rinpocseazért az alap letölthető nem tud túl sokat, amelyik sokat tud, az meg sokGB (rainbow tables)és fizetős. de ahhoz sincs olyan, ami pl. a magyar ékezetes vagy egyéb nyelvek különleges karaktereit tudná. És a legnagyobb table így is 134,6 GB. :)
Linux és a kártevők
http://sys-admin.hu/cikkek/20070617/vedd_magad_az_selinux_1 Red Hat rendszereken jól muzsikál, volt ígéret hogy ubuntu alatt is integrálják felhasználó szinten gui tool-okkal, (mármind alapértelmezetten) de eddig nem nagy a mozgás. természetesen ubuntu alá is elérhető már, hivatalos tárolóból.
sokahtemenapparmor meg alapból települ.
CeRkoFEzzel azt akarod mondani, hogy patkány vagyok? :DD Egyébként jogos a hozzászólásod, én pl valóban a rendszerem ellensége vagyok néha, de az Ubuntu szerencsére sokmindent elvisel. N-drew hozzászólása viszont rávilágított, hogy utána kell néznem a superuser és a root közötti különbségnek. :)
Sziráki Tamásigaz-igaz.
Majdnem olyan ellenségesen viszonyulok a vírusirtókhoz, mint a vírusokhoz. Windows alatt két év intenzív netezés után (tűzfal, router, vírusírtó, spyware ölő nélkül) 0 azaz nulla vírus volt, (3 online scannerrel ellenőrizve), még a rendszerfrissítéssel se nagyon törődtem. Majd, mikor büszkén hátradőltem volna, akkor jött az, hogy a feliratok.hu egyik mirrorját valaki átirányította egy másik oldalra, ahol begyűjtöttem valami kedves kis élősködőt. Amit nem tudtam valamiért leirtani. Akkor tértem át linuxra. Amit észrevettem, az az, hogy az ilyen cuccok mintha az ie-hez kötődnének, tehát ha ff-el töltöd le, akkor is ie-t nyit meg, hogy a zavaró reklámjait eléd tolja, Tehát az ie hiánya már maga is egy fontos biztonsági rés kiküszöbölése. Az ubuntu+ff kombó hogy reagálna egy ilyen eltérítős támadásra egyébként?
Csókolom. Elnézést. Izé. Azért ne keverjük bele a nyílt forráskódot, meg a szabad szoftvert a linux biztonságosságába mert ez így ebben a formában (mármint programszinten nézve, és nem magukat a rendszereket ) operációs rendszertől független dolog... Igaz ami igaz, a főbb aktivistái a UNIX, GNU/LINUX vonalon mozognak... De a szabad szoftver és a nyílt forráskód nem a linux kiváltsága. Microsoft rendszerek alatt is lehet ilyen programokat futtatni. És ennyi. A linux alapú rendszerek biztonságossága egyrészt a felépítésükből adódik, másrészt a használati elvkülönbségekből. És ez egy vicc a maga módján. Hogy miért vicc? Mert tipikusnak látom azt a jelenséget, hogy itt ugyanaz a user beírja a jelszót mert tudja hogy szükséges az adott feladathoz és ez őt védi, de pl Vista alatt egyből kikapcsolja a programindításra figyelmeztető ablakot, ami ugyan nem egy jelszavas védelem, de első lépcsőben megfogna pár dolgot amit nem a user indított el és garázdálkodni szeretne. UFF. Én beszéltem... :D
inigoHello! Ez volt a korrekt válasz a kérdésemre. Köszi.
srontiA "minden" nélküli netezést azért én nagy felelőtlenségnek tartom. Windows-ban legalábbis. Minimum az update fusson. Én routert használok, mert két gépen vagyunk a neten. Amikor megkérdeztem vezető AV-gyártók "szakvéleményét", hogy router mellé szükséges-e szoftveres tűzfal (Internet Security), vagy elegendő a router-é és egy "sima" AV, mindenki mást mondott. Ebből arra következtettem, hogy még ők sem értenek hozzá igazából. Esetleg egy marketinges válaszolt. Tudom, hogy az átlagos wines nem ért a biztonsághoz, még annyira sem, mint én. Tudom, hogy Kevin Mitnick-et kevesen olvasták. De a Linux-felhasználóknak veszélyes oldalakon cirkálva (serial, crack, etc...) mekkora esélyük van a fertőzésre? Ma nekem már ilyenekre nincsen szükségem, de azért igazándiból az ilyen oldalakon "ugrik a majom a vízbe".
DcNdrew"megint csak nem GYÁRTANAK hozzá vírust." Bizony...És itt a gyártáson van a hangsúly...És nem 10 éves srácok a sufniban...Hanem azok, akiknek PONT NEM ez a dolguk...De ez nyílt titok.
matúz-tiborÁllítólag a "screensaver" a legveszélyesebb keresőszó :) Ez mekkora :)