Sziasztok, Több mint fél éve tértem rá az Ubuntura. Meg vagyok elégedve vele. Egy programra azonban szükségem lenne amely helyettesíthetné az ASC TimeTables programot, amely segítségével órarendet lehet készíteni iskolák számára. Próbáltam futtatni a Wine segítségével de nem sikerült. Használtatok ilyet vagy ismertek ilyen programot? Köszönöm.
Órarendkészítő program
Nem emlékszem pontosan,de az Edubuntu oldalon nézz körül, kell ott lennie...
írd be szoftverközpontba az órarend szót
szerkeKöszönöm, már telepítem.
szerkeSikerült a telepítés. Lenne azonban még egy kérdésem. A FET programból megjelent egy újabb verzió az 5.13.5-ös de nem található a tárolókban. A hivatalos oldalon "fet-5.13.5.tar.bz2" alakban lehet letölteni. Ezzel nem tud mit kezdeni a Synaptic. Ilyen esetben mi a teendő?
[törölve]
bucsistvanLe kell fordítanod, hogy kapj futtatható binárist. qmake fet.pro && make && sudo make install Az utóbbi helyett csinálhatsz belőle csomagot is.
bucsistvanHa nem telepítettél még forrásból soha, itt az ideje hogy elkezd... :D csak nem biztos hogy ezzel kell kezdeni... make majd qmake elméletileg. A Readmi fájlba le van írva de több infót találsz itt: http://lalescu.ro/liviu/fet/forum/YaBB.pl?num=1251557853 Én már forgatom csak lassan megy,ha sikerül készítek deb. csomagot belőle. Kész van a fenti link szerint.
A minap láttam meg a következő cikket az ASC órarenddel kapcsolatban: "Talán a legérdekesebb újítás a Mac & Linux verzió, így elérhetővé vált mind három legismertebb operációs rendszerre a népszerű órarend generáló program." Már csak azt nem tudom, hogy hol lehet elérni. A gyártó hivatalos oldalán egy UBUNTU rendszeren fut a program, ahogy az a weboldalon a képen is látszik: http://help.asctimetables.com/text.php?id=1096&lang=en Hát ez jó hír! De a linuxos verzió is fizetős lesz?
a mesterezt nehéz elmagyarázni egy /s/linux****-nak/pingvinrajongónak not related here: hány mod dolgozik itt, félelmetesen hatékonyak?
mate_gaborAzért elmagyarázhatná valaki, miért kellene egy linuxos programnak feltétlen ingyenesnek lennie. Vannak olyan közösségi fejlesztésű, illetve magánszemélyek által készített programok, amelyek ingyenesek, de ezek eleve így készülnek. De ha egy cég komoly munkát/pénzt fektet abba, hogy létrehozzon egy programot (akár egy játékot, akár egy rajzoló programot, stb.), Windowson, amit pénzért árusít, akkor ezután mikor további pluszmunkával elérhetővé teszi Linuxra is, ezért egyből ingyen kellene adni?
rapfenIgen :P Egyébként nyilván nem. Van, aki olyan üzleti modellt választ, hogy maga a szoftver ingyen van, de a támogatás fizetős. Így pl. az azt felhasználó cégek biztosak lehetnek abban, hogy ha segítségre lesz szükségük, akkor megkapják azt, és építhetnek az adott szoftverre. Cserébe a fejlesztő(k)nek lesz pénze.