Bbalzamon
- 16 napja
- Csatlakozott: 2009. nov 3.
- 0 legjobb válasz
Manjaro Xfce vagy Budgie
- Itt: KDE rendszer
Manjaro - szerintem elég jól összerakták. Az Arc alapok miatt kellően gyors is.
A másik kérdés meg az, hogy remélem nem a frissen telepített rendszer alól próbálja ezt csinálni, mert lehet, hogy épp most írja felül a képeit.
csuhas321. Bocsáss meg, de mutass már csak egy db!: - okostelefont (Android, iOS, akármi) - routert, - szervert - okoseszközt (karkötő, óra, tv) amin egynél több rendszer van telepítve. De Windows-os gépeknél is olyan ritka mint a fehér holló. Légből kapott számok? Lehet. De még az is lehet, hogy túlbecsültem. Tényekkel meg lehet győzni? Ne viccelj már. Szerintem az se győzne meg, ha a fejere potyognának az ilyen gépek az égből. 2. LiveCD(USB). Nem olvasol. Azonnal van tartalék rendszerem. A telepítés közben gondolom nem fut a tartalék rendszered, LiveCD esetén viszont igen. Szóval még időben sem állsz jobban. 3. A nem karbantartott tartalék rendszer használatba vételekor nincs semmi teendő. Ezt gondolom viccnek szántad. Csak mert egy időben az elődleges rendszeremet klónoztam egy másik partícióra, és még olyankor is volt teendő. Nem akarlak meggyőzni semmiről. Csak arra próbállak rávenni, hogy ne reklámozd.
csuhas32Értem. Úgy 10-15 évvel ezelőtt még igazad is adtam volna neked. De azóta megjelentek a Live-CD-k. Azaz bármikor van egy rendszered, amin elvégezheted a legszükségesebbeket, ha az elsődleges rendszer nem indul. Úgyhogy én meg előkapom a "fiókból" a pendrive-om, a live rendszert használom amíg kell. Adatot mentek - ha szükséges - , aztán telepítek, és kb. 1 óra múlva, már minden fontosabb dolog működik. Ezért aztán baromira megérné még egy rendszert tartani a gépen. Ja nem. Kb. 30 emberrel ültem ma egy teremben, akikből programozó lesz. A nagy részük szerintem azt se tudja, hogy a dual-boot létezik. Nem azzal van bajom, ahogy te csinálod. Hanem hogy úgy hirdeted, mintha ez lenne az egyetlen igaz út. Közben meg a te módszered kb. a 0,000001 %.
csuhas32Nem akarlak megbántani titeket, de egyenesen kártékonyak vagytok. Ti vagytok az élő antilinux reklám. Miért is? - Mert azt mondjátok, hogy a desktop linux az egyetlen olyan operációs rendszer a világon, amelyik annyira megbízhatatlan, hogy egyből 2 példányban kell telepíteni, mert sose tudhatod, hogy mikor nem indul el az egyik. Nincs ilyen op. rendszer több. Se a Windows, se a BSD, se az Android, se a iOS, se a Mac OSX, sőt még a Chromium OS se. Sőt a legtöbb egyenesen tiltja, vagy jobb esetben akadályozza, hogy bármi más rendszer - köztük önmaga - mellette fusson. Nem tudom eddig figyeltetek-e. Meg se szólalnék, ha arról beszélnétek, hogy fontos az adatmentés, a beállítások mentése, esetleg a teljes partíció mentése, vagy hogy nem árt, ha van a fiókban egy live telepítő. Nem! Szerintetek teljesen normális a tartalék rendszer. Csak kár, hogy kb. egyedül vagytok vele a világon. Tehát leírom még egyszer: - Nem! Nem szükséges több példányban linuxot egymás mellé telepíteni. - Igen! A linux elég megbízható ahhoz, hogy nap mint nap rendeltetésszerűen használva, kiszolgáljon. Nem várható, hogy "magától" csak úgy meghal. - Igen. Fontos az adatok, beállítások vagy akár a teljes rendszer biztonsági mentése. - Igen. Fontos, hogy legyen vész esetére forgatókönyv, ha a gép valamiért nem indul el. Ez a képességektől és a lehetőségektől függően változhat. Belefér az is, hogy akár a több példányban telepíts linuxot ugyanarra a gépre. De ez a megoldás nem az egyetlen, és semmiképpen nem a legjobb. -> Hely- és karbantartás igényes. Úgyhogy ha lehet ne tájékoztassátok félre a kezdőket. Már ha vannak még kezdők? Az utóbbi időben nemigen vettem észre.
csuhas32Bocs, de ha elmész otthonról viszel magaddal egy táskában váltás ruhát? Vagy ha kocsival mész valahova, húzol magad után egy másik kocsit, mert bármi megtörténhet? Ha jön új kiadás, akkor 2 dolgot tehetsz: 1. Frissítesz 2. Nem frissítesz Ezen az, hogy most 1,2,3... rendszer van a gépeden semmit nem változtat.
a mesterBiztos? Évekig én is így csináltam. De ennek kb. annyi haszna volt, hogy a tartalék rendszer kb. minden héten más volt. 1-2 havonta meg a fő rendszer is cserélve lett. Aki még nem unja az állandó telepítgetést, annak javasolt ez a módszer. 2 rendszert beállítgatni, frissítgetni tök felesleges. Szerintem bőven elég: 1. mai rendszer (/ + home) 2. Adatok + 1. a /home fontosabb elemeiről időszaki mentés. Ez nálam kimerül kb. a böngészőben, meg a clementine-ben. De ez se olyan fontos, ha csak annyi a baj, hogy nem indul rendszer. Akkor ráér telepítés előtt menteni. 2. Fiókban egy telepítő
Zoltan4929Akkor egy kis segítség: 1. Ha jól értem, nem bootol a Win telepítő. Sőt a biosban sem látszik. - Ha nem ismeri fel a gép a pendrive-t, akkor arra sajnos nincs megoldás, nem fogsz tudni róla telepíteni. Próbáld másik pendrive-val. 2. Van még meghajtó abban a gépben? Mert ha nincs akkor döntsd el, hogy Linux vagy Windows. A régi szép időkben simán elfértek volna egymás mellett 64GB-n, de ez ma már kevés. Emlékeim szerint a Vista telepítő el se indult 70 GB alatt. Ha nagyon muszáj én elférnék 64 GB-n (El is fértem.), de ez folyamatos küzdelem lenne a tárhellyel. Nem éri meg.
KDE! Ott ha kihúzod az ablakot valamelyik sarok felé, akkor a képernyő negyedére kicsinyíti.
picciA hibaüzenet alapján nem ez a baj. Én elsőkörben eltávolítanám teljesen (--purge) a Libreoffice-t + törölném a .config-ból a is a beállításait, és újratelepíteném. Ha ez nem oldja meg akkor teljes törlés után felraknám ppa-ból. Ha az sem akkor újraraknám a rendszert, ha ez sem akkor másik verzió, másik diszribúció.
Erre olyan megoldás lehet még, hogy a grub-custom-ba bemásolod a Kubuntu grub-config-ból a megfelelő részt, és így futtatsz update-grub-ot. Ez a kézi grub módosítás szabványos módja. Amúgy én úgy csinálnám, hogy újratelepíteném a Kubuntu-t hagynám a grubot hogy tegye a /dev/sda-ba. Utána ha elindul az ubuntu, akkor újratelepíteném a grubját. Aztán vagy elindul a Kubuntu vagy nem. Ha nem akkor marad, amit írtam az elején.
minthakaEzt mindig el szoktam mondani a Unity védelmére. Gondold meg még mindig sokan vannak akik visszasírják a gnome2-t, és sokan azért használnak xfce-t, mert az "konzervatív". És jön az érv mellettük, hogy ezek így voltak jók, minek ezen változtatni. - Ellenérvek: 1. Gnome2 felületen alapértelmezetten felül voltak az indítóikonok alul pedig a feladatkezelő?! Ez aztán a logikus!? Miután elindítottam egy alkalmazást, a teljes monitoron keresztül át kell húznom az egeret, hogy másik alkalmazásra váltsak!? Ki volt az az elmebeteg, aki ezt kitalálta? 2. Csak azért kellett az alsó tálca, mert az "Alkalmazások stb" szövegesen kiírva!!!!!!! miatt nem fért el felül a feladatkezelő! Ronda, igénytelen, helypazarló. 3. Személyes vélemény, hogy a gyorsindítót és a feladatkezelőt eleve egybe kellett volna megalkotni (lásd Unity, Win7-8-10, Kde icon-task). Miért kellene máshol keresnem az alkalmazást, mint ahonnan elindítottam? Teljesen agyament, hogy a futó alkalmazás 2 helyen legyen a tálcán! Amelyik felület ezt nem tudja az nálam szóba se jöhet. Mégis mindenki szidta a Unity-t, hogy milyen szar. Pláne a gnome2 fanok. Pedig a gnome2 volt béna, csak azt szokták meg. Én sokáig használtam Unity-t. Laptopon a legjobb felületnek tartom kivéve a menürendszerét. - Miért van minden bal oldalon? Mert így az esetek 9x %-ában nem kell a képernyő jobb oldalán mozognod. Minden egy helyen van. Kicsit zsúfoltnak tűnik, de kényelmes. Nem kell a méretezéshez áthúzni az egeret hosszában a teljes monitoron. Tök logikus. - A mostani divat szerint a felső tálca többnyire tök üres. (unity, gnome-shell). Sőt sok program (chrome) mellőzi a menüsort. Felső tálcával rendelkező felületeknél tök idegesítő (legalábbis nekem), hogy két tálca van egymás alatt. -> Miért ne lehetne egyesíteni? Tök logikus. Nyertünk egy sornyi helyet felül hátránya nincs. Laptopon ez igenis számít! Gondolom innen már sejthető, hogy Unity-ről nem Gnome-shell-re váltottam, hanem KDE-re.
a mester+1 Hát igen. Első körben én legalább 2 HHD-t vennék a helyében. - Az elsőt azért, hogy dd-vel teljes HDD-t klónoznám. Hogy megmaradjon az eredeti. - A másodikat meg azért, hogy legyen hova visszaállítani. Remélem nem arra a HDD-re állította vissza az adatokat! Ami hibát máris elkövetett, hogy fájlokat próbált visszaállítani, pedig a partíciókat törölt/formázott. Előbb azzal kellene próbálkoznil. Ezt már sokat sok helyen leírták. Az az adat amiről nincs mentés az nem fontos. Ez a tipikus példa arra, hogy miért ne a /home-on tároljuk a dokumentumainkat. Ha lehet külön /adat partíció, ha lehet külön HDD-n, ha lehet telepítéskor leválasztva, és persze biztonsági mentés telepítés előtt.
Így első körben talán a problémát kellene megszüntetni - MEGSZAKAD A NET! Aztán nem értem a dolgot milyen rsycn parancsot használsz mozgatásra? Ha ilyen probléma van én úgy oldanám meg, hogy lefuttatnám az rsync parancsot párszor simám csak másolással. És amikor hiba nélkül lefut, akkor törölném az eredetit. Ezt lehet automatizálni is.
- Itt: Törlés terminálból
minthakaSzerintem meg pont, hogy egy jól kigondolt felület volt, amit kifejezetten szélesképernyős monitorokhoz igazítottak. Telefonra pont nem lenne jó, az a Gnome3. Nem mondom, nem volt könnyű megszokni, de utána nagyon kényelmes volt. Ha végiggondolnád, megértenéd, hogy mi miért volt úgy. Nagyon is logikus a felület, és jól használható. Szerintem a legjobb felület egy 12-15" laptopra. Más kérdés, hogy a menüje teljesen agyament volt. Úgy túlbonyolították, hogy majdnem használhatatlan lett. 16.04 nem sikerült túl jól, úgyhogy a hír hallatán dobtam az Ubuntu-t is.