Belépés
Hasznos programok :)
2007. október 17. – 11.59 – shiver
Sziasztok!
A csomagkezelők minden rugalmassága és egyszerűsége ellenére sokszor adódhat úgy a linux felhasználók életében, hogy ilyen vagy olyan feladatokra nem találunk igazán jó, nekik tetsző megoldást a synaptic csomagkezelőben. Ekkor viszont máshonnan kellene "elővarázsolni" a kívánt alkalmazást, s ezen alkalmazások gyűjtő topikjának szánom ezt a fórumot.
Ezen a honlapon is sok leírás van. Olyan csomagok is elérhetők Ubira, ami nics a repókba, itt leírják a telepítés menetét.
Erről a honlapról van szó:
http://beta.linuxbox.hu
Bocsánat, hogy lemaradt.
Köszi! Ez nagyon szupi!
http://centralcomputer.hu | Számítástechnikai szaküzlet, Szerviz és Internet kávézó
Csak a http://linuxbox.hu linket használjátok. A beta aldomaint drupal beta tesztelésra használom. Legtöbbször azonos az éles oldallal, de épp most nem ez a helyzet...
Üdv: Kecsi
Innen alig-alig működik valami normálisan. :-/
Új Ubuntu felhasználóknak (is) bátran ajánlom az Automatix2 nevű programot, amivel a csoportokra bontott alkalmazások közül csak kiválasztjuk mire van szükségünk (például médialejátszó, vagy csak a hozzá való codec, aztán már települ és csak el kell indítani...
Ubuntu 7.10 (Gutsy AMD64)
http://www.getautomatix.com/apt/dists/gutsy/main/binary-amd64/automatix2...
Ubuntu 7.10 (Gutsy i386)
http://www.getautomatix.com/apt/dists/gutsy/main/binary-i386/automatix2_...
Ubuntu 7.04 (Feisty i386)
http://www.getautomatix.com/apt/dists/feisty/main/binary-i386/automatix2...
Ubuntu 7.04 (Feisty AMD64)
http://www.getautomatix.com/apt/dists/feisty/main/binary-amd64/automatix...
Ezt ne használjátok nagyon. Többek közt ->
http://ubuntu.hu/blog/ginko/nem-fejlesztik-tovabb-az-automatixot
Valahogy törlődött a legelső hozzászólásom... Nem tudom, valami kifogásolni való volt az AcetoneISO-ra mutató linkkel?
Aceton iso: http://www.acetoneteam.org/central.html
CD/DVD íráskor szinte minden munkálatot ezzel a programmal végzek. Bármilyen elképzelhető képfájlból képes ISO formátumra konvertálni, bármit képes mountolni is. (szép magyar szóval)
Nagyon hasznos társ lehet!
Cinelerrat próbálta már valaki?
Hú de nagyon kellemes video szerkesztő/konvertáló program! :D
Le a kalappal!
Itt találhatóak a repók hozzá:
http://cvs.cinelerra.org/getting_cinelerra.php#ubuntu
Itt egy screenshot a Cinelerráról. Basszus, bagyon komoly! :DD
http://phpelte.tar.hu/cinelerra.jpg
shi
Nagyon jó végre a családi videóknak neki lehet álni és feldolgozni!!
THX :D
Tipikus "én" ez a shiver. :) Elszállt a linuxtól :)
Én avi-kat konvertáltam dvd formátumra. Erre nagyon tökéletes volt a "Devede".
Nem tom a cinelera tud-e ilyet!?
Jó ötlet volt a CAD alkalmazást belinkelni. Jó tudni, hogy a nagyon komoly kategóriában is vannak ingyen progik.
nándorka
Én még soha semmit nem konvertáltam Cine-vel, úhyhogy fogalmam sincs :D
Nem konvertálásra használom, hanem editálásra: vágás, összefűzés, áttűnés, képek, vizuális effektek beillesztése stb. Szerintem még így is csak a töredék részét tudom kihasználni annak, amit ténylegesen tud :)
Igazából a CAD alkalmazás a PCLOS -hoz készült első sorban (a telepítő DVD-n fent van ez az disztró is) , de maximálisan hordozható alkalmazás.
Professzionális programokban amúgy nem hogy nincs szégyenkeznivalója a unix/linux világnak, de pont ezekre a rendszerekre jelennek meg legelőször vagy elsősorban a legprofibb alkalmazások.
Nekem fent van a solarisomon most a wolfram's resarch mathematica 6.1, ami win alá még meg sem jelent. (igaz, ez nem ingyenes alkalmazás)
Van valami leírásod miként lehetne használni? Nekem valahogy a sok lehetőség megzavart és nem tudom mi micsoda... :)
Ha a Cinelerrara gondolsz, akkor itt van hozzá egy elég részletes manual: http://cinelerra.org/docs/cinelerra_cv_manual_en.html
Bár, az igazat megvallva, én csak a tutorialt néztem meg hozzá, abból is sok mindenre rá lehet jönni : http://www.robfisher.net/video/cinelerra1.html
Ha minden meg van, akkor azért vizitálj majd itt is: http://project.akirad.net/node/21 ;)
itt lehet még böngészni csomagok után:
getdeb.net
http://fullcircle.hu/ | https://wiki.ubuntu.com/UbuntuMagazine/TranslateFullCircle
Még egy igazi multimedia gyöngyszem, egy nagyon jól használható, szinte minden formátumot kezelni képes multimedia konverter, a ConvertIT:
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=567016
Nálam eddig hibátlanul működött, akármilyen formátumból is alakítottam akármilyen formátumba... eddig ez a legjobb ilyen kategóriájú program, amit linuxon láttam!
A cinerellaval együtt telepítve nagyon brutális multimediás gépünk lehet. Röhej, de ha belegondolok hogy Mac -hez, vagy windowshoz az ilyen programokat, program csomagokat csak százezres költségekkel lehet megvenni...
A QCAD -től azért kicsit komolyabb CAD/CAM rendszert szeretnél a linuxod alá, s mindezt természetesen ingyenesen és teljesen jogtisztán szeretnéd megkapni? Van megoldás!
A CAE Linux 2007, egy rövid regsiztációs adatlap kitöltése után letölthető innen : http://www.caelinux.com/CMS/index.php?option=com_content&task=view&id=38
Kicsit pontosítok: a CAE -hoz tartozó .iso file tölthető le innen, ami valamivel több mint 2,5 giga.
A program telepítéséhez útmutatót ezen az oldalon például dokumentációban találhatsz.
De jó volna egy wiki ha már van egy rakás tipp meg trükk.
ha meg egy helyre ( http://ubuntu.midian.hu/blog/varaki/ubuntu-trükkök#comment-9178 ) odairod sem lesz valszeg wiki :P bar ki tudja
de ezeken azert korul nezhetsz
http://hup.hu/node/47285
http://www.kde-apps.org/
Nagyjából pont ezért csináltam ezt a topikot :)
Nekem az eddigi javaslataim:
Multimedia : Cinelerra (minden tekintetben professzionális video szerkesztő)
ConvertIt, Avidemux, SoundConverter (átalakítók)
CD / DVD : AcetoneISO (a legjobb képfájl konverter, sok extra funkcióval)
Grafika/CAD : CAE Linux 2007 (szintén minden tekintetben professzionális program
mérnöki munkákra, feladatokra)
shi
Shiver, AcetoneISO-val én is próbálkozom, mert XP alatt Alcoholt használtam, és a képfájljaim (de szép szó lett...) leginkább a saját formátumában vannak (mdf és mds). A honlapon azt írták, ezt is érti az Acetone.
Ha mountolni akarok egy ilyen fájlt (az mdf-et felismeri, ki lehet választani), a következő hibaüzenetet kapom:
Error, could not mount image.
Solution:
a) did you activate fuse? go here and read part c http://www.acetoneiso.netsons.org/viewpage.php?page_id=4
b) maybe the image is a multisector image. Try converting it under Convert tab of the main gui.
a) Az ajánlott lapról átirányít egy másikra, amin van néhány sor, amit terminálba be kell pöntyögni - de ezt már előtte megtettem, mert a telepítési infók között is szerepelt. Elsőre nem ment, synaptic-kal leszedtem még valami fuse kiegészítőket (már nem emlékszem melyikeket), azután minden parancs szó nélkül lefutott, semmit nem írt ki.
A hibaüzenet ettől még nem változik, nem mountol.
b) Talán az mdf "multisector image"? Megpróbáltam konvertálni, de azt sem engedi, a hiba ugyanaz. Meg tudnád mondani, hogy lehet működésre bírni az Acetone-t?
A másik kérdésem: Készített egy csomó alkönyvtárat, ahova beteszi a képfájlt (ez most ISO, mert azt érti). Sajnos azonban a lejátszó nem lát virtuális meghajtót, vagyis nem tudom úgy megnézni/meghallgatni mint XP-n, ahol eleve megjelent egy vagy több DVD-meghajtó a rendszerben (és a filmet DVD-ként lehetett róluk indítani). Ha kiválasztom a könyvtárat, akkor természetesen ott fájl kiválasztását várja, de ez egy filmnél nem az igazi.
Ubuntu hogy fogja ezt DVD-meghajtónak látni? Mert enélkül számomra túl sok értelme nincs, képfájlt készíteni, meg lemezre írni más program is tud.
Ubuntu 7.10 x386, lejátszó: Xine (nekem megfelel, a mindenki által javasolt Mplayer nálam hibákat ír ki, nem tudtam rendes működésre bírni, a VLC meg még rosszabb volt), audio lejátszó: Exaile, de azt nem tudtam kipróbálni, mert nem volt ISO fájlom (majd gyártok egyet...).
Előre is köszi a segítséget!
Szia!
Az acetoneISO -val az mdf állományokat csak konvertálni szoktam ISOba, s onnan kiírni.
Convert -> Convert image to ISO.
Mikor elékészül, simán dolgozhatok vele mint teljesen szabványos iso lemezképfájllal... igazából látnom kellene, hogy mi történik a gépeden. Nekem 7.04es ubuntum van, a honlapon azt írják, hogy a 7.10 jobban támogatott (illetve nem kell hozzá külön ezt-azt telepíteni, beállítgatni)
hang szerkesztés, felvétel:
nagyon ügyesokos multitrack audio recorder program az Ardour én igazából nem is igazán értek hozzá még, de bátran merem ajánlani mert nagyon klassz... érdemes foglalkozni vele.
aztán ott van még az Audacity bár azt mindenki ismeri csak a teljesség kedvéért:) mert elég jó program.
akinek ezek bonyolultak lennének és a célja az egyszerűség, annak jokosher: a legegyszerűbb többsávos felvevő. csak játék igazából de van hogy épp az egyszerű a nagyszerű:)
én ezeket találtam eddig.
Csodálom, hogy nem említette senki, az Emesene-t. WindózLájvMeszindzser protokolhoz kapcsolódó, ahhoz felületében szinte teljesen hasonló IM program, nyílván azoknak, akik maradnának a "megszokott" felület alatt.
Két negatívuma van, ezek pedig hang/videoüzenet, illetve a kézirajz hiánya. Ugyanakkor igen erős pozitívuma szerintem a sokak által használt aMSN-nel szemben, hogy GTK túlkitet használja, tehát egyrészt jobban beleillik az ubis/gnómos környezetbe, másrészt valamivel kevesebb erőforrást is használ ubi/gnóm alatt.
Hardy óta benne van csomagkezelő adatbázisában.
A másik szerintem hasznos program az a deluge, ez egy valami páverfullabb torrent kliens mint a Hardyban lévő Transmission, azonban a sokak által használt Azureusszal szemben ő GTK és nem java, szóval ismét erőforrás barátabb cuccról van szó.
Mind felületében, mind alapvetően csatolt pluginjeinek képességében a windózos uTorrent-re hajaz.
Végül de nem utolsósorban meg kell említenem a VLC playert, ami szerintem a legjobb médiapléjer Ubuntun. Elsősorban az emeli számomra Totem és mplayer (és gmplayer & gnome-mplayer) fölé az a h264-be kódolt videók szaggatás és képhiba menetes lejátszása.
(Totem nálam néha elzöldült, mplayer pedig ha nem beleégetett feliratos volt a film, akkor szép lassan elkezdte csúsztatni nálam a képsávot a hangsávhoz. Egyedül csak gnome-mplayer nem csúszott... de nem is volt képes feliratot megjeleníteni.)
Utolsó dolog, amit említenék, az pedig nem más mint az Inkspace, ha valaki a gimp mellett egy jó vektoros képszerkesztőt is akar.
Ezek mind-mind megvannak a csomagkezelőkben :)
Ebbe a topikba inkább olyan progikat tűntettem fel, amik nincsenek, de attól még hasznosak lehetnek, sőt, bizonoys esetekben pótolhatatlanok is... mint mondjuk az AcetoneIso :)
bocs.
én úgy értelemztem, hogy az alap feltelepült programok és/vagy gyakran használt programok alternatíváit keressük