Szia! Nagyon hasonló a problémába ütköztem most. Te milyen megoldást találtál? Tudsz segíteni? Köszönettel: Máté
Ttaneger
- 2011. aug 26.
- Csatlakozott: 2008. jan 17.
- 0 legjobb válasz
Mi a tapasztalat? Az eddigi frissítések megoldották a dolgot, vagy aki nem akar hegeszteni, annak érdemsebb megvárni a 9.10-et? Köszönöm a segítséget!
Sziasztok! Lehet, hogy a webergonómián kell majd még dolgozni, dehát eddig is készségesen fogadtátok az észrevételeket. A dokumentációval tényleg az a baj, hogy olyan név kell neki, amit az emberek felismernek. Ez persze teljesen lényegtelen, de pl lehetne "Hogyanok" vagy "Ubuntu Hogyan", mert a Hogyan szót már elég jól ismerik a felhasználók. Ami viszont nekem nagyon feltűnő: a "Hozzászólás-megjelenítési lehetőségek"-nek talán inkább a hozzászólások felett kéne lenni. Én a "Hozzászólások" alatti vonal alá tenném, jobbra zárnám, és csak a legördülőmenüket hagynám meg. Ez már elég elterjedt dolog, az embereke sztem felismerik, és úgyis csak azt nézik, hogy mire lehet kattintani. Ezekre lehet, és abból, hogy mi van éppen kiválasztva bennük, azt is jól lehet tudni, hogy mit lehet ott beállítani. Azért lenne érdemes sztem előre hozni, mert kicsit furcsa, hogy miután végigbogarásztál 80 hozzászólást, meglátod, hogy egyszerűsíthetted volna a dolgot. Amúgy azzal én is egyetértek, hogy egy kicsit érdemes nyitni a nem törzslátogatók felé, és ti látjátok a statisztikákat, úgyhogy ti tudjátok, hogy mit mennyien látogatnak. Jó lesz ez nagyon, örülök, hogy van ez az oldal, és jó munkát kívánok nektek a működtetéséhez!
nferencSzerintem is érezhető ez. Persze én is Gnome alól írok. A helyzet az, hogy a KDE4 abszolút átcsábítana a Kubuntu-ra (még egy openSuse-t is telepítettem emiatt), és a készülő KOffice2 legalább annyira vonzó, mint más KDE-s alkalmazások, de egyszerűen az Ubuntu jobban működik. Szóval a Gnome nálam is az Ubuntunak köszönheti a népszerűségét, de persze ahhoz nem vagyok elég okos, hogy tudjam: minek köszönheti a gnome ezt a helyzetét az Ubuntunál. Arra gondolok, hogy valami alapján nyilván így döntöttek a Canonicalnál annak idején. Valaki tudja, hogy mi vezette őket a gnome felé? És a KDE4 tényleg hihetetlen szép tud lenni. (Persze a gnome is egy Dust GTK+ témával, egy HydrOxygen ikonkészlettel és AWN-nel) Kíváncsi vagyok, a bejelntett felhasnzálóiélmény-fejlesztés hogyan sül majd el.
gyarakilaszloA pspp-t te hogy bírtad működésre? :o
Két kérdés: 1.: Melyik egyetemre jársz? :) Én az ELTÉ-re, elvileg ott is van ilyen lehetőség, de majd utánakérdezek, hogy hogy van ez a Linuxos változattal. (Igyekszem majd beszámolni itt, szerintem hasznos lehet, és senkinek nem sérti az érdekeit.) 2.: Az, hogy a libstdc++6 telepítve van, nem számít? (Lehet, hogy ez buta kérdés.) Köszönettel: schmate
taneger -> Schnellbach Máté
Csak csatlakozni tudok az előttem írókhoz. Nem kell izgulnod a vírusok miatt. Ha mégis teszed, akkor meg N-drew segített. :)
- Itt: gtk-kde4
Ne haragudjatok, ha túl kézenfekvő a kérdés, de nemrég találkoztam ezzel a programmal, ami arra jó, hogy a gtk-s alkalmazásokat is a kde4 külleméhez igazítja; és gondjaim akadtak a telepítéssel. A programot nem találtam meg debian csomagban, és a .tar.gz fileok telepítési utmutatóját követve próbáltam installálni, de a sudo make install parancs kiadása után egy hibaüzenetet kapok. Pedig fontos volna, mert a Gimp pl. helyettesíthetetlen. Persze tudom, hogy nem csak a küllem fontos, de valaki tudna segíteni úgy, hogy egy kezdő felhasználó is megértse? Szerintem sokaknak hasznos lehet, és még barátibb lesz tőle a Kubuntu. Előre is köszönöm.