Hali Olvasgattam itt a hozzászólásokat de nem nagyon beszéltek Toshibáról ez miért van?(nem jó hozzá a linux vagy fordítva :) ) Most akarok én is venni notebook ot max 100-110 körül gondoltam és nem tudom milyen márkát kellene venni(Toshibát szeretnék mert biztos jó) Az igényeim nem nagyok nekem nem kell,hogy lejátsza a HD videókat meg játszani sem akarok rajta. Viszont amire kellene az az,hogy visual studio meg egyéb programozói programok menjenek rajta(max c++) (+az elkövetkezendő években is jó lenne ha tenné a dolgát mert hálózat informatikára megyek és nem tudom,hogy milyen programok kellenek majd) Én valami ilyenekre gondoltam: Packard Bell EASYNOTE F4036-BV-111HG http://lingvin.hu/index.php?termekdesc_id=11713 Samsung RV508-A01HU http://lingvin.hu/index.php?termekdesc_id=11320 Toshiba Satellite Pro C660-144 http://lingvin.hu/index.php?termekdesc_id=13048 Samsung RV508-A03HU (a pc bolt linkjét azért linkeltem be ,mert ez a bolt van legközelebb hozzánk és mindent itt vettem és megbízhatóak) Gondolom az ilyen árfekvésben már lehet valami core 2 vagy duót vagy mit venni(elnézést ha hülyeségeket írok de nem nagyon értek még ezekhez és ezért írok ide nektek). +nem tudom ,hogy mennyire támogatja még az ilyen integrált videókártyákat mint a gma4500 . Valamint én nem akarok szórakozni ilyen Ati Radeon kártyákkal ,mert már biztos támogatja őket minden rendszer de ha olyat fogok ki akkor gáz van . (Lehet túl nagy kérés de ha valaki nagyon ért hozzá és ránézne az oldalra: http://lingvin.hu/index.php?menube=1 és szétnézne,kb mit érdemes megvenni azt is megköszönném nagyon) Még annyit,hogy engem nem nagyon érdekel,hogy hogyan néz ki a noti csak tudja ezeket a dolgokat. Ha valaki tudna segíteni annak előre is köszönöm. :)
Laptop Vásárlás(Vásárlás megtörtént és a tapasztalatok olvashatóak)
Apósomnak ezt: http://www.edigital.hu/Notebook/Samsung_NP-R538-DA03HU_notebook-p60535.html vettük egy hete, Ubuntu 10.04 LTS -t tettem rá hibátlanul megy rajta. Neki 100.000 Huf volt a felső határ én ezt találtam ennyi pénzért a legjobbnak.
fradi81Szerintem nem, eddig egyszer kellett visszavinnem notebookot az egy Toshiba A200 -as volt Ők nem foglalkoztak vele mi van rajta, pedig alaplap cserés volt és az nem 2FT. Ez szerintem szerviz függő nem típus, most nem írom le, hol szervizelték, de a Toshibákat is több helyen szervizelik. Ez a Toshiba szerviz nagyon segítőkész volt, a többivel eddig nem volt tapasztalatom (de ez inkább szerencse). ui.: A nem jogtiszta Windows téma nem ide tartozok, de ha érdekel írd be a google -ba "Samsung notebook windows loader"
Hali. Szerintem ha teheted akkor ASUS valamely laptopját válaszd. Az ASUS egy kicsit drága márka de megéri nekem három éves az ASUS laptopom x51L és hibátlanul megy rajta minden. Arra figyelj, hogy ami mostanság elvárt az legyen benne pl.: webkamera, mikrofon, hdmi, Ha mindenféleképpen csak linux-ot akarsz használni és nem akarsz rajta játszani akkor elég az INTEL grafikus kártyája, ha játszani is akarsz akkor valamiylen nVidia videókártya legyen benne bár az AMD/ATI kártyák meghajtói egyre korrektebbek. Tudom még ajánlani az ACER-t, ebből a márkából vannak a legolcsóbb és legjobban felszerelt laptopok. TOSHIBÁT ne vegyél, ilyen problémák szoktak vele lenni: touch pad bekapcsol kikapcsol, elmegy a hang, stb... Még a márka neve is tiltakozik az ellen hogy ilyet vegyél.
Szia! A szavaidból azt sejtem, hogy most készülsz egyetemre/főiskolára menni, és ehhez kéne notebook. Ha így van, akkor várj szeptemberig, vagy augusztus végéig, 2 hónap alatt még sokat mehetnek le az árak, ugyanazért a pénzért jobb vasat fogsz kapni. A toshibát egyébként ajánlom, eddig amit láttam (beleértve a sajátomat) az jól működött. Videokártya kompatibilitás miatt ne aggódj. Meg úgy általában az Intel eszközök miatt ne aggódj, szoktak menni linux alatt. Másik hasonlóan jó és linuxbarát gyártó a Dell, akiknek a legnagyobb hátrányuk, hogy monitor helyett már egy ideje tükröket építenek a notebookokba. Ha az számodra nem zavaró, akkor azzal is jól járhatsz, főleg a három év garancia miatt.
perperNorbiToshibával igazad van nekem is az volt a mostani előtt, most Asus van. Viszont ezen az árfekvésen nem vennék Toshibát, Dellt, de még Asust sem. Az meg örök igazság műszaki cikket minél később veszel annál olcsóbb.
fradi81""az igaz hogyha nem jogtiszta windowst- vagy esetleg egy linuxot rakok rá , akkor bukom a garanciát?"" pl. ahol en veszem a dolgaimat, ott szoftverre nem vonatkozik a garancia. a notebook-om garancia szerzzodesen : "(gyors forditas) a garancia nem vonatkozik az elore installalt szoftverre (bele ertve BIOS ) " szemely szerint a BIOS- t inkabb a hardver kategoriaba sorolnam, mint szoftver.
Ha olcsó és jó netbookot keresnél, akkor ezt ajánlom (volt szerencsém kipróbálni): 62 900 Ft-ért: http://goo.gl/179Hd 54 161 Ft-ért: http://goo.gl/VHYVP Leírás: http://goo.gl/8qRcK
Köszi a válaszokat. Amúgy perperNorbi nem jársz messze az igazságtól ,mert tényleg a fősulira kellene viszont már a második évre. Sikeresen meglett a programozás 1 em(ahol sima c-t tanultunk)és most majd szeptembertől jön a c++ és majd visual studio -ban meg fogunk dolgozni és arra a mostani gépem sajnos nem elég. Félve ugyan de elmondom mivel dolgoztam a fősulin még múlt évben vettem egy asus 700x et(2Gb belső ssd-vel).Így is sikerült megoldani ,hogy a belsőn egy xp volt egy 4 gigás sd kártyán meg linux mint 8 van és most is azt használom. Nekem nagyon tetszik meg minden csak ugye a visual cuccokhoz nem nagyon elég :S és ezét gondoltam ,hogy akkor veszek egy lapit aminek nagyobb a kijelzője meg a programozást és majd az egyéb(nagyobb gépigényű)programokat tudom rajta használni. Netezésre + pdf +doc kiterjesztésű fájlok olvasására tökéletes. :)
Három éve nyúzok egy Toshiba a300-at, eddig ubuntu és fedora járt rajta a windows mellett. Semmilyen hibával nem találkoztam, bátran ajánlom neked is.
csak annyit tennék hozzá, h a VIA termékeket kerüld. Ill nézz utána, h biztos van-e támogatása.
szerkeNekem is Asus van 2 -év gyári és +1 év fizetett garanciám van rá, bízom benne nem fog kiderülni, hogy reagálnak a garanciánál az OP -rendszerre, és ha esetleg tényleg meghalnak a zsanérok, akkor azt mennyire akarják majd magyarázni helytelen használattal. Az ismerőseidnek mi volt a tapasztalata a szervizzel és a garanciális javítással?
Üdv!! Atom processzorral szerelt masinát NE vegyél, mert nagyon gyengék. 100-110 ből már ki lehet hozni egy core 2 duo-t vagy esetleg egy i3-ast. A mostani helyzetben én e kettő közül választanék.
szitam5270Attól függ, mire használnád. Ha 1kg súlyú 10,2" másodgépre van igényed, nem hiányzik a beépített optikai meghajtó, és a gyárilag telepített Win, a J&W Minix 2 év garral 55ezerért megéri. Internethez, egyszerűbb feladatokhoz megfelel. Gimp, Audacity az 1GB RAM-al is eldöcög rajta. Netbook nem kell, hogy erőgép legyen, arra komolyabb laptopok, asztali gépek valók kétszeres, többszörös áron. Pali Bácsi elegáns tíz Minix árú állami Mac laposára még helyesírásellenőrző se jutott...
Én a Toshibákat nem komálom, eddig 2 pusztult el a kezem alatt, a Samsungokat windows loaderrel megkínálni nem lehet, az új szériák BIOS-ában nincs SLIC, ezt magadnak kell belebarkácsolni, vagy barkácsoltatni, de akkor ugrik a gari. Az ASUS drága és már közel sem olyan jó, mint akár 2 éve, nem vennék még Packard-Bell-t, Sony-t ellenben a Fujitsu Siemensek az újak kezdenek valóban jók és megbízhatóak lenni. A Lenovo-k is igen jók újabban és a prémiumkategóriás Hp-k is megérik a pénzt. Az Acernek korrekt a szervíz és háttértámogatása, bár a gép összeszerelése is egyre jobb, én inkább MSI-párti lennék, ott viszont a gari megoldások nem az igaziak, igaz nincs is rájuk szükség, hacsak nem egy lelakott használt gépet vesz az ember. Az apple gépek meg szépek és jók, valamint bitang drágák, és bűn leszedni róluk az OS-t, viszont stabil hardver van bennük. Szerintem valamilyen Acer, Lenovo, Fujitsu-Siemens kell neked, ha nem félsz az angolul történő emilváltástól, akkor MSI. nagyjából összefoglaltam azt hiszem. :) uÚ és nézz utána a gyártók honlapján az árnak, esetleg ebay-en és hasonló oldalakon, néha iszonyat összegeket (akár az ár harmadát, néha felét) is meg lehet takarítani a hazai kiskereskedelmi árakhoz képest.