Sziasztok, vettünk egy Canon TS3355 nyomtatót abból kiindulva, hogy milyen jó, hogy wifis és majd a gyerekek nem rángatják le, de sajna nem tudjuk így használni, bíztam benne, hogy majd menni fog, de nem sikerült. Elvileg a készülék tudja azt, hogy felkapcsolódik a wifinkre és onnan az összes kapcsolódott eszköz tud róla nyomtatni, de nem jövök rá, hogy hogyan lehetne rávenni, hogy kapcsolódjon a hálózatunkra (azt hittem, hogyha közveltenül csatlakozik hozzá a számítógép akkor majd lesz egy IP címe és hasonlóan kell majd beállítani, mint egy routert, de ilyesmit nem találtam). Van valami ötletetek, hogy merre kéne egyáltalán elindulni? Előre is köszi! Alex
Canon TS3355 printer - nem sikerült konfigurálni
Én megkeresném elővenném a kézikönyvét, és megnézném, mit írnak benne a kapcsolódásról.
Szóval odáig jutok el, hogy WPS-en keresztül kéne ezt megoldani (jelentsen ez bármit is). Viszont a routeren (ZTE F660RV1) nincs ilyen WPS gomb és a menüjében sem találtam semmit ami erre utalna. Egyelőre, ha közvetlenül kapcsolódok a nyomtatóhoz működik, de persze akkor nincs net, masreszt olyankor az ubuntu több nyomtatót talál, de csak egy működik. Van, hogy 3-4 ugyanolyan nyomtatót is mutat.
akhvelAhogy nézem, erősen Windows-only, köszönjük Canon! Utalás van rá, hogy megteheted a beállítást Androidról is, esetleg próbáld meg azt az utat! Ha nem megy, van még egy: Tennék frissiben egy Windowst egy virtuális gépre (á'la Virtual Box), azon megcsinálnám a nevezetes festéktüsszentő beállítását. Aztán, ha már működik, és a Windows-mentes gépeid is hálózatról tudnak nyomtatni rá, akkor a virtuális gép elég könnyen gyilok áldozatává válhat.
akhvelEgy pillanatra torpanjunk meg. A WPS egy egyszerűsítő csatlakozási eljárás, aminél nem szükséges a titkosítás és a wifi jelszó "ismerete", a két eszköz (pl: router-nyomtató) saját WPS azonosítójával tud csatlakozni. De, nem ez az alap eljárás és nincs köze a linuxhoz. Ha a nyomtatónak van kijelzője, akkor szinte biztosan van lehetőség közvetlenül a nyomtatón kiválasztani/bepötyögni az otthoni hálózat SSID/titkosítás/jelszó adatait. Ha nincs, akkor marad a más eszközön keresztüli beállítás, általában Windows, vagy Android segítségével. Sajna a beállításban a linux legtöbbször nem segít.