gyugyu89

  • 17 napja
  • Csatlakozott: 2010. okt 22.
  • 0 legjobb válasz
  • Wayland nem játszik, mert a távoli asztal kliens nem támogatja. Így marad az x11.
    Most nem utaznék ezt kipróbálni 300km-t a géphez. 🙂
    Remélem van rá megoldás, amit távolról el lehet követni. Helyszíni beavatkozás nélkül.

  • Sziasztok!
    Adott egy Ubuntu 22.04.5, és az oldalpanelja folyton "ugrál".
    Olyan mintha újra indulna megállás nélkül az Xorg pedig 20% eszik a processzorból.
    Az összes elérhető frissítés fel lett téve.
    Az alábbi képen látszik ilyenkor a lekerekített alja átugrik a teljes kitöltésre, majd vissza. Ha megnyitom az alkalmazásokat akkor 1-2 másodperc múlva bezáródik.

    Ha van ötletetek az szívesen fogadom.
    Köszönöm!

  • Sziasztok! Aki hasonló problémába esik ennél a routernél annak azt ajánlom, hogy manuálisan írja be a szolgáltatójának dns címét. Windows, Android, IOS alatt tökéletesen működik a dhcp-s DNS kiosztás, de Debian/Ubuntu és CentOs alatt már nem. Kábelen és Wifin is egyaránt. Már túl vagyok a 15. TL-MR6400 beállításon, a legújabb firmware-el (1.0.15 Build 170912 Rel.75663n) is ezt produkálja. Kezdőknek: Hálózati Kapcsolatok Szerkesztése -> Ethernet / Wifi csatlakozás nevét válaszd ki -> Szerkesztés -> IPv4 beállításai -> További DNS kiszolgálók -> ide írd be a routered "Status" képernyőjén lévő DNS szerver címét -> Mentés -> Bezárás -> Újraindítás / Rendszerbeállítások -> Hálózat -> Repülő mód Be majd pár másodperc múlva Ki -> örül

    • a mesterNyert az ötlet köszönöm, szépen! Az /etc/rc.local -ban hozzáadtam. sleep 60 mount -a Igen ez a WD Elements lassabb mint a Segate hasonló megoldása.

      • Sziasztok! Hátha tudtok segíteni, mivel a debian alapú disztrót tettem fel a kis masinára. (https://www.bananian.org/bananapi-m2) Az fstab-ban próbáltam már uuid alapján is felvenni a hdd, jelenleg ez a verzió van benne.

        /dev/sda1 /media/HDD ext4 defaults 0 0
        Boot után automatikusan nem csatolja fel a vinyót, de ha kiadom a
        mount -a
        parancsot akkor rendben felcsatolja, uuid-s verzióban is csak parancsra csatolta fel. Kb. fél éve egy Banana Pi M1 -et raktam össze hasonló módon, de ott pik - pakk ment az fstab-os auto mount. Mondjuk az Debian 7 alapú volt... Nem tudom mit nem veszek észre, de már kezd az idegeimre menni. :) Bárki aki tud segíteni annak nagyon köszönöm! :D Üdv.!

      • sipiattiIgen, engem is megmentett. Igaz ezzel a módszerrel nekem a hangot nem pontosan illesztette a videóhoz, de ennyi baj legyen. A lényeg hogy sikeresen megmentette a munkám. :))

      • Csak sikerült értékes információt kinyernem a Google-ból, meg is oldotta a problémám. Megosztom veletek, hátha hasznát veszi más is. S nem kell majd neki is órákat böngészni hozzá. Tehát adottak a nyers fájlok, alap értelmezettem itt találhatók meg: /tmp/rMD-session-számsor/ audio.pcm img.out img.out.1 img.out.2 . . . specs.txt Ha megvannak akkor nyissunk egy terminált és írjuk bele a következő sort.

        $ recordmydesktop --rescue /tmp/rMD-session-számsor
        Ezután szépen elkezdi lekódolni a darabokat.
        Restoring /tmp/rMD-session-számsor!!!
        STATE:ENCODING
        Encoding started!
        This may take several minutes.
        Pressing Ctrl-C will cancel the procedure (resuming will not be possible, but
        any portion of the video, which is already encoded won't be deleted).
        Please wait...
        Output file: /home/neved/kimenet.gov
        [xx%]
        Innen már csak ki kell várni amíg elkészül... :))

        • Vétettem egy amatőr hibát... Felvettem körülbelül 40percnyi anyagot és szépen elkezdte kódolni a program. Minden szép és jó, csakhogy a notebook-om elfelejtettem töltőre csatlakoztatni. Így szépen a kritikus szintet elérve hibernálta magát. A gond csak az hogy abbamaradt (megszakadt) a nyers videó kódolása. A nyers fájlok megvannak, de nem tudom hogy kell újra elindítani a kódolásukat. A google-t feldúrtam, de nem találtam rá megoldást. Esetleg valaki tudna segíteni nekem ebben? :))

        • rhegoHasonló cipőben járok most. Annyival másabb, hogy nem volt titkosítva. Viszont mikor TestDisk-ben meg kellene adni a partíció típusát sehol sem találom a listában az ext4-et, sőt az 1-2-3-at sem. Tudnál segíteni hogy te hol találtad meg? :)

          • Dr. SzösziEz volt az a bizonyos zárt illesztő: Boardcom STA This package contains Broadcom 802.11 Linux STA wireless driverfor use with Broadcom's BCM4311-, BCM4312-, BCM4313-, BCM4321-,BCM4322-, BCM43224-, and BCM43225-, BCM43227- and BCM43228-basedhardware.

          • Először is a gép: Toshiba Satellite L650 1FJ (Ubuntu 11.4) A probléma az lenne hogy ha akkumulátoros üzemmódban üzemel a gép, akkor a wifi használhatatlan. Olyan mint ha túlságosan energiatakarékos üzemmód lenne. Nem bontja a kapcsolatot, de se ping se semmit nem lehet kezdeni vele. Win alatt tökéletesen működik. Picit idegesítő... Megoldottam: csak a zárt illesztőprogramot kellett eltávolítanom.

          • pommIgen azok jók, mivel a régi vinyóra simán tudok telepíteni, csak az már kicsit szektorhibás, így le kell cserélni az újra.

            • pomm válaszolt erre.
            • pommUgyan ez... már végignéztem úgy is hogy nem a / volt az 1. helyen (tehát: /home; swap; /)

            • Egy új hdd-re telepíteném az ubuntu 10.4-et, de mikor elkezdi létrehozni a partíciókat, akkor egy hibaüzenetet ad (megáll a fájlok másolása előtt). "SCSI1 (0,0,0), 1. partíció (sda) ext4 fájlrendszere / pontra csatolása meghiúsult." Már megpróbáltam alternate változattal, más (9.4,9.10,10.10)kiadással is , de ugyan ezt a hibát adja. A merevlemez 'ide' csatoló felületű.