Hát sajnos a külső monitor működése katasztrófa volt nálam 26.04-n. A fent említett probléma mellett a külső monitor gyakran "lefagyott", és csak vibrált. Mivel az utolsó alkalommal sem az kihúzás-visszadugás, sem az újraindítás nem oldotta meg, meguntam és váltottam Fedora-ra. A fenti hiba ott is jelentkezik, de legalább nem "fagy".