Debian Bluetooth
Van egy asztali pécém
Ezzel kezdted annak idején. Ne haragudj, de mi csak abból az információból tudunk kiindulni, ami rendelkezésre áll. Beszéltünk levelezésről, pendrájvokról, csak épp a lényegről nem, hogy az eszközöd mire alkalmas.
Ezt még most sem tudjuk, csak annyit, hogy eMMC van benne. Ha leírod a típusát, esetleg egyéb paramétereit, memória, CPU, USB csatik, akkor talán relevánsabb tippeket tudunk adni.
- Szerkesztve
OFF
simike Görcsösen akarnál segíteni.
Ez van. De ne velem foglalkozz, úgy titkolod a fontos információkat, mint korábban itt azonosítóval rendelkező, de annak törlését kérő fórumtársunk, esetleg inkább ezen próbálj meg változtatni.
ON
Ha csak pendrive van és USB2-es port, akkor én elsősorban live rendszert javasolnék, mert az nem irkál olyan sokat a pendrive-ra, a RAM-ba dolgozik vagy ha már telepített rendszerben gondolkodsz, akkor az mindenképp legyen valamilyen nem naplózó fájlrendszerű, hogy a pendrive minél tovább élhessen. Naplózó fájlrendszerrel rendszert pendrive-ra nem telepítünk, mert ez az eszköz korai meghibásodásásához (tönkremeneteléhez) vezethet.
Amúgy meg (hordozható) rendszert USB3-as csatlakozással rendelkező SSD-re telepítünk, mert ezt a célgéphez USB3-as porton csatlakoztatva egész hasonló (azonos, esetleg még jobb) sebességet, ezáltal felhasználói élményt kaphatunk, mintha az adott gépben belül lévő SSD-ről futna a rendszer.
Ha mást írnék, az a tisztelt olvasók szándékos félretájékoztatása volna részemről.
tenkes Ez lehet, hogy a fórumtárs szemszögéből megoldva. Ha jól gondolom, akkor korábban is a legjobb rendszer az eszközéhez számára az Ubuntu 23.10 volt. Van egy gépe és egy rakat pendrive a fiókjában, ebből kell gazdálkodni.
Talán elvesztette a Xubuntu 23.10 lemezképet, ezért most a Xubuntu 24.04-gyel próbálkozott, aztán meg más rendszerekkel, sikertelenül. Kapott egy linket Xubuntu 23.10 lemezképhez, ezzel célhoz ért. Feltelepítette a Xubuntu 23.10-et a pendrive-jára, most tud róla bootolni, linuxozhat kedvére. Ha megfekszik a pendrive, előhúzza a fiókból a következőt. Részéről ennyi.
Persze, én csak tippelgetek, a tutit ő tudná megírni.
Vihar egy lavórban. Mit kevertek feleslegesen? Most a 23.10 megoldotta. Van minden és jó minden. Sajnos, hogy már nem frissül, de úgysem csinálok vele olyasmit, ahol számítana a biztonság. Szóval köszönöm a segítségeteket, ez a topik is betöltötte a rendeletését. Szevasztok.
tenkes Azért betettétek a bogarat a fülembe, ezzel a "mi van, ha elromlik a pendrájv" dologgal. Jó-jó, csinálok egy másikat, de sok-sok órát fordítottam rá, hogy így nézzen ki, ahogy most kinéz. Nincs valami olyan mentés, ami kirakja egy pendrájvra tömörítve az egészet, aztán arról bootolva vissza tudja írni egy másik pendrájvra? Biztos van, mert windowsra már vagy tizenéve volt ilyen, akkor linuxra hogyne lenne. De melyik az? Ebben még segíthetnétek. Előre is köszönöm!
darthvader69
OFF
Nem az ő megmenthetőségük a kérdés, hanem tévesen megfogalmazott tényállításaik. Ha ezeket cáfolat nélkül, hagyjuk, akkor az oldal olvasói téves tájékoztatást kapnak.
csuhas32
Ha dd-vel klónozok, akkor egy live rendszeren adom ki a megfelelő dd parancsot.
Jelen esetben kell 3 USB aljzat.
1: Telepítő live-ként indítva. (ezen adom ki a dd parancsot)
2: Pen. a telepített belakott rendszerrel (legyen leválasztva)
3: A cél pen. - amelyikre klónozzuk a rendszert (legyen csatolva) és a mérete legyen ugyanakkora
vagy nagyobb mint a forrás pen.
A parancs: (csak példa!!)
sudo dd if=/dev/sdx of=/dev/sdy bs=64K conv=noerror,sync status=progress
lala2 Köszönöm szépen! Bár nekem eddig is megvolt, hogy kell egy futó Linux (ez lehet akár telepített, akár live rendszer), ezen kell a parancsot kiadni, valamint a forrás és céllemez ( és igen, utóbbi legalább legyen akkora, mint a forrás). Azt is tudom, hogy a parancs kiadásakor óvatosnak kell lenni, nehogy aztán a szomszéd gépében lévő lemezre másoljuk bitről-bitre a miénket.
A nagy méretű pendrive-ra (128 GB) készített kiindulási rendszer ebben az esetben eleve hátrányos elképzelésnek tűnik, hiszen innen egy amúgy még megfelelő méretű, de a mostaninál kisebb kapacitású pendrive-ra a rendszert ezzel az egyszerű módszerrel nem lehet klónozni (képfájlba menteni), partíció(k) tartalmát lehet mondjuk valamilyen módon másolni, aztán rendszerbetöltőt telepíteni, ami eggyel legalább, de inkább kettővel bonyolultabb eljárás és ugyanezt mondhatom el a jelenlegi a pendrive-on lévő rendszerből live rendszer készítésére is.
Azt hiszem, ennyi elég volt...