Sziasztok!
Olyan gondom van folyamatosan, ami a Firefox-al kapcsolatos. A java scripteket engedélyezve, bizonyos weboldalakon (nem mindegyiken de a weboldalak mintegy 30-40%-a ilyen) teljes 100% processzorterhelést okoz, ami miatt a rendszer rém lassúvá válik, akadozik, (pl. az egér csak több másodperces késéssel mozdul). De nemegyszer olyan mértéket ölt a dolog, hogy totálisan lefagy, olyankor csak a teljes újraindítás segít.
A Java scripteket kikapcsolva a hiba megszünik. Tudni szeretném vajon mi okozza mindezt és mit tehetnék ellene?
Elmondhatom még, hogy nemcsak Ubuntu alatt jellemző a leírt probléma, mert egy másik gépen, UHU alatt is ugyaúgy jelentkezik.
(Windows alatt nincs ilyen gond.)
Van még valami, ami miatt ha nem muszáj nem nyitnék új témát:
Jó dolog, hogy a rendszer előbb kezd el swap-olni a merevlemezre mielőtt elfogyna a memória. De! Mindkét emlitett gépben 2GB RAM van, soha eddig még nem használta ki egyik rendszer se legfeljebb 35-40%-ig. Miért swapol mégis a merevlemezre?
Előrebocsátom, a feltett két kérdés között semmilyen összefüggés nincs. Merthogy, nem akkor swapol amikor a java script-hiba okozta processzorterhelés miatt lassul le vagy fagy le, illetve, nem 100% a CPU terhelés amikor swapol és nem is fagy le, olyankor csak azért ill. akkor lassul le ha azokra az adatokra van szüksége amit a merevlemezre tett és onnan kell visszanyerje.