kozepso Mert kipróbáltam most a router közvetlen közeléből, és úgy működik.
Sajna a jelismétlők wifi módban csak korlátozottan használhatóak. Egyszerűen, csak azt azzal a jellel tudnak dolgozni, amit kapnak, tehát a jelismétlő helyén elérhető sebesség nem fog nőni, csak a hatótáv valamennyivel. Vezetékes összekötés esetén nyilván más a helyzet, ilyenkor második routerként működnek. Ami viszont ekkor is probléma lehet, azok a mozgó berendezések, telefon, lapi, és azok a készülékek, amelyek a két wifi router hatósugarának határán helyezkednek el, mivel bizonytalan, hogy melyikre csatlakoznak fel. Ilyenkor gyakori a wifi-k közötti váltás, ami pillanatnyi (nem is annyira pillanatnyi) kieséseket jelent.
A szolgáltatói routerek nem rosszak, de általában belső antennásak, nem a legjobb a lefedettség. Egyébként maga a rotuer elhelyezés is sokat számít, ill. ha antennás, az antennák beállítása sem mellékes.
Érdemes a routert minél magasabbra elhelyezni, lehetőleg árnyékoló tárgyaktól messzebb (polcok, tükrök, fém bármik, vastag falak), vagy legalább a fő irányokba ne legyen ilyen. Ha antennás, akkor a függőleges antenna a vízszintes, a vízszintes antenna a függőleges (pl. emelet) jelterjedést segíti.
A legjobb megoldás egy több routeres Mesh rendszer, lehetőleg vezetékes összekötéssel. Ilyenkor a routereket az eszközök egynek látják és nem vehető észre a váltás közöttük. Persze ez wifi kapcsolattal is szépen működik, csak azt kell kikísérletezni, hogy mekkora az a max. távolság, ahol még megvan az elvárt sebesség.
Egyébként ehhez nem kell Mesh rendszerként árult készlet, 2-3 db olcsóbb, de Mesh képes routerrel is megoldható.
Nekem is ilyen, 2db routeres Mesh van a szolgálatói mögé téve (vezetékesen összekötve), a szolgáltatóin pedig kikapcsolva a wifi.