A Magyar Ubuntu Közösség immáron második alkalommal szervezi meg az Ubuntu Akadémiát. Ez egy két napos intenzív tanfolyam, melynek célja, hogy biztos alapot adjon azoknak, akik szeretnének aktívan részt venni az Ubuntu közösség életében. A gyakorlatorientált képzésen az érdeklődők megismerkedhetnek a szabad szoftveres közösségben végezhető különféle feladatokkal és lehetőségekkel: így elsajátíthatják a honosítás menetét, a Launchpad és a Bazaar verziókezelő rendszer használatát, és megtanulhatják a ReStructuredText formátumú dokumentációk készítését. Szó lesz a bugok kereséséről, jelentéséről és menedzsmentjéről. Emellett átfogó képet szeretnénk adni az Ubuntu fejlesztésének menetéről, az információk beszerzési lehetőségeiről, valamint a hazai és nemzetközi közösség működéséről. Reményeink szerint a két napos, intenzív, gyakorlatorientált képzés végére a résztvevők önállóan és magabiztosan tudnak majd részt venni a szabad szoftveres közösség életében, és minden területen rendelkeznek majd az alapvetően szükséges rálátással.
FRISSÍTÉS: Megszületett a hozzávetőleges program:
2009. szeptember 12. Szombat:
10-11: Kelemen Gábor, Torma László: Miért jó dolog Ubuntu aktivistának lenni?
11-12: Torma László: Hírek és dokumentáció
12-13: ebéd
13-14: Nyitrai István: Ismerkedés a Launchpaddal / házi projektjeink
14-15: Kelemen Gábor: Honosítási alapok
15-16: Tímár András: Fordítás-hogyan light, avagy haladó nyelvtanóra
16- : sörözés, a pontos hely még nincs meg :)
2009. szeptember 13. Vasárnap:
9-10: Mátó Péter: A Barack működése
10-11: Torma László: Dokumentációkészítés a gyakorlatban
11-12: Kelemen Gábor: Fordítás a gyakorlatban
12-13: ebéd
13-14: Szalai Kálmán: A fordítónak mindenhez lehet köze (Közösségi fordítás, verziókövetés, PO-fájlok, Mozilla fordítás)
14-15: Farkas Szilveszter: Részvétel a nemzetközi szabad szoftveres életben
15-16: Szalai Kálmán: Openoffice fordítás
16-17: Kötetlen beszélgetés
A két napos eseményre 2009. szeptember 12-én 10 órától és 13-án 9 órától kerül sor, Budapesten, az Info Park egyik irodájában. Az előadásokat a Magyar Ubuntu Közösség aktív tagjai tartják: Farkas Szilveszter (nemzetközi kapcsolattartó), Kelemen Gábor (fordítási csoport vezetője), Nyitrai István (a Nightmonkey fordítássegítő eszköz fejlesztője) és Torma László (dokumentációs csoport vezetője). További előadókkal jelenleg folynak az egyeztetések, így bízunk benne, hogy a szabad szoftveres közösség más ismert tagjait is el tudjuk hozni. Az eseményre bárki jelentkezhet, azonban ahhoz, hogy valóban részt tudjon valaki venni a közösség életében, rendelkeznie kell bizonyos alapvető készségekkel: használható angol- és magyar tudással, valamint alapvető Ubuntus ismeretekkel. Az angol nyelv ismerete elengedhetetlen ahhoz, hogy részt tudj venni a honosításban, a dokumentációk fordításában, vagy be tudj kapcsolódni a bugvadászatba. Emellett ahhoz, hogy be tudj kapcsolódni a gyakorlatokba, szükséged lesz egy Ubuntus gépre, mert számítógépet sajnos nem tudunk a résztvevők számára adni.
Sajnos ezúttal az anyagi lehetőségeink sokkal korlátozottabbak, mint legutóbb (konkrétan nincs pénzünk), így most nem tudunk szobát és pizzát biztosítani a résztvevők számára. Éppen ezért, ha valaki fel tud ajánlani egy vendégszobát, vagy akár egy kanapét a távolabbról érkezők számára, azt örömmel fogadjuk. Szintén nagy segítség lenne, ha néhány szendviccsel, pogácsával tudná támogatni a hosszú előadások után megéhező csapatot.
Ezúttal, levonva az első akadémia tanulságait, úgy döntöttük, hogy kicsit csökkentjük a résztvevők számát (8 főre), hogy valóban egyénileg is tudjunk mindenkivel foglalkozni. A jelentkezés határideje 2009. szeptember 6-a, vasárnap 23 óra 59 perc 59 másodperc. Jelentkezni a Magyar Ubuntu Közösség levelezőlistájára küldött e-mailben lehet. A listára csak a feliratkozott tagok írhatnak, így amennyiben szeretnél részt venni, előtte iratkozz fel a listára (ez amúgy is szükséges ahhoz, hogy aktívan részt tudj venni a közösség életében). A levél témája "Ubuntu Akadémia jelentkezés" legyen, a törzsébe pedig írd be a neved, a lakhelyed (a település neve elég), pár szóban mutatkozz be, valamint Launchpad-profilod linkjét (például: https://launchpad.net/~kelemeng). Ha szállásra is szükséged lenne, és nem tudod egyénileg megoldani, akkor kérlek, ezt is írd meg a levélben, és megpróbálunk szerezni valakinél egy kanapét vagy vendégszobát számodra.
Ha van szabadidőd, és szeretnéd azt valami hasznosra fordítani, itt az alkalom: kapcsolódj te is a közösség munkájába, és tegyük együtt jobbá az Ubuntut!
*FRISSÍTÉS:* közösségi felajánlásoknak köszönhetően 1+1 vidéki résztvevő számára már van szállás.