Dr. SzösziHálásan köszönöm!! ^^ A megoldás, ahogy írtad a következő: sudo sh -c 'echo "deb http://archive.ubuntu.com/ubuntu/ jaunty universe deb http://archive.ubuntu.com/ubuntu/ jaunty-updates universe" >> /etc/apt/sources.list' sudo sh -c 'echo "deb http://old-releases.ubuntu.com/ubuntu/ jaunty universe deb http://old-releases.ubuntu.com/ubuntu/ jaunty-updates universe" >> /etc/apt/sources.list' Ez pedig vissza kiírja, hogy mi van bent. tail /etc/apt/sources.list Hátha valakit még érint ez a probléma. Nagyon köszönöm hozzájárulásod a problémám megoldásához!!
Ddavid1519
- 2015. jan 27.
- Csatlakozott: 2009. jún 28.
- 0 legjobb válasz
Dr. SzösziJó. Ha emellé csatolnám, hogy ez a linux, amiről én beszélek, windows 7 alatt fut, (parancssorból, ami itt azonosult a terminállal), akkor kicsit más a helyzet. Régi a rendszer, ahogy írták a frissítések nem éppen elérhetőek. Ebben a parancssorban nem lehet úgy gondolkodni, mintha valaki init.d-nél kilőné a gdm-et stoppal. A konkrét feladat adott. A tight vnc server-t kell telepíteni, új forrásból, terminálból. Van internet, van billentyűzet. A parancssorba írandó segítő "kódrészlet" elkészítése a kérés. És ellenőrzésre vár a következő: "deb http://archive.ubuntu.com/ubuntu/ jaunty universe deb http://archive.ubuntu.com/ubuntu/ jaunty-updates universe " amennyiben ez jó... akkor, ahogy írták, a következőre átírva is jó? "deb http://old-releases.ubuntu.com/ubuntu/ jaunty universe deb http://old-releases.ubuntu.com/ubuntu/ jaunty-updates universe" Mindegyiket hozzá szeretném adni a sources.list-hez.
berciXcoreEz érdekes. Nálam nincs fent alapértelmezetten, és ha telepíteni próbálom akkor 404 not found hiba jelentkezik. Pedig internet van. Valószínűsíthető, hogy ennyire régiek lennének ezek a címek, amik nálam vannak? Tyű. S másképp hozzá tudnám adni az új tárolókat a sources.list-hez?
Dr. SzösziKöszönöm a hasznos információt! :) Na így tanul az ember. Viszont mire írjam át a tárolók címét? Amit javasoltál parancs... nem tudok vele mit csinálni, mivel nincs grafikám.
Sziasztok! Ha jól vagyok tudatában a dolgoknak, akkor az "/etc/apt/sources.list" fájlhoz kellene hozzáadnom a következő két sort: deb http://archive.ubuntu.com/ubuntu/ jaunty universe deb http://archive.ubuntu.com/ubuntu/ jaunty-updates universe Ehhez rendelkezésemre áll egy terminálablak és semmi más. A kérdés, hogy hogyan, mit csináljak? (Én nem tudom, hogy ez a két forrás miféle.. viszont ha valaki ajánl másikat -már ha van-, ami 'frissebb', akkor legyen szíves leírni! :) Ez az egész azért kell, hogy a következő parancs működjék. apt-get install tightvncserver Köszönöm!
PhaceLátszik a fáradtság nem segíti az embert a gondolkodásban. Köszönöm! Kitűnő megoldás!! :)
david1519Szóval, a network manager nincs rá telepítve, megnéztem.. lehetne telepíteni, de nincs internet, és megannyi függősége van, manuálisan nem állok neki megint a pendrájvos művelettel... sudo /etc/init.d/networking restart után azt írja ki, hogy: error while loading shared libaries libiv.so.20: cannot open shared object file: no such file or directory Failed to bring up wlan0. Ez nem valami jó hír..
Nyugodtan, de legyen mindenről másolatod külső vinyón.. És akkor nincs nagyobb baj, ha valami mégis megbolondul.
siposgOh, igen, máris válaszolok ne haragudj. Csak tudod, amikor az ember már odáig meg vissza háromszor úszik a forráskódokban, mindenfélében, meg matematikában, akkor valahogy az ilyenekről elfeledkezik. Az OP.: Ubuntu 11.04 Server 64-bit. Az eredeti probléma: WiFi (madzag nélküli! :D) internet varázsolása a szerverre. Előzmények: sudo nano /etc/network/interfaces ennek a tartalmának beírtam: auto wlan0 iface wlan0 inet dhcp pre-up ifconfig wlan0 up pre-up iwconfig wlan0 mode managed pre-up iwpriv wlan0 set SSID="ssid" pre-up iwpriv wlan0 set AuthMode=WPAPSK pre-up iwpriv wlan0 set EncryptType=AES pre-up iwpriv wlan0 set WPAPSWK="kulcs" pre-up ifconfig wlan0 up Ezt elmentettem. majd: sudo /etc/init.d/networking restart És így írja ki, hogy iwconfig ismeretlen parancs, WiFi-re való felugrás sikertelen (csak persze angolul). Viszont ugye az iwconfig az a wireless-tools csomagban van.. Network manager-t nem próbáltam. (Ehhez nekem most külön leírás kellene, hogy hogyan..) Egészen pontosan futtattam a wireless-tools.deb -et, amelyet nem tud telepíteni, függőségek hiányában. Innen való: http://ftp.debian.org/debian/pool/main/w/wireless-tools/ A neve: wireless-tools_30~pre9-5_amd64.deb alulról a 10.-ik. Leszedtem hozzá manuálisan a kért függőségeket, pendrive, mount... ismét, de úgy sem sikerült. Hogy mit ír akkor ki azt nem tudom... de ha szükséges és elégséges feltétele valaminek, akkor megmondom, de ahhoz fél órát kell várni. Ha gyors vagyok nem, de a gép nem itt van jelenleg.
Üdv. (Itthoni környezetben, megengedhető, hogy WiFi-n kapjon internetet..) Ubuntu szerver, Terminál: Sudo nano /etc/network/interfaces. Van kettő sor: 1) pre-up iwconfig mode managed .. 2)set WPAPSWK="kulcs" A problémák: - Az iwconfig parancs ismeretlen (wireless-tools programcsomag hiánya) - WPAPSWK=***... ide a WiFis hálózat jelszava jön, string formátumban, vagy hex-ben? HA hexben, akkor 48-61-66.... kötőjellel, vagy..? A másik kérdés: Wireless-tools-ot, hogyan tudnám telepíteni, ha nincs internet? Áthoztam pendrájvon, 100 valamennyi kiobájt, + néhány függőségét, pl.: libc6, libiw, libiw30.. majd DPKG *.deb. A csomagfájlokat nem lehetett telepíteni... (AMD64 , 64 bites CPU..) S emiatt nem tudok WiFi-t csatlakoztatni. Ha lenne másik megoldás, tőletek várom. Már kicsit elfáradtam. Köszönöm.
- Itt: Japán beviteli mód
Ez még azóta sem oldódott meg... : /
Hát tessék :D sima mezei kis dolog : ) http://img191.imageshack.us/img191/8814/dspicture.png
szép :D
- Itt: Japán beviteli mód
Sziasztok! ^^ A minap, már-már hatalmas változások történtek.. gondoltam én is változtatok kicsit egy két dolgon. Az első lépés az ubuntu 10.04 telepítése volt. Sikerrel befejeződött <:D A problémám csak annyi lenne, hogy hogyan tudnék írni japán írással? Hiragana és Katakana érdekelne.. kell a munkához, de semmiféleképpen nem tudom, hogy hogyan kell beállítani. Ugyan a billentyűzet beállításainál sikerült egy olyant, hogy japán kana.. de az régen nem az amit én szeretnék... : / Tudna benne valaki segíteni?
Jólvan elkészült. Azért csak csak leszűkítettem azt a listát 3 db-ra... köszönöm mindenkinek! ^^
GorkhaanRendben, de ott mit kell törölnöm ? Bárhogy nézem még verziószámot sem látok abban a hatalmas felsorolásban.. ubuntu névre szűkítve meg pláne nem..
lariolMegcsináltam de nem engedi elmenteni mert valami olyasmit ír hogy nincs megfelelő jogosultságom... ez micsoda ? : )
lariolEz nagyon jó, köszönöm szépen. ^^
- Itt: Grub szerkesztése!
Wáó. Nagyon köszönöm ^^
Sziasztok! Már elég rendesen berendezkedtem az op.-rendszerrel, semmiképpen nem akarom letörölni mert nagyon jó. Vista mellett használom, mert itt néha még bizonytalan vagyok.. A következő a problémám: mikor vista mellé felraktam, ugye ez úgy lett megoldva hogy indításkor ki kell választanom melyik induljon. Vistából rögtön kettő lett, maga az op. és egy memtest+ -os marhaság... Ubuntuból kb. 3 db. Ennek is van ilyen memtest-je.. Ez még-még oké volt, de most már ahogy frissítgettem egyre több lett belőle a listán. Most körülbelül ott tartok hogy van belőle 15 és egy csomag ideig kell lefele pörgetni ha a vistát akarom.. A legalsó ubi az azt hiszem a 9.04-es, a legfelső az a legújabb. Partícionálóval megnéztem, hogy akkor most mi van több op.-rendszerem lenne ubiból ? xD Nem! Csak egy van szerencsére. De a lista kicsit nagyon nem kellene oda.. Szerintetek valahogy el tudom onnan tűntetni azt a sok fölösleges ubuntut ? Hogy csak a legfrissebb maradjon + a vista ?