy video file sem akadt még meg rajta. Igaz, játékra nem használom.
Ott a pont!
A zárt forráskód a megoldás!
Köszönöm a segítséget!
Köszönöm a többieknek is akik próbáltak segíteni!
Egy kis eszmecsere is kerekedett a kérdésből ami jó!
Láthatjátok, hogy egy amatőr néhány kattintásból álló megoldásnál is fennakad.
Rossz irányba áll az antenna ;-)
Valami más lehetőség?
Egy erősebb gép?
www.htibi.ro | | Szeretnék tanulni, de kinek van arra ideje? | | PHP Classes
Annyira szar nem lehet szerintem az új ubuntu, hogy egy kétmagos processzorral, meg négy giga rammal, (még ha a videókártya integrált is) nem bír lejátszani egy videót!!!
Durva lenne!!!
Mivel eddig semmit nem írtál a gépedről, valamint a körülményekről (pontosan milyen videók és milyen lejátszók), így érthetőek az eddigi reakciók. Megnézheted Live alatt, akár másik rendszerrel is.
Ubuntu MATE 18.04
de hát le bírja
akadozik, de játcca
gyakorlat teszi
Az lehet, de eddig nem tudtuk (és most se egészen), hogy milyen kenyérpirítón akarod nézni a (még mindig nem tudjuk milyen) videóidat.
Nekem például két mag és 4 GB RAM mellett soha nem volt még gondom videókkal, sem a lejátszóval.
www.htibi.ro | | Szeretnék tanulni, de kinek van arra ideje? | | PHP Classes
Alaplap: Biostar N68S3B
Processzor: AMD Atlonn II X2 250
Video lejátszók: VLC, SM player, GOM player
Formátumok: mkv, MPEG-4, avi
Valószínűleg mindegy! Valamelyik lejátszó lefagy néhány másodperc után, valamelyiknél a menüt nem lehet közben használni.
vidijókártya... meg az ő drályvere...
gyakorlat teszi
Na végre!
Ezen szegényes információk alapján legalább el lehet indulni.
A processzor elvileg nem olyan gyenge, hogy a videók akadozzanak rajta,
viszont elég öreg már ahhoz, hogy a 16.04-hez tartozó kernelből kikerüljenek a driverek.
Próbáld ki 14.04.1-es alapon futó oprendszerrel (pl. live CD/USB). Fontos, hogy ne 14.04.4 legyen, hanem a régebbi kernelt tartalmazó 14.04.1.
Az nem derült ki, mennyire erőforrás-igényes videónál akadozik, de a hibajelenség alapján akár telepítési gond is lehet.
Második telepítés ez. Az előzőnél nem néztem meg a videolejátszást, de a chrome böngésző nem volt használható, mindig lefagyott és ez is azt műveli.
Nem számít hányadik telepítés.
A processzorod 8 éves, az új operációs rendszerek, mint amilyen az általad használt 16.04-es valószínűleg már nem tartalmaznak ennyire öreg eszközök illesztőprogramjait (mert már kivették belőle), így ne várd el tőlük, hogy megfelelően működjenek.
A korábbi verziók még tartalmazni fogják a szükséges drivereket, azzal kell kipróbálni.
A kollégával nem akarok most leállni vitázni régi kernel-új kernel ügyben.
Memóriateszt volt már?
Ubuntu MATE 18.04
Fox egy fődet, vec bele magot, ha beérik beszántod!
Mera Zúj! Mera Zúj! Mera Zúj! Yó !Yó! Yó!
És akkor most írd meg léci mi az ami hiányzik a 12.04-esből!És segítek neked hogy legyen végre egy használható OS-ed.
Nekem is van, nem kamu.
Bocs elragadott a hév,
természetesen a 14.04-es Mate is vissza állítható rendes(3.13-as) kernelre,
csak rá kell keresni a synapticban.
PeterH
A tartalom értelmezése és a forma megítélése, képesség.
A Linux készítők olyan sok tudást hordoznak a fejükben,
hogy az esztétikai adatbázisnak már
Rendben.
A menü használhatósága erősen függ a videó „mellékes” adataitól, a csomagolásától. A Matroska például szokott tartalmazni „használhatatlan” dolgokat, (nézhetetlen) videót. És gyakorlatilag bármilyen lejátszóval próbálkozhatsz, esetében.
A másik, amit a mester is mondott, erről nem mondtál semmit.
www.htibi.ro | | Szeretnék tanulni, de kinek van arra ideje? | | PHP Classes
Legyen nekünk elég, hogy a vidijókártya egy integrált szar, de az erős proci majd dolgozik hejette.
gyakorlat teszi
Két dolgot nézz meg:
Fut-e valami nagy erőforrás igényű, vagy a lemezt erősen használó program? (nálam egyik gépen a torrent letöltéssel együtt futó videólejátszó akadozik)
Próbáld meg kikapcsolni az összes olyan, az adott grafikus felületen található csicsás dolgot, ami erőforrás igényű. Háttérkép váltogatása, 3D-s cuccok, animált dolgok stb. Ami nem kell azt ki kell lőni...
Anno nekem ezt javasolta kimarite:
Basically if you:
- disable composite ( sorry till now I cannot find a better solution )
AND
- [VLC] deselect this option: Video -> Display -> Accelerated video output (Overlay)
OR
- [VLC] select this video output: Video -> Output -> OpenGL GLX
http://linuxmint.hu/forum/video-szaggat-megoldva
Ezen nincs 3D vagy animált. Legalábbis én nem látom!
Kaphatok egy kis magyarázatot a javaslathoz? Nem tudom mit kell vele kezdeni.
Csak egy tanács: a szoftverek és frissítéseknél nézd meg, hogy használ-e a rendszer (zárt illesztőprogranot) ha van lehetőséged beállítani próbáld meg.
Nekem pár napja kellett telepítenem hasonló gépet, és azt kell mondjam, hogy mérföldekkel jobban teljesít zárt illesztőprogramokkal. Előtte csinálj biztonsági mentést, és mielőtt megcsinálod, járj utána, hogy tudod visszaállítani, ha az eredmény mégsem pozitív.
Attól, hogy GNU/Linux-ot használok, még nem vagyok hacker...
Én egy aránylag erős gépnél próbáltam háromféle driverrel, az egyik zártnál maradtam, annál a legkevésbé rossz a videó lejátszás.
Sokaknak van baja a videókkal Linuxnál úgy látom. Nálam semmi értelmes megoldás nem jött a problémámra. http://ubuntu.hu/node/41857 Cikizés ide, cikizés oda, amióta Linuxokat telepítettem, a videókkal mindegyiknek volt valami baja, tökéletes videó lejátszást még nem láttam. Lehet jobban rá kéne feküdni a VGA driverekre? A winfos is akadozik, ha nincs gyári driver.
Sajnos igazad van :(
Ami nagyon nagy gond mert ha az ember feltesz egy linuxot, és azt tapasztalja, hogy "jé, szar a videónézés rajta" pár pillanat alatt le is szedi.
sima windows telepítés után az ember feldobálja a hardware adott dolgokat és megy is neki minden, de linux alatt azért vannak szívások vele, és ez nem biztató.
Személy szerint, nem a Windows-al van bajom e tekintetben. Hanem a vele járó (nyűggel). Értem ez alatt, hogy " Kérem ne kapcsolja ki a számítgépet a frissítés még 3 napig tart!" Jó ez erős volt, de a lényeg érződik. Lehet, hogy szép meg fut ilyen olyan program, de ha sűrgősen kell valamire, na pont akkor nem lehet használni. Nem állítom, hogy nem jó, de ha már ilyen drága, legalább használni lehetne. Egy linuxot viszont egyszer beállít az ember rendesen, és évekik teszi a dolgát. Én rengeteg ismerősömnek telepítettem már sok-sok linux-ot, és még csak dicséret volt. El kell dönteni, hogy milyen feladatot kell tudjon az adott pc/laptop és ahhoz telepíteni az oprendszert. Persze kell néha kompromisszum, mert a hardware is véges, de ha hozzáértő csinálja a telepítést 99% hogy menni fog.
Attól, hogy GNU/Linux-ot használok, még nem vagyok hacker...
Igen, igazad van. Ha eljut oda az ember, hogy beállít mindent, akkor már nincs gond. Én azt látom, hogy sokan nem jutnak el odáig, mert egyszerűbb félévente újra rakni a windowst, amit már ismer, mint végigharcolni azt, hogy beállítsa a linuxot. Ténylegesen az a kérdés, hogy 100 átlag-user közül, aki a gépét használni akarja, mennyi fogja az első telepítés után vészes gyorsasággal kivágni a linuxot a szemétbe az ilyen gondok miatt. Ez pedig sarkalatos kérdés, mert csak így tud terjedni, ha százból egyre többen fel tudják rakni egyszerűen.
Azt azért hozzá kell tenni, hogy nekem volt egy kihagyásom kb. 4 év a linux terén és az alatt nagyot fejlődött ezen a téren a linux. Már majdnem megy a DVD bedug-elindul-telepít... majd gond nélkül megy majdnem minden.
Pontosan. Az idő telik az elvárások nőnek. Egyre több, jobb hardware. És a kényelem mindenek felett. De volt ilyen pl az XP-nél is, mikor napokig keresett az ember egy vga vagy sound drivert. És a csillagokat is leimátkozta mire működött.
Attól, hogy GNU/Linux-ot használok, még nem vagyok hacker...
imádkozta és elátkozta
gyakorlat teszi
Mondjuk a win-en sem tart sokáig beállítani, hogy ne kénye-kedve szerint frissítsen, hanem csak akkor, ha te is egyetértesz vele.
Szerintem nincs vele több nyűg, mint linuxon, csak ugyanúgy be kell lakni, mint egyébként bármelyik OS-t.
Ízlések és pofonok.
Windows-t használok. Ráadásul hármat.
A Win az elején titta ööm bódottá!
Aztán ahogy használod és telik az idő: cumi.
Az Ubi meg az elején cumi a hardverek miatt, de a használattól nem megy tönkre.
Ez Így igaz! Eddigi tapasztalatom szerint. Ezért is idegesítő, hogy nem támogatják már az eddig használt oprendszeremet!
Szerény véleményem erről csak annyi, hogy az emberek fele már Linuxot használna, ha a fejlesztők nem csak a csicsás megjelenéssel foglalkoznának, hanem az egyszerű használhatósággal. Nem tanulnak a Windows hibáiból! Pl. az XP-t csak a támogatás hiánya tudja kiirtani!!!
Megpróbálom a zárt forráskódot!
- Egymástól független "csapat" fejleszti a rendszert és a megjelenést.
- A rendszer fejlesztésének megértésébe nyújt bepillantást Linus Torvalds egyik idei (angol nyelvű) videója: http://www.ted.com/talks/linus_torvalds_the_mind_behind_linux
- "Nem tanulnak a Windows hibáiból!" Azért, mert te holnap reggelire nem eszel banánt, attól Etiópiában még sokan éhezni fognak.
Amúgy az Apple egyszerűbben oldotta meg a driver kérdést, csak alig pár hardverre kell megírniuk (és elég komoly gyári támogatást élveznek).
Az viszont szomorú, hogy amit már egyszer megoldottak, azt is kidobják pár év után a driverből, mert sok munka karbantartani. Igen, a tényleges hozzáadott értéket adó dolgokat kevesen fejlesztik, a csicsa dolgokat erőltetik (Azt is bugosan) Viszont kap a felhasználó olyan rapid ütemű frissítési őrületet, hogy beleszédül. A régi mellett se lehet örökké megmarani, mert az alkalmazások az újhoz íródnak, visszafelé kompatibilitás nincs, a legkisebb verzióeltérés, és hibával leáll a fordítás.
Kétségtelenül feljődtek, ha megnézem egy 2005 -ös gépen A Windows - Linux WiFi, vidkártya teljesítmény eltérést és ugyanezt megnézem egy 2013 -as konfigon, de elég ramaty a driver helyzet. Itt kelet-európában nem dobálunk ki PC -ket 3 évente.
A különböző libeket ugyanúgy kidobálják. Aki feljeszteni akar Linuxra annak a feljesztő szeszélyei többszörös munkát adnak, vagy full statikus könyvtárakkal dolgozik, ami szintén többletmunka. Ami azt illeti a Linux desktop évét már lehet hogy csak nyugdíjas éveimre élem meg(Pedig 35 se vagyok)
Én inkább azt tartom szomorúnak, ha valaki nem éri a rendszer működését, és a jellemzőit hibaként tünteti fel :(
Persze hogy kidobják az rendszerből a régi drivereket! Az igény egyre kisebb rá (és olyanok tartanak rá igényt, akik valami okból kifolyólag "elavult" eszközöket használnak). Az új rendszer és régi driver kompatibilitásának tesztelésére fordított időt 100-szor hasznosabb dologra fel lehet használni, mint például azoknak az eszközöknek a tesztelésére, ami közelmúltban jelent meg, vagy hamarosan meg fog jelenni.
Számítástechnikai eszközpark brutális tempóban fejlődik, rengeteg eszközön fut a Linux (TV-től, a fényképezőgépen át az önjáró fűnyíróig).
Nem szabad azt feltételezni, hogy a fejlesztők végtelen mennyiségű idővel és emberi erőforrással rendelkeznek. Pont ellenkezőleg, töredékével sem rendelkeznek azzal, mint amire igény lenne. Ezt sikerült belőle kihozni. Próbálnak a gyártók nyomában haladni, és az időközben felmerülő lyukakat befoltozni.
A kezelőfelületet lehet csicsásnak nevezni, nem a rendszert. Ha kevesebbet foglalkoznának a külsővel, attól mások még nem foglalkoznának többet a belsővel (a rendszerrel).
"Én inkább azt tartom szomorúnak, ha valaki nem éri a rendszer működését, és a jellemzőit hibaként tünteti fel :(" Akkor a Windows töredezése zárt kódja, sebezhetősége se hiba, csak jellemzője, amit én nem ismerek eléggé. Viccet félretéve a visszafelé kompatibilitás hiánya nálam és azoknál, akik feljesztenének rá, igenis hiba. Ez csak az én véleményem, meg azoké akik nem feljesztenek rá emiatt (Igen, nem csak emiatt, nagyobb a piaci lobbi szerepe, ez tény)
"Számítástechnikai eszközpark brutális tempóban fejlődik, rengeteg eszközön fut a Linux (TV-től, a fényképezőgépen át az önjáró fűnyíróig)." Desktop linuxról beszéltem, nem ellendrukker vagyok, ezt is egy OpenSUSE alól írom.
"Nem szabad azt feltételezni, hogy a fejlesztők végtelen mennyiségű idővel és emberi erőforrással rendelkeznek. Pont ellenkezőleg, töredékével sem rendelkeznek azzal, mint amire igény lenne. Ezt sikerült belőle kihozni. Próbálnak a gyártók nyomában haladni, és az időközben felmerülő lyukakat befoltozni." Tehát akkor mégis, gyengeség, ha úgy tetszik, hiba..
"A kezelőfelületet lehet csicsásnak nevezni, nem a rendszert. Ha kevesebbet foglalkoznának a külsővel, attól mások még nem foglalkoznának többet a belsővel (a rendszerrel)." Igen ezzel egyetértek, bár nem a csicsa a bajom, jó hogy szemnek kellemes a felület, hanem hogy a n+ 1 -edik átforgatott átszínezett cuccra megy el az erőforrás... Bár tudom, nem bug, hanem feature.. Valamint csináljak jobbat, ha tudok. Nem tudok, de a hiba az hiba. Engem helyben hazaküldenének a munkahelyyemről, ha ezt mondanám a főnöknek, hogy csinálj jobbat. Ahogy a megrendelő is szerződést bontana, ha ezt kapná a pénzéért (Tudom, rossz hasonlat, csak relációba akartam tenni hogy a hiba igenis hiba)
Egyszerű megoldás van a kevés idő problémára, a régieket tovább kellene támogatni. Legtöbb embernek nincs szüksége új rendszerre. Erre ott az XP példája csak a támogatás hiányával tudták megölni. Ha egyszer belőjük nagyszerű rendszer ez. Ha ezt is tanfolyamon oktatnák leshetne a Microsoft.
Na igen, de ki képes visszaportolgatni tartósan, mikor már lejárt a támogatás. Most akinek ilyen-olyan I -s cuccai vannak, az egy darabig ok, de aki nem az nem tud akármeddig a régi rendszere mellett maradni. A rendszer jó is ha van vasad hozzá. Viszont Közép-Európa nem arról híres hogy az emberek megrázzák a hardverfát, és potyognak az új vasak
Valamint megnézem én azt a tanfolyamot, ahol megtanítanak backportolni.... Ők meg nem támogatnak .... Hány ténylegesen hosszan támogatott disztrib van, ahol 1 kiadáson belül nem vágnak ki olyan HW drivert, ami kiadáskor még jól ment? A válasz: 0
"Legtöbb embernek nincs szüksége új rendszerre."
Ez nem igaz! Elborzasztó, mennyire rosszul szemléled a körülötted lévő világot. Az XP-s gépek sorra mennek tönkre, elöregednek. Nem árusítják már azokat az elavult gépeket.
Azonos gyártási költség mellet kisebb fogyasztású és akár 10-szeres sebességű alkatrészeket lehet gyártani.
Nem sorolnám azokat az előnyöket, mi mindent lehet megvalósítani gyorsabb számítógépekkel, de ha nyitott szemmel körbenéznél a világban feltűnne, hogy a tartalmak is az új eszközök képességeihez igazodtak. A monitorok mérete megnőtt, a videók felbontása, honlapok erőforrásigénye stb. szintén többszörösére emelkedett. (Pl. index címoldala közel 10 MB.)
A környezetemben, 4 xp-s, 2 windows 7-es és 1 windows 10-es gép működik.
Csak a 10-esre van panasz, az xp-vel nincs gond semmilyen
a frissítések rendben jönnek, nincs reklamáció hogy ez vagy az nem működik,
sőt a 2006 előtt gyártott mobiljaink, kizárólag xp-n működnek,
pedig volt próbálkozás.
(Természetesen bárkitől elfogadok UEFI kompatibilis gépet ingyen, korlátlan menyiségben. : ) )
PeterH
A tartalom értelmezése és a forma megítélése, képesség.
A Linux készítők olyan sok tudást hordoznak a fejükben,
hogy az esztétikai adatbázisnak már
Én új géppel szenvedek a fos videó lejátszás miatt. Ez a hiba volt van és ha nem csinálnak normális VGA drivereket, lesz is.
https://onedrive.live.com/redir?resid=C02C1D8D47FD1DF9!24957&authkey=!AMCGJoe6cxzz-Gs&ithint=video%2cmp4
Egy új MINTet tettem egy 14 éves Laptopra, XFCE-vel simán megy rajta, nyilván nem 4k-s videókat nézek vele :)
A baj az, hogy Ubuntuval (más Linuxal is) az új vas is rosszul játssza le a videókat. A látszat pedig az, hogy szarnak a problémára, az U-8.1-nél ugyan ilyen vízszintes törések voltak a videó lejátszásnál.
Az Xp-t 13-14 évig támogatták azért, tuti nem a magyar pénztárcák miatt.
Ez vmi teszt videó?
Szerintem azt mutatja, hogy a lejátszás milyen minőségű.
nem teszt videó, látszik rajta, hogy vízszintesen törik a kép.
Off
"Szerény véleményem erről csak annyi, hogy az emberek fele már Linuxot használna, ha a fejlesztők nem csak a csicsás megjelenéssel foglalkoznának"
Ha teszem fel, fel teszem a PC-BSD-t, mitől néz ki úgy mint egy Kubuntu?
Mert ugyan az készíti a csicsát mint, a Linuxhoz?
Van a BSD-nek és a Linuxnak, "gyári"grafikus képernyő kinézete?
Van neked a témában háttér ismereted?
A Linux legismertebb képernyős testvére, az android (újabban, az 5.1 óta, ANDROID)
a BSD-é pedig az OS X.
Az emberek nem utálják a szépet, különösen a nagy tömegek. Ezért járnak el egy más városaiba és ezért, nem kell bezárni minden múzeumot és képtárat.
A giccset a széptől a tartalom különbözteti meg, és nem a formátum!
Fölösleges csak a fejletlen gondolat, mely nem képes szétválasztani őket.
Az egysíkúság nem egyenlő a vertikális széles látókörrel!
On
Linux Mind + JövőKép
Lehet, hogy kissé rosszul fogalmaztam. Az igazi problémám az, hogy mindig variálnak. Volt egy rendszer 10.04, keservesen beállítottam vagy fél év telt el mire mindenre rájöttem. Eltelt néhány év, megszűnt a támogatása, frissítés hiányában egyes videókat nem játszott le a böngésző, kezdésnek! Most kezdhetem újra! Az én bajom csupán az, hogy nem gondolnak az amatőr maga telepítő emberekre. Én megszenvedek vele, de a többség nem! Inkább kiperkálják a Windowsért a lóvét!
A külsőt pedig egy plusz programmal is változtathatják ha akarják és még ész sem kell hozzá!
Egyébként jó lenne a programban telepítés előtt lenne egy rendszerteszt ami közölné a végén ha valami gikszer van.
Szóval sok-sok apróság van ami ilyen tudatlanoknak mint én segítene.
Egy éve nem aktív a Lucid-om. Lementettem systemback-kel iso-ba.
Pendrájról kipróbálva mindent tökéletesen csinál, a 265-ős fájlok és a mediaklikk live kivételével,
a 12.04-esnek még van egy éve, a 14.04-esnek három.
Te meg rohansz önszívatni egy esetleg majd valamikor működő rendszerrel, ami talán el se készül?
Linux Mind + JövőKép
Kérdés csak az, hogy ha végig játszok mindezekkel vajon nem pont a szívatásnál lyukadok ki? A 12.04-gyel már sikerült, akkor crt monitorom volt, nem támogatta. Most más baja lenne. Két évente fél év játék kicsit sok azért, hogy böngészni tudjak meg videót nézni.
Ha a régi hardver lesz a gond inkább nézek más oprendszert. Pedig alapvetően elég jó kis rendszer ez, csak marha nehéz rájönni mi hogy fog működni.
Nincs semmi játék csak a 3.2-es kernelt kell elfelejteni, a 3.5-ös a CRT-nek 3.13-as az új hardvereknek, tökéletes. Csak hozzá állás kérdése az egész. A használt OS-emmel sosem kísérleteztem, másik gép v. partíció egy próba distrónak és a tapasztalat kamatoztatása a munka OS-en.
Ha hosszútávon gondolkodsz ott a centos kis utána járással ugyan azt tudja mint az ubi.
Vagy rakj fel egy mint rosa cinnamont második op. rendszernek és lassan lakd be. Meglepődsz!
Linux Mind + JövőKép
Nekem ezek a megoldások magasak és gyakran nehéz megtudni mit kell tennem. Volt már eset, hogy segítség helyett lehurrogtak és inkább hagytam az egészet a fenébe. Nincs hozzá nagy érzékem, néha jól esne ha értékelnék az erőfeszítésem, hogy olyat használok amit nem ismerek és igenis sok segítségre szorulok. Van programozó ismerősöm is aki kérdésemre annyit mondott használjak Windowst (ő is azt használja). Én ilyenkor kicsit kihúzom magam mert neki van ismerete türelme még-sincs hozzá.
Én laptopvásárláskor ügyeltem arra, hogy inteles legyen. Nincs is vele semmi gondom. Egy video file sem akadt még meg rajta. Igaz, játékra nem használom.
elementary os
Tehát az is elmondható, hogy egyetlen játék sem akad rajta.
:)
gyakorlat teszi
Ott a pont!
A zárt forráskód a megoldás!
Köszönöm a segítséget!
Köszönöm a többieknek is akik próbáltak segíteni!
Egy kis eszmecsere is kerekedett a kérdésből ami jó!
Láthatjátok, hogy egy amatőr néhány kattintásból álló megoldásnál is fennakad.
"Egy kis eszmecsere is kerekedett a kérdésből ami jó!"
Ja...
Szép kis eszmecsere, ahol a kérdésekre nem válaszolsz.
gyakorlat teszi
Bocs, de nem minden írást olvastam el!
A monitor müködik? :)
Linux Mind + JövőKép
A monitor jó! A böngészős videók például gond nélkül mennek!