Az előző havi vadászatot lezártam. A legtöbb pontot (8) csucsu gyűjtötte. ----------------------------------------------------------------------------------------------------- csucsu = 5 pont csuhas32 = 2 pont klt = 1 pont meskobalazs = 1 pont trt = 1 pont a mester = 1 pont ----------------------------------------------------------------------------------------------------- Továbbra is jó pontgyűjtést (és tanulást) mindenkinek! (Zárójelben, hátha jól jön néhányunknak: idegen szavak toldalékolása.) A magyar helyesírás új szabályai.
Segíts te is! – Hibás, hiányos címek javítása [2020. augusztus]
http://ubuntu.hu/node/45145 ???
http://ubuntu.hu/node/45137 Egér programozása/betanítása gesztusokra
http://ubuntu.hu/node/45131 Gwenview - automatikus továbblépés az első dokumentumra (Megoldva)
http://ubuntu.hu/node/45132 VirtualBox - USB-s kártyaolvasó csatlakoztatásakor lefagy
http://ubuntu.hu/node/45115 SD-kártya - fájlrendszer hiba 2020 (Megoldva)
http://ubuntu.hu/node/45068 Gimp-szerszámok felcsúsztak [Megoldva]
a mesterHát azt nem mondanám, inkább túl régi. :) Ennyi ideje regisztrált felhasználó 11 év 37 hét Szerintem sokkal hasznosabb olyan címet adni a topicnak, amit egy azonos problémával szembesülő könnyen megtalál, mint -csak- a helyesírási hibákat javítani. Így, ha valaki rákeres adott dologra, akkor könnyen rátalál a megoldásra. Ennek van haszna. Elenyésző lehet azok száma, akik az "Egértéma" kifejezésre keresnek rá, ha problémájuk akad az egérrel. De természetesen megértettem, hogy mi a szabály és elfogadom.
ubisnickSajnos nem sokan járnak itt olyanok, akik tudják, mi az, hogy cím, és meg is tudnak fogalmazni egy címet. :( Persze, engem is sokszor dühít, hogy a suta címből nem lehet tudni, mit olvashatok a kattintás után. Viszont, ha minden címet értelmesre javítana egy jótündér, akkor meg a téma tulaja nem találna rá a saját kérdésére.
Megjelent a 20.04.1, a linkjeink a semmibe mutatnak, kéretik a letöltés oldalt aktualizálni!
csuhas32Javítottam. És azt is, hogy MD5 helyett már SHA-256 ellenőrzőösszeget használnak. Szerk.: Nekiestem a további letöltések résznek is, mindent felhúztam 20.04.1-re, így a hivatkozások ott is jók lettek. Emellett a BeLin 5.1-et is frissítettem 6.0-ra, mert még tavaly elkészült belőle az újabb változat; illetve kidobtam az Ubuntu Business Remixet és az Edubuntut, mert ezekből már nem létezik támogatott verzió. Szívem szerint az Ubuntu GNOME-ot is kivenném, de az utolsó még jövő áprilisig támogatott – de ugyebár több verzió nem lesz belőle. Bocs a téma offolásáért :)
meskobalazsKöszi! Az SHA256SUM értékek melletti (mi ez?) is egyelőre az MD5SUM magyarázatához visz, ami persze az MD5 értékek mellett még kiváló link. Ubuntuhoz ezt a parancssoros linket találtam elsőre a SHA256SUM témában: https://help.ubuntu.com/community/HowToSHA256SUM Linuxon a GtkHash eléggé felhasználóbarát és ismer sok fajtát az ellenőrzőösszegek közül. OSX-hez a témában ez a találatom: https://dyclassroom.com/howto-mac/how-to-verify-checksum-on-a-mac-md5-sha1-sha256-etc Windowsra én a legtöbbet ezt látom ajánlgatni: https://raylin.wordpress.com/downloads/md5-sha-1-checksum-utility/
http://ubuntu.hu/node/45161 Debian
uborkaszezon :) fél hónap eltelt és csak 1 javítanivaló volt, vagy már mindenki megtanulta a helyesírást.