Sikerült megoldani a problémát, de végül is nem tudom, mi volt a hiba. Egy megoldás, ami nem vált be, de probléma lehetett: A /etc/mdadm/mdadm.conf -ban a tömbök UUID-je nem egyezett meg azzal, ami valójában a lemezeken, a szuperblokkokban volt (mdadm -Es). Beleírtam az mdadm.conf-ba a helyes uuid-ket, aztán update-initramfs -sel új initrd-t hoztam lérte. Sajna ez nem oldotta meg a problémámat, de hátha másnak segít. Ami végül valahogy megoldotta: RIPlinux-szal boot, tömbök lebontása, zero superblock, fdisk partíciók törlése, újra létrehozása, tömbök újra létrehozása, fájlrendszerek létrehozása (mdadm, fdisk, mkfs.ext3). Ekkor felment rá az ubuntu, de nem tudta valamiért a grubot telepíteni. Ubuntu cdről helyreállító módban boot, a fenti procedúrát újra eljátszottam (manuálisan tömblebontás, zero superblock, stb), aztán innen folytattam a telepítést. Most bootol, apt-get dist-upgrade már új kernelt is tett alá, az is működik. Konklúzió: szerintem az ubuntu telepítőben a partícionáló vagy a sw raid létrehozó vagy a fájlrendszer létrehozó rész valami hibát követ el, ezért manuálisan kell megcsinálni, tök üres lemezekkel (maradék superblockok se legyenek)
Ssassrobi
- 2010. aug 16.
- Csatlakozott: 2009. máj 11.
- 0 legjobb válasz
Na ez így érdekes. BusyBox-ban ha kézzel újra létrehoztam a tömböt
akkor a rendszer indul, gond nélkül működik, még a sebessége is jó. Viszont reboot után ismét nem találja a root device-t, és most md1 helyett md_d1 néven hozott létre egy raid 0 tömböt, benne az sda és sdb teljes lemezekkel. Miközben futtattam a fenti parancsokat, mindegyik kiadása után kiírta, hogymdadm --stop /dev/md1 (ebben sda és sdb volt csak partíciók nélkül) mdadm --create /dev/md0 --level=mirror --raid-devices=2 /dev/sda1 /dev/sdb1 mdadm --create /dev/md1 --level=0 --raid-devices=2 /dev/sda2 /dev/sdb2 exit
Ez baj? Közelebb visz a megoldáshoz? Ja és ilyenkor persze újraszinkronizálja a md0 tömböt szóval nem lenne szerencsés minden rebootot így kezdeni...mdadm:CREATE user root not found mdadm:CREATE group disk not found
szeemeeNem jött össze, pedig biztató volt a kezdés. RIP linux-szal ezt mutatta (még újratelepítés előtt) a /cat/mdstat Personalities : [linear] [raid0] [raid1] [raid10] [raid6] [raid5] [raid4] [multipath] md124 : active raid0 sda2[0] sdb[1] 927944576 blocks 64k chunks md125 : active raid1 sda1[0] 48827328 blocks [2/1] [U_] md126 : active raid0 sdc1[0] sdd1[1] 7810944 blocks 64k chunks md127 : active raid0 sdc2[0] sdd2[1] 137412480 blocks 64k chunks Miután partícionáltam, mdstat azt írta, hogy szinkronizálja a raid tükröt. Miután ezt befejezte, folytattam a telepítést. A grub a sda és az sdb mbr-jében is benne van. Ehhez képest mégis 'Gave up waiting for root device' Mit tehetnék még? edit: telepítőről helyreállítási módból chrootolva apt-get dist-upgrade lecserélte a kernelt meg az initrd-t, de nem változott a helyzet. busybox továbbra is azt mondja, hogy nem éri el a megadott uuid-jű meghajtót. busyboxból /cat/mdstat szerint az md2 és md3 ugyanolyan, mint normál esetben (a megfelelő partíciókat tartalmazza, raid0) viszont azt írja, hogy md1 a teljes sda-t és sdb-t tartalmazza, raid0-ban, és hogy md0 nem létezik.
Sziasztok! 10.04 x64 telepítésével próbálkozok (de a 10.10-et is próbáltam már) a következő konfigra: Intel S3210SH server board Xeon 2,33GHz 4gb ECC RAM Intel Matrix Storage félhardveres RAID vezérlő (szerintem ez lesz a probléma oka) 2xSamsung 500GB, 2xWD Raptor 74GB Először a RAID vezérlővel próbáltam a tömböket összehozni, de miután nem sikerült (meg azt olvastam, hogy a szoftveres se rosszabb, sőt!), inkább sw raidet szeretnék összehozni. Valahogy így nézne ki: md0(raid1) -> / -> sda1, sdb1 (50 gb) md1(raid0) -> /home -> sda2, sdb2 (900gb) md2(raid0) -> swap -> sdc1, sdd1 (8gb) md3(raid0) -> (sehova, majd squid cache lesz) -> sdc2, sd2 (140 gb) ennek így elvileg működnie kellene, virtuális gépben kipróbáltam. A telepítő elvileg gond nélkül lefut, de újrainduláskor csak az initramfs-ig jut, azt írja, hogy a root device nem érhető el. ls /dev/md* szertint tényleg CSAK az az egy nem megy, md1, md2, md3 igen. ls /dev/sd* szerint az összes winyó létezik. cat /proc/modules -ben benne van az összes raid meg az ahci is. grub benne van sda és sdb MBR-jében is, a konfigja is elvileg jó (uuid alapján keresi a root device-t, ami elvileg stimmelne, de induláskor ezt nem találja) A telepítő helyreállító módjából chrootolva működik a rendszer (pl grub-install -t sikerült lefuttatni innen is) A sata vezérlő előszőr raid módban futott, majd átállítottam ahci-ra, reinsall, de az se segített. holnap még kipróbálom ide módban, de nem hiszem, hogy az megoldaná. BIOS (pontosabban EFI) frissítést csináltam, holnap még a raid vezérlőhöz nézek firmware-t. Mit hagyhattam ki, illetve minek nézzek még utána?
GremovanMégsem olyan tökéletes a Fedora, mint gondoltam. kb fél órát bír, meg megjelent egy olyan bug is, hogy némelyik betűt keresztbe áthúzza (de bármelyik feliratot, ami megjelenik). A betűk símításával ezt ki lehet kapcsolni, de egy idő így is visszajön. Ubunture hogy tudok 34-es kernelt tenni? Van rá PPA? Vagy valahonnan .deb -ben leszedhető? Esetleg kézzel kell fordítanom? (utóbbit kihagynám most...)
jani1701Én is feltettem a Fedora 13-t, ebben már 2.11-es driver is van többek között. Eddig akadásmentesen megy, semmi baja. Viszont miért van ekkora különbség a disztribúciók között? A Debian alapú rendszerekben miért nincs még ez a driver benne? Jól gondolom, hogy azért, mert a Fedora mögött a RHEL áll, és azt "hivatalosan" is fejlesztik? (nem vagyok annyira otthon ebben a témában sajna)
avbIgen, az alap dolgok mennek, csak pl. az hogy albakok árnyékot vetnek meg átlátszó ablakok meg ilyenek nem. Persze ezek nélkül lehet élni, de ha csicsa nélkül akarom használni a linuxomat, akkor felteszek egy régebbi release-t lxde-vel és kész. Én pont az ilyen apróságok miatt szeretnék normálisan működő drivert, de úgy néz ki, arra még várni kell.
Az xorg-edgers PPA-ból letöltött driverrel kb 10 percig bírja nálam, aztán szétesik a kép és lefeketül. Viszont alapból azt írja, hogy hogy nem tudott kernel modesetting-es drivert betölteni, ezért vesa-ban indul. Ha manuálisan eljátszom, hogy
akkor megy egy darabig. Mondjuk a Lucidnak már alapból kms-sel kellene indulnia, de manuálisan nem tud. Mindenesetre az eddigi ~10 másodperces futás helyett a ~10 perc már elég nagy ugrásnak számít, szóval haladnak a driver fejlesztésével.service gdm stop rmmod i915 modprobe i915 modeset=1 #itt kikapcsol a kijelző, de ha bepötyögöm, akkor elindul a gnome: service gdm start
avbVesa módban tényleg megy, viszont akkor szörnyen lassú lesz. Nem a 3d-t hiányolom, csak ne szaggason már be ha odébbhúzok egy ablakot. Egyébként nekem is ilyen chipsetes laptopom van, de semmi nem használt. PPA-ból próbáltam leszedni a legújabb testing xserver-xorg-video-intel csomagot, meg a retro repóból az xserver-xorg-video-intel-2.4 -et. Sajna egyik sem megy rendesen. Utóbbi egyébként állítólag sok kártyát működésre bír (főleg a 9xx szériát), de nekem nem jó. Egyelőre debiant használok ha jól emlékszem 2.3 az intel driver benne. Azzal szépen megy. Sajna nem vagyok akkora guru, hogy ne csomagkezelővel tegyek fel drivert, meg úgy tudom, hogy régebbi kernel is kellene hozzá, meg libdrm, meg ilyenek. Ezért döntöttem debian mellett, mert ott a stable kiadásban még az én gépemen is stabil driver van. Egyébként A3000N laptopról van szó.