csaga Telepíteni nem kell semmit, mert az amdgpu illesztőprogram ott van a kernelben. Az lehet, hogy kézileg kell aktiválni a Southern Islands-támogatást (ebbe a sorozatba tartozik a kártya). Ezt kellene hozzáadni a GRUB konfigjához:
amdgpu.si_support=1