B
bmarcell

  • 2010. okt 2.
  • Csatlakozott: 2008. júl 14.
  • 0 legjobb válasz
  • fuloprSajnos várni kell a magyar változatra, mert a Sun egy külső céggel fordíttatta le az OOo 3-at, ami a hírek szerint botrányosra sikeredett. Úgyhogy most az FSF.hu-nál folyamatosan javítják a hibákat. http://www.origo.hu/techbazis/szamitogep/20081014-megjelent-az-openoffice-30-a-magyar-verziora-meg-varni-kell.html

  • Amennyiben 1024x768-as felbontást használunk, túlságosan nagynak tűnhetnek a betűk és ikonok. Főként akkor lehet ez zavaró, ha szemünk már hozzászokott a Windows ugyanezen felbontás melletti megjelenítéséhez. A következőkben ismertetett pár egyszerű lépést követve egy sokkal kompaktabb, jobb helykihasználtságú külsőt kaphatunk Ubuntu alatt is. Kezdjük a legegyszerűbbel: a betűméret csökkentéséhez kattintsunk az asztalon az egér jobb gombjával, majd válasszuk ki a „Munkaasztal hátterének megváltoztatása” opciót. A betűkészletek fülön található méreteket mind az öt előfordulásnál változtassuk 8-ra. Paneljeink magasságát (vagy épp szélességét) is vegyük alacsonyabbra (keskenyebbre). Az alapértelmezett Menünek (amin az Alkalmazások, Helyek és Rendszer almenü található) legalább 24-es méret kell, ezért ehelyett a Gnome Főmenüjét ajánlom. Mondanom sem kell, hogy kisebb, szebb. Ha így teszünk, akkor az egyes panelekre jobb gombbal kattintva a Tulajdonságok opciónál akár 19 képpontra is módosíthatjuk a méretet. Most az asztali ikonok és a Nautilus fájlböngésző ikonjain van a sor. Válasszunk ki egy tetszőleges helyet (pl. a Helyek alatt a Saját mappát) és a Szerkesztés menü Beállítások pontjában a Nézetek fülön állítsuk át az Ikonnézet alapbeállításai között az Alapértelmezett nagyítást 75%-ra. Már majdnem készen vagyunk, ám a (fő)menünk ikonjai még mindig nem lettek kisebbek. Az ezekre vonatkozó beállításokat a témánk tartalmazza. Keressük meg a témánkhoz tartozó gtkrc fájlt a /usr/share/themes könyvtárban. Rendszergazdai jogosultsággal szerkesszük át úgy, hogy a gtk-icon-sizes = "panel-menu= értéke legyen 16,16 a korábbi nagyobb - általában 22x22-es - méret helyett.

  • Fucsera: Örülök, hogy van végre neted. karmester: A számos panaszból, esetleírásból amire a neten bukkantam úgy tűnt, hogy ez a probléma csak dualbootos telepítéskor jelentkezik, tehát feltételezhetjük, hogy van valamilyen más, nagy valószínűséggel Windows OP-rendszer a gépen. charlie: Talán túl pongyola volt a megfogalmazásom. Valóban nem elaltatásról van szó, ezért is volt idézőjelben ez a szó. De javítottam.

  • Egy Realtek hálózati kártyával szerelt gépre telepítettem kísérletképpen Ubuntut wubival. Már akkor gyanakodnom kellett volna, amikor a LiveCD-ről bebootolva nem volt elérhető az internet, de ennek ellenére elvégeztem a telepítést. Természetesen ami nem ment LiveCD-vel, az a feltelepedett Ubuntun sem akaródzott - net továbbra sem volt. Nem volt könnyű rátalálni a megoldásra, ezért is szeretnék segíteni mindazoknak, akik hasonló problémával bajlódnak. A jelenség oka az, hogy a Windows alapjáraton letiltja kikapcsoláskor a Realtek hálókártyát, és csak a legközelebbi indításkor engedélyezi újra. Ez még nem lenne baj, csakhogy az Ubuntu (egészen pontosan az ehhez szükséges driver a kernelben) erre nem képes. A megoldás a következő: Windowsban kattintsunk jobb egérgombbal a Sajátgépre (My Computer), és indítsuk el a Hardver (Hardware) fül alatt az Eszközkezelőt (Device Manager). Válasszuk ki Realtek hálózati kártyát, és a beállítási lehetőségek között keressük meg a „Wake-on-lan after shutdown”-t. Engedélyezzük (Enable). Ha mindent jól csináltunk, működni fog a hálózat Ubuntu alatt is.

  • Sziasztok! Jómagam is hasonló üzenetet kaptam HP Deskjet 3550-es nyomtatóm fekete patronjával kapcsolatban. Emiatt a fekete szöveget is a színes patronnal printelte. A megoldás - amit lacyc3 is leírt az 1. pontban -, vagyis a Rendszer -> Adminisztráció -> Nyomtató -> Nyomtatóbeállítások -> Printout mode alatt ki kell választani például a "300 dpi, Color. Black + Color Cartr." opciót. Habár a "kevés a tinta" hibaüzenetet továbbra is megkapom, legalább mindent színhelyesen nyomtat.