Most olvasom, hogy a 18.04 tárolóiból eltávolították a gksu-t. (?) "Due to an update to Ubuntu 18.04. gksu package has now been removed from the repo." És helyette a pkexec az ajánlott. (?) "Should be working now. Using pkexec instead of gksu."

Wayland alatt egy ilyesmi jól működik:

alias gksu="pkexec env DISPLAY=:0"

Várható volt. http://ubuntu.hu/node/42248

Ennyivel később: 5 nap

Megoldás! https://launchpad.net/~peppermintos/+archive/ubuntu/p9-dev Add hozzá az alábbi tárolót aztán telepítsd a gksu csomagot. sudo add-apt-repository ppa:peppermintos/p9-dev sudo apt-get update sudo apt-get install gksu

    Puma94Vagy az ember lassan átszokik a pkexec-re, mivel ez erősen javasolt a jövőre nézve. Megjegyzés: Lehet nem egy erősen fejlesztői ppa-t kellene javasolni. Őket idézve: "You have been warned."

      lev258Állítólag a Waylandnak is köze van ahhoz, hogy a 18.04 tárolóiból eltávolították a gksu-t. (Habár, a 18.04-ben ismét az X.Org az alapértelmezett.) "(Debian yanked gksu because of wayland)."

        lala2Lehet ilyeneket mondani, valószínűleg van is benne igazság, de igazából már 2013-ban (talán már hamarabb is) eldöntötték, hogy idővel eltűnik a disztrókból a gksu. Hogy ki, mikor és mire hivatkozva lépi meg, az már csak körítés.

        lala2Nyilván köze lehet hozzá, mert a gksu Wayland alatt használhatatlan. Plusz igazából értelmetlen is.

          KendekMutatok 2 linket ! https://forum.pinguyos.com/Thread-Fix-for-17-04-17-10-18-04-Install-failures https://forum.pinguyos.com/Thread-Pinguy-Builder-For-buntu-17-04-17-10-18-04 A Remastersys utódja, a PinguyBuilder fejlesztése elég hosszú időre elakadt. De a kapott ötletek alapján, ismét lendületet vett a fejlesztése, és úgy tűnik hogy a 18.04 támogatása is meg lesz (van). (Mindezt egy olyan sunyi hátsó szándékból írom, hogy talán-talán sikerül rávenni a méltán híres eredeti Systemback folytatására !) :-)

            lala2„(Mindezt egy olyan sunyi hátsó szándékból írom, hogy talán-talán sikerül rávenni a méltán híres eredeti Systemback folytatására !) :-)” Van az a pénz? ;-) Donate gombot az új Systemback verzióba! :-)

              csuhas32Egyébként volt Donate gomb, illetve link a Systemback-ben, a Névjegy alatt. :-) Talán nem árulok el nagy titkot, érkeztek is adományok az idők folyamán (no nem magyaroktól), de ez motiválásra kicsit kevés volt.

                KendekAz én meglátásom szerint elég ideig (évekig) tettél le minőségi munkát az asztalra (vagy inkább Asztalra :-)). Azonban az nem elvárható, hogy a végtelenségig folytasd, ha neked nincs meg belőle a magad haszna. Valahogyan át kellett volna fordulnia oda, hogy a hálán kívül is kapjál valamit, neked is megérje a befektetett idő és energia. Szerintem van annyira jó és hiánypótló az alkalmazás, hogy akár még a Canonical is megvehette volna, szóval az nagyon is rendben volt, nem azzal volt a hiba, hanem a marketinggel. A programozáshoz nem értek, de mindig is abból éltem, hogy eladtam magamat, utána meg bármit. :-) Ha én nem láttam (vagy nem emlékszem rá, hogy láttam) azt a Donate gombot, akkor az rossz helyen volt. Legközelebb tedd kicsit láthatóbb helyre! Annyira azért ne legyen agresszív, hogy mondjuk a SB-ben az új pont készítésekor az arcomba ugorjon és ne engedjen tovább, amíg valamit nem választok, de nyugodtan lehet volna az induláskor elénk kerülő jelszóbekérő ablakban vagy akár a főpanelen, nem kell eldugni a névjegy alá, van annyira jó a munkád, hogy nyugodtan bízhatsz benne, mások is értékesnek fogják találni. Volt olyan üzleti tervem, ahol a SB live rendszer készítési és rendszermásolás funkcióit használtam volna, ha egyszer azt még realizálom, akkor lehet, hogy majd megkereslek.

                lev258Én arra lennék kíváncsi, hogy tényleg ezt a ppa-t szabad használni pl. GNOME-Commander induljon rendszergazdaként? A Gnome-Commandert meg lehet tanítani a pkexec-re? Vagy felejtsem el a Gnome-Commandert? Mi a modernebb, jobb változata? Köszi.

                  Shunpkexec env DISPLAY=:0 gnome-commander A megszokott módon, rövidebben: alias gksu="pkexec env DISPLAY=:0" gksu gnome-commander Az alias-okat amúgy a ~/.bashrc fájlba szokás írni.

                  Lehet, hogy bennem van a hiba, de valahogy nem látok gyakorlati példát, ahol szükséges lenne ez a gksu. Sőt ha jobban belegondolok, szerintem soha nem is használtam. Ki, mire szokta (volt) használni?

                    faluA szövegszerkesztőt (ha nem a nano-t használod) akkor mivel szoktad megnyitni ha pl. szerkeszteni akarod az /etc/default/grub fájlt ? Vagy a fájlkezelődet, ha emelt szintű jogosultsággal szeretnél ténykedni ?

                    faluAblakos alkalmazások root jogosultsággal történő biztonságos és kényelmes indítására szolgált. Egy kis képzelőerővel biztosan eszedbe jut, hogy mely szituációkban lehet erre szükség. :-)

                    Ennyivel később: 4 év