Az előző havi vadászatot lezártam. A legtöbb pontot (8) csuhas32 gyűjtötte. ----------------------------------------------------------------------------------------------------- csuhas32 = 4 pont a mester = 3 pont Ightorn = 1 pont ----------------------------------------------------------------------------------------------------- Továbbra is jó pontgyűjtést (és tanulást) mindenkinek! (Zárójelben, hátha jól jön néhányunknak: idegen szavak toldalékolása.) A magyar helyesírás új szabályai.

http://ubuntu.hu/node/43818 Ubuntu 16.04, kis kurzorméret tartós beállítása *Szerk: Közben hozzányúlt a címhez a tulaja (bár ez a számunkra érdekes részeket igazából nem érintette :-( ), így változik a javaslat is: Ubuntu 16.04, kis kurzorméret nagyobbra állítása

    http://ubuntu.hu/node/33423#comment-554144 No komment.

      http://ubuntu.hu/node/43826 Hogyan frissítsünk Ubuntu 16.04-ről vagy 17.10-ről 18.04-re?

        csuhas32Így! :-( Nem fórumtéma. Arról már nem is beszélve, hogy alapból benne van a rendszerekben a frissítési lehetőség, nem kell mérnöki diploma sem hozzá, csak néhány gombot kell megnyomni.

          HtibiÍrtam egy jó hosszú hozzászólást, mert vékonykának éreztem a hivatkozott videót. Kijegyzeteltem a videóból a parancsokat, hogy másolhatóak legyenek, felvázoltam olyan dolgokat mint az előzetes adatmentés, a Systemback visszaállítási pont készítése, a külső tárolók eltávolítása verziófrissítés előtt. Megkérdeztem, hogy a videóban miért a forráslista átírása után ellenőrzik először a jelenlegi verziót, nem pedig az elején, és azt is, hogy magát a verziófrissítést a sudo apt-get update vagy a sudo apt-get dist-upgrade paranccsal érdemes-e indítani. Megemlítettem a verziófrissítés helyett lehetőségként felmerülő mellételepítést is. Megnyomtam a „Mentés”-t. Upsz. :-)

            csuhas32Forráslista átírása? Mi a búsnak? 16.04-ről lehet 18.04-re frissíteni, 17.10-ről lehet 18.04-re frissíteni beépítetten. Még jó, hogy kilőttem. Zöldségeket ne terjesszünk már, van belőle úgy is elég.

              HtibiZöldség akkor volna, ha nem működne a módszer. Lehet másképp is, az igaz, mint ahogy az is, hogy talán nem célszerű elsődlegesként (egyedüliként) ezt ajánlani egy blogban vagy egy videóban. Második, harmadik lehetőségként azonban azért megemlíthető, had táguljon a látómező. Itt is valahogy így tettek: https://linuxconfig.org/how-to-upgrade-to-ubuntu-18-04-lts-bionic-beaver

                csuhas32A 18.04 még nem jelent meg, ajánlgatni lehet, de nem célszerű. Akinek érdemes foglalkozni vele, az már ismeri ezt a lehetőséget, a legkevésbé szorul „videótananyagra”. Aki meg nem ismeri, annak bőven elég lesz akkor frissíteni, amikor a rendszer felajánlja (listaátírás nélkül). Majd még akkor is lesz itt sírás-rívás.

                  HtibiA 16.04-re történő frissítés tényleg sokaknál problémás volt. Annyira győzködtél, hogy kivételesen az éles rendszeremen próbáltam ki a sudo sed -i... módszert. :-) Ez a verziófrissítés nálam simán ment, remélhetőleg másoknak se lesz vele gondja, amikor majd megjelenik a 18.04.1 és elfogadják a Frissítéskezelő által felkínált lehetőséget.

                  Ennyivel később: 10 nap

                  http://ubuntu.hu/node/43844 A bevezetőben még maga a téma gazdája is egybeírja az alkalmazás nevét és ebben a tekintetben igaza van. A következő szóban kifelejtett egy magánhangzót, így már elég vastag a szőrszál a javaslattételhez, mely a következő: FileZilla beállítása – Ubuntu 16.04

                    Ennyivel később: 5 nap

                    http://ubuntu.hu/node/43853 készítése