Belépés
Ubuntu és Windows hálózatban
2008. április 28. – 10.07 – phoenix
Szeretnék egy problémát megoldani. Adott egy helyi hálózat, router-el osztott internetkapcsolattal, helyi hálózat megy WinXP-n kivéve egy gép, amire Ubuntu-t is telepítettem (8.04), kipróbálni hogyan viszonyul a többi géphez. Első próbálkozásra ment is minden, Helyek-Hálózat menüpontból máris látta a tartományokat és az összes gépet, a megosztott mappába is beengedett, viszont nem tudom mi történhetett, hiába próbálom azóta ugyanott csak annyi jön be, hogy Windows hálózat, eddig volt mellette egy Workstation is, de most nemhogy az hiányzik még a meglévő Windows hálózatba lépve se talál semmit.
- A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges
esetleg próbáld meg, hogy a nautilus címsorába írd be, hogy smb://a_wingép_ip_címe
nekem a melóhelyen a wines megosztott mappám a virtualboxos ubuntun így tudom elérni.
egy próbát megér...:)
Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen. Pedig nem...
Így megy, köszönöm. Vajon miért nem hozza fel úgy, ahogyan először ment?
azt sajna nem tudom. :( nem nagyon merültem el eddig a témában.
Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen. Pedig nem...
Az SMB szerverek összevesznek a "master browser" címért.
Az smb.conf -ba be kell írni egy : os level = xx bejegyzést. Alapban ez 65, ha magasabbat állítasz be, akkor a te géped lesz a master browser, de ha tartományi tag a géped, vagy active directory-s, akkor nem kell vagyis nem célszerű állítani.
A másik gond az lehet, hogy a hálózati beállításaidat kézzel adtad meg...
Lehet más gond is, nekem speciel ez a kettő jutott az eszembe.
A hálózati beállításaim automatikusak, semmit nem állítottam, friss Ubuntu telepítés után rögtön tallózni tudtam MSHOME-ra és WORKSTATION-re...
Szia!
Leírnád, hogy pontosan melyik sorba kell beírni az "os level = xx" bejegyzést?
Üdv!
Nálam ugyan az a gond, mint phoenix-nél, azzal a nem elhanyagolható KÜLÖNBSÉGGEL, hogy nekem azután tűntek el a gépek a hálózatból (látszólag), hogy feltettem a FIRESTARTER-t. Kifelé minden engedélyezve van (feketelistás forgalom),befelé "csak" torrent, dhcp, dns, ftp, http, https, nfs, samba(smb), telnet. Minden a legördülő menüjéből kiválasztva. A hálózatot a DHCP kiszolgáló adja (lévén koliban van a gép).
Amúgy ha megadom az elérni kívánt gép IP-címét, akkor megy a dolog, de ismeretlen című gépre így elég nehéz belépni....
Szóval a megoldás engem is érdekelne.
Üdv.: Andris
Égig érő szélben ne kaszálj havat! :D -------- Üdv.: AmperHunter ;)
Jó hogy szóltál, a Firestarter-t én is felraktam, gondolom nálam is azóta tűntek el.
Nincs mit :), de ettől a problémánk sajnos nem oldódik meg....
Égig érő szélben ne kaszálj havat! :D -------- Üdv.: AmperHunter ;)
Valóban nem, de legalább visszavezethető valamire.
Valóban a Firestarter okozta... Miután leszedtem már látja ismét a teljes hálózatot...
Nálam a probléma úgy fest, hogy a hálózatokban látom a Win-es munkacsoportot (nincs tartomány), és azon belül az összes gépet, de az egyes Win-es gépekre lépve már nem listázza a megosztási neveket...
Ez Hardy telepítés óta így van... csak úgy tudok beírni, hogy címsorba közvetlenül írom, hogy:
smb://gépnév/megosztásnév
Így ha a jogosultságok rendben vannak, gond nélkül beenged...
Fokozandó az elmélkedést, ez akár valami nautilus-bug is lehet, mert pl gnome-commanderben símán listázza a megosztásokat...
kicsit kutakottam, nautilus-bug lesz ez: http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=524485
tulképp már javítás is van, csak még nem hivatalos:
http://launchpadlibrarian.net/13103721/gvfs.patch
Üdv:
KL
:)
Üdv:
KL
:)
http://www.ivemex.hu
http://www.kiberlovag.hu
Egy ilyen bogarat hogyan lehet megoldani a rendszerben?
Üdv!
Kezdő Ubuntu felhasználó vagyok, és nálam is ugyanez a gond jelentkezett, legújjabb netbook-remix nevezetű verzióval. Sikerült megoldanom a problémát, viszont magam sem tudom, hogy pontosan hogyan... :) Azért leírom, hogy mit csináltam:
A win-es gépen lefuttattam egy hálózat beállítása varázslót, mindkét gépnek u.azt a tartománynevet adtam, utána kilőttem a zone alarm-ot.
Az ubuntu-s gépen pedig a hálózati proxy beállításokban a mellőzött kiszolgálók listájából kitöröltem mindent.
Így tűzfalak nélkül megy a dolog.
Remélem van a leírtakban hasznos információ...
Üdv,
tpf!
Kell hozzá az adott gépen egy megosztott mappa.
Az Ubuntu 8.04 rendszer teljes újratelepítését követően a probléma ismét jelentkezik, annyi különbséggel, hogy ezúttal a Firestarter eltávolítása után sem látja a windows gépeket.
Mi lehet a megoldás?
Üdv, phoenix!
Én is hasonló cipőben jártam az OpenSuse-val. A Suseban is van tűzfal, csak alapból van hozzá GUI is a Yaston belül :). A hálózati megosztásokkal nekem is bajom volt, míg nem találtam egy szép kis Suse-s leírást a tűzfal konfigurálásásról. Engedélyeznem kellett a Samba kliens és szervert meg a Netbios-t, és azóta megy. Mondjuk itt csak annyi volt, hogy a legördülő menüből kiválaszottam ezeket :).
Ebből kiindúlva azt tudnám javasolni, hogy nézz utána, hogy a samba és a netbios milyen portokat használ, és azokat a portokat állítsd be a tűzfalon. Így lesz tűzfal is meg megosztás is :D.
Sok sikert!
Üdv.: AmperHunter
Égig érő szélben ne kaszálj havat! :D -------- Üdv.: AmperHunter ;)
sziasztok !
nekem olyan problémám van h 2 gép van itthon routerbe mennek, lényeg h xp-n rámentem a mappára, jobb klikk és megosztás, utána ubuntun(10.10) rámentem h helyek/helyi hálózat ott volt a mappa, jobb klikk másolás és átjött a cucc.
ez oké, átjöttek a fájlok, újraraktam az xp-t és most szeretném a fájlokat visszaküldeni, de ha rámegyek az xp-n h hálózati kapcsolatok vagy micsoda(vagy helyi hálózat ? na mind1) ott nem lát semmit.
Valami ötlet ?
előre is köszi !!!
Az ubuntu-s gépen osztottál meg mappát? Úgyan azt kell csinálni az ubuntun, mint az xp-n. Az adott mappán jobb klikk a 3 fül közül pedig megosztás kell neked. Ha esetleg nincs minden csomag fenn a gépen ami ehhez kellene azt felkinálja instalálsra. Ezek után már fogod látni.
köszi, így próbáltam, de nem ment, de az xp-n beállítottam az alap varázslót otthoni hálózatra, megpróbálom majd holnap megy e :)
Miért nem csinálod ugyanazt visszafelé is?
"xp-n rámentem a mappára, jobb klikk és megosztás, utána ubuntun(10.10) rámentem h helyek/helyi hálózat ott volt a mappa, jobb klikk másolás és átjött a cucc"
Átjön helyett átmegy igét kéne alkalmazni.
Mostanában nagyon megszaporodtak a reptoid mozgások
Sziasztok! Nem akartam új topicot nyitni a kérdésnek. Talán így is sikerül választ kapnom. Szóval:
A jelenlegi munkahelyi hálózatot windows xp-s gépekből raktam össze pár éve. Már akkor szerettem volna megoldani ubuntuval, de nem találtam megoldást. talán azóta már van valami. A problémám annyi, hogy az ERP program amit használunk számlázásra, könyvelésre, készlet nyilvántartásra, windowsra íródott. A fejlesztő cég microsoft gold certificed partner, szóval kizárt, hogy valaha linux irányba mozduljanak. Ezt a programot szeretném úgy futtatni , hogy max. a szerver gépen legyen windows(de ha meg lehet oldani linuxon, az még jobb), és a többi kliens gépen pl ubuntu. az ubuntus gépek pedig hasonlóan funkcionálnának mint a vékony klienses rendszer. Tehát a szerveren futó erp-re nem a kliens gépen futtotott erp klienssel jelentkeznék be, hanem a szerveren futtatott kliens programmal, mint egy távolti asztal kapcsolatnál. Csak nekem ugye kellene kb 5 ilyen távoli asztal elérés egy időben.
A számítógépeink sajnos elöregedtek, és nincs anyagi háttér arra hogy vegyünk ennyi új gépet win7 licencel együtt. Ráadásul ubuntun ugye ott van a szövegszerkesztő, stb is ingyen, míg egy office csomag is horror áron van.
Wine-al ugyan elindul a program, de a karakterkészelt és a nyomtatási képek nem száz százalékosak. ezen kívül nem tudom hogy csak lokálisan működnek rajta a programok, vagy hálózatban is.
Előre is köszönöm a válaszokat!
szorri a tudatlanságért.
Sziasztok!
Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy frissítette az ubuntu 16.03 magát 18 as verzióra azonban kiderült, hogy a 18as verzión a vga vezérlőhöz még nincs driver, ezért fogtam és újratelepítettem a 16os verziót amit innen töltöttem le. Teljes formázással telepítettem és a problémám az, hogy most már nem látja a hálózati nyomtatókat a rendszer. Van egy hálózati nyomtató a 192.168.1.116-os ip címen is és van egy a 192.168.1.125-ös ip-n is. Rögtön bekapcsolás után ha böngészőbe beírom az ipket betölti a nyomtató kezelőfelületét nagy nehezen, de ha már rányomok bármire a kapcsolat megszakad, mintha nem látna ki a hálózatra a gép. Internet ettől függetlenül van, gondolom valamilyen portot kellene engedélyezni. Az ufw ugye alapból kikapcsolva van és én sem kapcsoltam be, de azért ellenőriztem a státuszát kikapcsolva van. A fentiek következtében ugye nem tudom telepíteni a hálózati nyomtatót mert feltelepül ugyan ip alapján de nyomtatni nem tudok rá, mert nem megy át az adat.
Ebben kérném segítségeteket. A hálózati beállításaim automatikusak frissítés előtt is automata volt és akkor működött.
Nagyon off!
"azonban kiderült, hogy "
"Teljes formázással"
A valóság iránti érdeklődés teljes hiányra tekintettel, szerintem reménytelen! :(
Linux Mind + JövőKép
CUPS?
http://sugo.ubuntu.hu/10.04/html/serverguide/hu/cups.html