Sziasztok!
Van az otthoni routerben file szerver, usb-n.
belső hálózaton van egy ubuntus gép, ezen filezillával szépen látom is a fájlokat.
A router azt írja, hogy hozzáférés linuxnak: smb://192.168.0.1
A kérdésem az lenne, hogy pontosan mit írjak az fstab-ba, hogy felcsatolodjon, és elérhető legyen a számomra?
Előre is köszönöm
router fileserver - samba megosztása
- Szerkesztve
bakos123 Valami olyasmit, hogy:
//192.168.0.1/megosztas/helye /a/path/ahova/csatolod cifs credentials=/fajl/a/logininfokkal,uid=helyi-user,gid=helyicsoport,file_mode=0770,dir_mode=0770,iocharset=utf8,noauto,user,noperm,forceuid,forcegid 0 0
Egy fájlban elteheted a bejelentkezési infókat, ez a /fajl/a/logininfokkal a tartalma pedig ilyesmi:
username=[samba-felhasználónév]
password=[jelszava-a-sambafelhasználónak]
uid=helyi-user,gid=helyicsoport a csatolt könyvtár tulajdonosát adja meg.
Nem fog induláskor csatolódni, de lesz egy eszköz a fájlkezelőben, és ha rákattyintasz, akkor fogja csatolni.
Bár nem biztos, hogy az fstab-ot használnám erre.
klt Üdv! előlről kezdem. van egy RPi-m amin screen-ben futtatott rtorrent-el letöltött fileket tárolok egy winyón. a letöltéseket egy másik linuxos gépről, töltöm át, és indítom SSH-n keresztül. Ezen a gépen van egy kodi is, amit TV video bemenetén keresztül és a tv távirányítójával nézzük a filmeket. Ezen kívül van egy asztali pc-m linuxal Ezen keresem és erről indítom el a torrenteket, és minden másra is használom. (és még van két RPi különbőző adatgyüjtésre, amit ugyancsak SSHn keresztül a PCről kezelek, és egyiken sincs bill. egér, monitor csak LAN és 1Wire felület (kivéve a kodi+tv))
Ebben a rendszerben kellett cserélnem a routert meghibásodás miatt. az új router tp archer3000 kezel usb-n fájlszervert (?) és ide szeretném áttenni a winyót amire letöltöm és tárolom a nézendő filmeket, és a rendszerbe illesztését próbálom (adatgyüjtők archiválása is esélyes). régebben szambám volt a gépek között, de folyton gondom volt a jogosságokkal, stb. Most linux NFS -el vannak rendszerbe kötve.
A tp router csak annyit mond: linuxnak: smb://192.168.0.1 és semmi többet. most amit mondtál a cifs után azokat az adatokat honnan vegyem? amikor én csináltam a smb szervert akkor ezek ebből adódoan megvoltak, de most? (most nézem a tv-n találok olyat hogy tp-share, de mit ad isten ott meg nem játsza le mindegyiket amit a kodi igen) és nem csak én nézném, hanem a család (ha csak én lennék nem lenne semmi ilyen gondom)
ftp filezillában kifogástalanul működik, de már az egyszerű ftp vel is gondom van (mert a filezillát nem tudom használni karakteresen ) Ja és csak magyarul tudok és öreg (? 65) vagyok
Ja és ha nem a fstab-ba akkor hogyan mert ugye ezek automatizáltak lennének valamennyire az RPi-k miatt a PC-n meg tudom én oldani amit ott kell
előre is köszönöm
bakos123 most amit mondtál a cifs után azokat az adatokat honnan vegyem?
Az az érzésem, hogy be tudnám állítani a routeren.
bakos123 Ja és ha nem a fstab-ba akkor hogyan
Azt hittem, valami desktop cucc, és akkor gvfs/gio mounttal.
Én egy sciptbe tenném a csatolást, hogy a rendszer akkor is elindulhasson, ha valami kehe van a hálózattal.
A script pedig egy service-t testesítene meg, ami aztán ugyi automatizáltan indítható a rendszer indulásakor.
bakos123 amin screen-ben futtatott rtorrent-el letöltött fileket tárolok egy winyón. a letöltéseket egy másik linuxos gépről, töltöm át, és indítom SSH-n keresztül.
Hát ez elég czifra
A transmission daemon nem volna jobb?
Be lehet állítani, hogy egy megadott könyvtárból szedje ki a torrentfájlokat, a kész letöltéseket meg tegye egy másikba. Monitorozza is a torrentkönyvtárat, ha azt kiajánlod, mondjuk szambára, elég bármelyik gépedről odamásolni a torrentfájlt, el is kezdi letölteni. Aztán amimor kész, a letöltött valamit elhelyezi a megadott másik könyvtárba, ami ha meg van osztva, szintén könnyen elérhető bármelyik gépről.
Egyszerűbb, mint ssh-zni torrent miatt.
Sziasztok!
Ujrafogalmaznám a problémámat: van egy routerben USB-n fájlmegosztó szolgáltatás: ![
]
ezen a router belső hálozatában van egy RPi raspbian programmal karakteres módban (ssh-val használom). A kérdés, hogy hogyan tudom használatba venni a router szolgáltatását? mount?, de hogyan?
előre is köszönöm
- Szerkesztve
„Szeretem” a parancssorról készített képernyőképeket! A témában ez nem is olvasható: mount error(22): Invalid argument
. A „samba ubuntu mount error(22): Invalid argument”-re rákeresve annyi rengeteg találatot kaptam tegnap, hogy nem győztem olvasgatni. Ez nem az én területem, de arra tippelek, hogy a cifs
telepítve van. Ilyen verziószámmal kapcsolatos 1.0
meg ilyesmit írogattak bele a parancsba, máskor meg az fstab-ba szerkesztgettek és az éppen ide kapcsolódik, mert az a kérdés.
a mester
Mester taníts !!
Legyél szíves elmondani, mert nem tudom -de elég nehéz ezt a képet is elkészíteni...- hogyan lehet terminálban lévő mc -ben vagy parancssorban elmenteni, majd ide bemásolni -és nem láttok nálam több képet (mert gondolom nem arra gondoltatok, hogy pötyögjem be? ami csomó újabb hibát okoz)
Komolyan kérdezem Attila
estefele jutok géphez akkor probálom a tanácsokat és referálok addig is köszönöm
bakos123 hogyan lehet terminálban lévő mc -ben vagy parancssorban elmenteni, majd ide bemásolni -és nem láttok nálam több képet (mert gondolom nem arra gondoltatok, hogy pötyögjem be? ami csomó újabb hibát okoz)
Van a középsőklikkes megoldás:
Terminálban kijelölöd a szöveget, majd az egerntyűvel a középső gombbal abba szerkesztőmezőbe (ez lehet bármilyen szövegszerkesztő, ideértve a böngészőben működő fórum hozzászólásszerkesztő input mezőt is) kattintasz, ahova azt át akarod másolni.
Pikk-pakk megy.
Ha nincs középső gombod, akkor is lehet:
Terminálban kijelölöd a szöveget, shift-ctrl-C megnyomásával vágólapra kerül.
Szokásos módon a szerkesztőben ctrl-v beilleszti oda, ahol a kurzor pislog.
Ha hosszú a szöveg (10 olda pl.), akkor inkább pastebin-re szokták tenni.
Esztétikailag, meg bizonyos szempontból funkcionálisan is szerencsés, ha a kódot, parancsokat, vagy azok kimeneteit tartalmazó szöveget "```" (3 db backtick-kel) kezded, majd zárod le.
Tehát valahogy így:
```
blablabla
```
Ha jól csinálod, így fog kinézni:
blablabla
- Szerkesztve
bakos123 Alapvetően egy grafikus felülettel rendelkező rendszeren a parancssorban található tartalmat nem kell elmenteni.
A legegyszerűbb: Kijelölöd az egérrel a másolni kívánt szöveget, átlépsz az ubuntu.hu szövegdobozába és megnyomod az egérgörgőt (egér középső gombja).
Persze lehet másképp is.
Kijelölés: Terminálablak tetején lévő menü: Edit/ Select all (magyarul talán Szerkesztés / Összes kijelölése)
Másolás a vágólapra: Szerkesztés/ Másolás (Ctrl+Shift+C)
Beillesztés az ubuntu.hu hozzászólás szövegdobozába: Szerkesztés/ Beillesztés (Ctrl+V)
A beillesztett, kódnak szánt szöveget a szövegdobozban illik teljes egészében kijelölni és a szövegdoboz alján lévő „</>” kód beillesztése nevű gombot megnyomni. A szem alakú ikonra (Előnézet) kattintva még a válasz közzététele előtt tudod ellenőrizni, hogyan fog kinézni.
[Ha nincs grafikus felülete a rendszerednek, akkor kicsit nehezebb. Szerintem a tiédnek van, úgyhogy ez most nem érint téged, de azért leírom neked:
A jobbra mutató kacsacsőrrel tudsz parancskimenetet fájlba átirányítani.
mount -t cifs //192.168.0.1/volume1 /mnt -o username=júzerneved,password=yourpasswd > cifs.txt
Ez például a felhasználód könyvtárába a cifs.txt fájlba írja a parancskimenetet, ezt onnan ki tudod másolni (mondjuk pendrive-on) egy grafikus felülettel rendelkező rendszerbe, és onnan tudod betenni ide...]