S
sokahtemen

  • 2019. feb 10.
  • Csatlakozott: 2007. dec 9.
  • 0 legjobb válasz
  • Ki kell ábrándítsalak. Ubuntuból még nincs arm változat. Ha lesz is, soha nem fogod elindítani egy 2004-es, 120Mhz-es arm-on, nem beszélve a hardverkompatibilitásról. Ha elméletben működhetne is rajta, nem fognak azzal foglalkozni egy egy 6-7éves vason is működjön. szerk.: egyébként mi az az ubuntu mobile? :) Én nem tudok ilyenről. Van Ubuntu MID edition, UNR, meg moblin remix.

  • st.tomilehet azért mert késő van, de végigolvastam amit írtál, és nem jöttem rá hogy neked most mi tetszik meg mi nem, mi akar irónia lenni, és mi ami tényles siránkozás.

    • bubuntudasztali környezetek (desktop envirunment, DE): kde, lxde, xfce, gnome, enlightement. Vagyis teljes munkakörnyezetek, igyekszenek egy átlagos r=1 user igényeit kielégíteni (fájlkezelők, böngészők, játékok, segédprogramok) ablakkezelők (window manager):csak a programokat rakják keretbe. pl metacity, kwin, xfwm, openbox, twm, ion, ratpoison, stb. A compiz önmagában nem ablakkezelő, csak egy "kiterjesztés" (fogalmazza meg valaki szépen :) ) compiz-hoz való ablakkezelő az emerald, de jól együttműködik a metacity-vel, kwin-nel is. Kisebb ablakozókkal már nem szokott működni, oda inkább xcompmgr való. A gtk, tk, vagy qt pedig egy widget set, egyfajta programnyelv gombok, menürendszerek kirajzolásához. Ez így persze nagyon pontatlan, egyrészt mert nem önálló nyelvek, hanem ún. toolkit-ek, amit más prgramnyelvekkel együtt használnak grafikus programok megírásához. Másrészt a qt egy teljes keretrendszer, és a toolboxok rajzolgatásán messze túlmutat, de így könnyű megfogni a lényeget. A gui meg csak egy angol rövidítés a grafikus felhasználói felületre. :)

    • manfreedMert ez a hivatalos magyar ubuntu oldal. Az ubuntu.com főlapjára sem kerülnek fel részletes információk, és az ubuntu.hu ugyanazt a célt próbálja betölteni. A mogorva mormota-OMG! ubuntu detto. Gondolom hasonló indoka van toros-nak is, hiszen mint ahogy ezt a cikket, a mogorvamormotát is ő írja. :)

      • Diggerelőforduhatnak ütközések, ha az adott program, aminek a beállításai a saját mappádban vannak, eltérő verziójúak. De nem gyakori. az sem árt ha ugyanazok a programok vannak fent. pl ha van egy gnome-panel kisalkamazásod, amit használsz, azt rakd fel mind kettő alá. az is megoldás lehet ha ugyanazon felhasználónévvel (és uuid-dal) de különböző nevű felhasználói könyvtárral használod őket, és a fontos cuccokat egymásba linkeled, hogy mindenhonnan kényelmesen hozzáférj. pl.: van /home/user és /home/user_ mappád, egyik-egyik a külön rendszeren user nevű felhsználód könyvtára. ha a firefox megoldásai fontosak, akkor a /home/user/.mozilla könyvtárad linkeled a /home/user1/.mozilla helyre. Ugyanezt a fényképek, zenék, meg mindenféle cuccokkal. így egész kényelmes lehet. Hátránya, hogy nem lesznek ugyan azok a beállításaid (hacsak nem linkeled a .config és hasonló mappákat) de tuti működni fog, ha csak azt linkeled ami kell is, és tudod hogy működik.

      • Szerintem a topicnyitó nem a biztonsági frissítéskre gondolt, hanem a disztribúciófrissítésekre. Egy disztribúciófrissítés sok újdonságot, jobbnál jobb dolgokat, de bizony idegesítő problémákat is okozhat. Ha teljesen meg vagy elégedve a gépeddel, felesleges felfrissíteni, legalábbis amíg az adott verziót karbantartják. Ha nem akarsz frissítéseket, a beállítások>szoftverforrások alatt beállíthatod mint a security, mind a disztribúció frissítéseket.

      • zsolt320izavaró, és teljesen felesleges hogy szinte minden átlátszó legyen. tessék megnézni inkább kde-hez való aruorae-t gyk. aero.

        • 7135ne frissítsd, ha nem vagy tapasztalt felhasználó. Éles rendszeredet semmiképpen sem.

        • Phacene nekem mond, nem én hoztam létre. De az X --configure is működik. arch alatt biztos.

          • policykit-nek van valami jogosultság kezelője, legalábbis 9.04 alatt volt. Ott mindenfélének be lehet állítani egyenként a jogosultságait. (pl cpu freki, partíció csatolás, ilyesmik)

            • kis trükk: letöltésvezérlő nélkül, sok stream és flash is a /tmp-ben tárolódik. Onnan is simán elindíthatod, vagy átmásolhatod máshova.

            • Lértre kell hozni újra a Xorg.conf-ot. Azt hiszem X --configure vagy valami hasonló. Utána ugyanúgy kell eljárnod mint 9.04-en.

              • ha már telepítéskor a /home -ot külön partícióra teszed, most nem fájna fejed ilyesmi miatt. Ha egyben van az egész, vagy dist-upgrade, (ugye az 3db, gondolom te sem akarod) vagy adatkimentés és teljes reinstall. Esetleg átméretezed a partíciódat, a létrehozott üres helyen új partíciót hozol létre, ide másolod a a /home tartalmát, és új telepítéskor már így csatolhatod azt újra be, elkerülve a hasonló eseteket. Ha csak 1db ubuntu van a gépeden, a grub meg sem fog jelenni. természetesen elő lehet hozni, erről született egy nagyon jó blogbejegyzés is, azt olvasd el. És igen, normál, recovery, és memtest üzemmód van továbbra is. Ja igen, grub mindenképpen települ a gépedre, hiszen ez felel a rendszer indításáért. Akkor is, ha csak egy db van belőle. Hogy milyen fájlrendszert? Ha nincsenek különleges igényeid, ext3 vagy ext4. Nem naplózó fájlrendszert /boot-nak érdemes csak használni, minden másnál jól jön. Az ext4 bizonyos esetekben gyorsabb, de hibák is előfordulhatnak. Ha nincsenek betonstabil fájlrendszert igénylő adataid akkor ext4, ha a biztos stabilitást akarod, maradhat az ext3 is. Én már futottam ext4-en hibába, bár javítják az ilyesmit folyamatosan.

                • Hasonló a problémám, bár lehet már elkéstem vele. A livecd a broadcom kártyámhoz felajánlja a zárt forrású eszközmeghajtót, de livecd módban persze nem telepíthető, mert újraindítást igényelne. Telepítés után ezt a lehetőséget már nem ajánlja fel, jaunty-val pedig működött. Továbbá, a telepítő cd-n minden csomag szerepel a telepítéshez (patch, dkms, broadcom kernel source) és a csomagok kézi telepítésével működik is a wifi. angolom viszont elég gyér, így a bugreport azthiszem nem menne. ja, karmic rc-ről van szó.

                • [törölve]szóval sem mondtam hogy nincsen. azt mondtam hogy nem elég jó, az fglrx-hez képest. egyébként megnézed az emulátorok közt ott szerepel az n64 és psx. azoknak is kell a 3D nyílván. szerk.: a 200m-es chipsethez nem régóta van direct rendering. egy éve sincs hogy támogatott lett.

                • garferixpress1100 (200m chipset). 9-4 óta nem támogatott (mint sok más kártya) xserver downgrade nem játszik.