Szia! Most a kilépés vagy a kikapcsolás a kérdés? Bár lehet, hogy csak nekem fura ez a kijelentkezés dolog.
Rendszert és felületet nem írtál ugyan, de szerintem egy szkriptre mutató parancsikon mindenhol tud működni, már csak az a kérdés, hogy hová kell tenni és mi(k) legyen(ek) a parancs(ok) a szkriptben.
Kikapcsolás: systemctl poweroff -i
Kijelentkezés:
Felületet sem írtál és azt sem, hogy Wayland vagy X.
Ezek jutottak eszembe, de ez még csak „Vajon mire gondolhatott a költő?” típusú válasz:
loginctl terminate-session $XDG_SESSION_ID
loginctl terminate-user $USER
gnome-session-quit --logout --no-prompt
xfce4-session-logout --logout
xfce4-session-logout --logout --fast
cinnamon-session-quit --logout --no-prompt
lxqt-leave --logout
Azért információkkal lehetne szűkíteni a kört.