Udv! mivel tudok analog es/vagy digitalis aramkoroket tervezni es szimulalni ubuntun?
Udv! Alkalmazasok/Ubuntu szoftverközpont--> Keresés mezőbe circuit. Innen válogathatsz.
Peitli JózsefEnnyire egy hullámhosszon :)
Alkalmazások - ubuntu software köztpont Írd be a keresőbe, hogy circuit, és dob párat. Még nem próbáltam eddíg egyiket sem. Analóg szimulációt nem találtam benne, de utánnanézek.
hepaly:-)
marjonnek is le , este pedig tesztelem oket! talan mukodni hasznalhatoak.
hehenrikMegtennéd azt a szívességet, hogy este (ha végeztél) beírod ide azt, amelyik a leghasználhatóbbnak tűnik? Nem akarom én is végigjátszani a dolgot, ha már nekiálltál :) Sokat segítenél, köszi!
hehenrikHa számít a véleményem nekem az Eagle jött be legjobban.Nagy adat bázisa van és bővíthető. Nagyo jól használató.Sajnos csak 10x8 cm panel tervezhető Light verzióval ami a repóban van. A www.cadsoft.de oldalon sok egyébb infó is van. A Kicad nevü program elég jónak indult csak a fejlesztése kissé lelassult.(Szerintem) GEDA van még amit próbáltam de nekem ez végképp nem állt kézre.Nekem kissé átláthatatlan.Röviden ennyi részemről.
GuntherswarchzhaffenstrassenOK! de ey szoszerint este lesz tulajdonkeppen ejjel, reggelre fent lesz az eredmeny.
hehenrikOké, hogy megoldva, de egy pár szóban írd már le légyszi hogy melyikkel milyen tapasztalataid voltak! Én speckó még nem próbáltam ki egyik szimulációt sem, és nagyon kíváncsi lennék a véleményedre! Köszi
bogumil+1 Eagle-re.
zltköszkösz!
-törölve-
hepalySzerintem az Eagle, vagy miez.
GorkhaanAz eagle, az nyáktervező, de nem tud szimulációt sem analóg áramkörön, sem digitálison. Tény, hogy áramkörök tervezéséhez ez a legjobb, de nem a címben szereplő témára ad alternatívát. Reméljük kapunk valami jókis összefoglalót. :)
hepalyAkkor Sry. :D
hepaly+1 Engem is érdekelne egy rövid beszámoló. Én Electronic Workbench-et használtam 5-6 éve, kiváncsi lennék ahhoz képest hol állhatnak a mai open-source alternatívák. Lehet hétvégén kicsit utánnajárok a témának...
Gorkhaannp :) De hogy én is hozzátegyek egy kicsit, kipróbáltam a tina6-ot, és úgy tűnik szépen fut. Bár nem próbáltam részletesen. Tudom win-es kód, de ha nincs használható, akkor ez is megteheti. Csak pénztárca kérdése :) http://dl.dropbox.com/u/3104528/ubuntu.hu/simulator.png
hepalyTinát használtuk a suliban is ( DF ) --> Digitális Technika tárgyból. Multiplexer/Demultiplexer és JK-tároló és tsa. :D
simzerAz elektronic workbench-et pont a cégünk vásárolta fel nemrég, így ki tudom próbálni wine-al. Ha lesz rá kis időm holnap, akkor csekkolom, és írok egy kis összefoglalót. Egy próbát megér :)
simzerEWB, ja. Ahhoz képest hogy milyen kis butuskának látszott helyenként a lámpáival meg a behúzható műszereivel (pl. a MicroCap-hoz viszonyítva), analóg szimulációkban meglepően jónak és gyorsnak találtam. Ha találsz valami érdekeset, jelezz már lécc.