Belépés
Wi-Fi jelszint probléma
2010. június 25. – 20.17 – peac
Sziasztok!
(Ubuntu 10.04)
Pár órája szívok azzal a jelenséggel, amelyre sok példát találtam a neten. 1 méterre a routertől 20-25% a jelserőssége a WiFinek. 95 fölött egészségesebb lenne.
A neten találtam pár leírást a problémára, de csak rosszabb lett a helyzet, ahogy próbálkoztam. Már le is dobál néha.
A hálókártya egy TP-LINK TL-WN353GD. Kerestem hozzá linuxos drivert, hátha a a baja, de nem találtam. Egy idegen nyelvű fórumon azt írta egy tag, hogy a Win98-as driverrel működik, de mivel Linuxban nagyon kezdő vagyok, nem tudtam megnyitni sem azt a bizonyos sys fájlt.
Sürgős segítséget kérek szépen!
Akár mail-en is: peac.web@gmail.com
Köszönöm!
- A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
Egy Ndiswrapper nevű program segítségével használhatod a Win98-as drivert. Telepítsd a synapticból az ndisgtk és az ndiswrapper-utils-1.9 nevű programokat. Ha nem megy a net, a telepítő cd-n is megtalálod, ha jól emlékszem a pool mappában. Töltsd le a Windowsos drivert. Ebben elvileg minimum egy .inf és egy .sys fájlnak kell lenni. Ha tömörítve jön, bontsd ki egy közös mappába őket. Ezután a Rendszer -> adminisztráció menüpontban találsz valahol az alja fele egy valami olyasmit, hogy Windowsos meghajtók. A pontos nevét nem tudom, mert nem használom. Nyisd meg, a driver helyére tallózd be a .inf fájlt és okézd le. A biztonság kedvéért egy újraindítás. Ha jó, örülünk. :)
Sajnos azonban valószínűleg nem ilyen egyszerű a dolog, mert ha nem is teljesen jól, de működik a wifid, tehát valószínűleg az eredeti (natív) meghajtód valahol ott csücsül a kerneledben egy modulban, amit valahogy alighanem ki kell piszkálni onnan. Reméljük nem lesz rá szükség, de ha igen, csak jön valaki aki jobban ért ehhez, mert én nem tudom, hogy kell.
Óriási, eseztlennagykirályság!
Köszi Uram!
Bár tudnám, ezt miért nem tudták eddig sehol leírni ilyen faszán...!?
Működik. Zsír. Óriás köszönet és tisztelet!
Áve Máriá
Látom, megoldódott a probléma, így csak a rend kedvéért:
modul eltávolítása:
sudo rmmod modulnév
vagy:
sudo modprobe -r modulnév
Az utóbbi jobb, mert körültekintőbben távolít el. (hogy hogyan, most nem emlékszem, de utána lehet nézni.)
(modulok kilistázása : lsmod)
„Azt mondják a hatalmasok, hogy akinek hat alma sok, az hatalmas ok, hogy ne legyen hatalma sok.”
subs.