F
fityiszkukac

  • 2020. jún 8.
  • Csatlakozott: 2009. jan 25.
  • 0 legjobb válasz
  • Letöltögetésre én a JDownloader -t használom, szerintem nagyon jó.

    • Sziasztok ! Én évek óta telepítem és használom a skype -ot ubuntun v. debianon. Nagyon ritka hogy valami gondom volt vele és az sem a telepítéssel, hanem pl. a kamera kezeléssel v. a hanggal. A skype oldalán a megfelelőre kattintva csont nélkül települt minden esetben. (Szerk. Htibi által A linket elhibáztad, javítottam.)

      • kissistiHány e-mail címed van ? Mi van a @ után írva az e-mail címe(i)dben ? Egyébként lehet másolgatni, csak nem mindent, csak amit muszáj. A profilok mentése, helyreállítása minden gond nélkül megoldhat ha azonos op. rendszer alatt volt a régi és van az új thunderbird. Ez nálad nem áll fent sajnos, ezért kicsit trükközni kell. Itt megtalálható a részletes leírás, de nálad ez nem működik, mert win7 -es profilt akarsz átmásolni linuxra.

      • kissistiA másolgatás nem biztos hogy működik, mert ugye a win -es mentésben nincsenek jogosultságok pl.. Ezen kívül verziónként is előfordulnak különbségek. Azért egy próbát megér. Pl. ez biztos nem ugyanaz a win.-es verziónál : akarmi.default$ cat compatibility.ini [Compatibility] LastVersion=24.4.0_20140318000743/20140318000743 LastOSABI=Linux_x86-gcc3 LastPlatformDir=/usr/lib/thunderbird LastAppDir=/usr/lib/thunderbird

      • Először is tudni kéne mit is akarsz átvinni. Az az importálás arra jó hogy egy másik ugyanazon a oprendszeren futó levelezőből importálj. Hány e-mail címed van ? Mi van a @ után írva az e-mail címe(i)dben ? "Hogyan vihetem át leveleimet más programba, vagy számítógépre? A Thunderbird a leveleket egyszerű szöveg formájú mbox fájlokban tárolja, ezt a fájltípust majdnem az összes program ismeri. Sok saját formátumot használó program képes leveleket importálni az Eudorából. Az Eudora szintén mbox formátumban tárolja a leveleket, így az importálásnak működnie kell a Mozilla-levélfájlokkal is. Levelei a profiljában (lásd profilmappa) vannak, a Mail és ImapMail (IMAP használata esetén) könyvtárakban. A levélmappákat (Beérkezett üzenetek, Elküldött elemek stb.) két fájlban tárolja a program — az egyiknek nincs kiterjesztése (pl. INBOX), ez tartalmazzam magukat a leveleket mbox formátumban, és a másik, amelynek .msf kiterjesztése van (pl. INBOX.msf), ami az előbbi levélfájl indexe. A másik programban, ahová a leveleket importálni szeretné, adja meg a kiterjesztés nélküli fájlt. Ha egy levélfájlt másik Mozilla-profilba vagy másik Mozilla-telepítésbe szeretne átvinni, csak másolja át a fájlt a másik Mail könyvtárba." Így átviheted a leveleket, viszont előtte be kell állítani a postafiókokat, ez egy fél perces dolog, utána másolás a megfelelő helyre és kész.

        • Szia. Próbáld meg létrehozni a következő könyvtárat : ~/.local/share/contacts Valakinek megoldotta. (terminálban : mkdir ~/.local/share/contacts) Egyébként létező hiba.

        • rapfenIgen, a ping megy mindkét esetben. A .mozilla átnevezését már próbáltam, sőt több böngészőt is, mivel először a 'firefox' hibájára gondoltam. Volt olyan is egy időben, hogy csak a 'google.com' nem jött be, de pl. az 'nvidia.com' simán. Persze a 'ping google.com' minden további nélkül ment, és egy újraindítás után minden rendben volt. A szolgáltatót is kizártam, már amennyire lehet, mivel több szolgáltatónál is jelentkezett a probléma, több országban. Ezen kívül újraindítás után mindig megszűnt, függetlenül attól hogy router mögül, vagy közvetlen volt a kapcsolat (szóval nem mindig szakadt meg a kapcsolat a szolgáltatóval). Az mtr -t, meg a wget -et majd kipróbálom ha újra jelentkezik a hiba.

        • a mesterNe haragudj ha megsértettem az érzéseidet. Mivel a gépben több hálózati interfész is található, és nem mindig ugyan úgy csatlakozik egy helyi hálózatra, vagy az internetre, ezért az 'ifconfig' és a 'route -n' kimenete változik. A probléma bármely esetben rapszodikusan jelentkezik. A 'resolv.conf' : # Dynamic resolv.conf(5) file for glibc resolver(3) generated by resolvconf(8) # DO NOT EDIT THIS FILE BY HAND -- YOUR CHANGES WILL BE OVERWRITTEN nameserver 127.0.1.1 Egyébként, ahogy elnézegettem a fórumon található hozzászólásaidat, köszönöm, nem is tartok igényt a te segítségedre.

        • a mesterEzekre a válasz változó, de a hiba nem ilyen egyszerű, hiszen minden más működik rendesen (ftp, ssh, samba) kívülre is, csak a böngészők nem hajlandóak megnyitni oldalakat. Ja, és nincsenek saját 'iptables' szabályok sem.

          • Sziasztok ! A problémám az lenne, hogy időközönként egyszerűen a böngészők (bármelyiket indítom) úgy kezdenek el viselkedni, mintha nem tudnának kommunikálni a külvilággal. Nem dobja ki hogy nincs kapcsolat, csak pörög és pörög és pörög. Egyébként a hálózat működik, pingeltem külső címeket (google.com, stb.), egyéb, a belső hálón lévő webes tartalmak elérhetőek. A hiba akkor is jelentkezik ha a gép nem a router mögül megy a netre, hanem közvetlenül. A hiba 12.04 -től 14.04 -ig rapszodikusan jelentkezett, most kb. a második kernel frissítés óta van megint. Eddig csak a gép újraindításával tudtam megoldani a problémát. Nem próbáltam még wget -tel lehúzni valamit, abból esetleg látható lenne hogy a http protokoll v. a portja a hibás. Szerintetek mi okozhat ilyet ? Előre is köszönöm a segítségeteket.

          • http://www.ms.sapientia.ro/~lszabo/oprendszer1/doc/9_sed.pdf 3a- ---> a harmadik sor után egy új sort szúr be egy db '-' tartalommal

          • lev258Ne haragudj, a kérdésem nem az '-i' paraméterre vonatkozik, mindjárt módosítom a leírást. A '-i' csak annyit jelent a a file -on belül megtörténik a szerkesztés.

            • Sziasztok ! Meg tudná nekem valaki mondani, mit csinál pontosan a következő parancs : sed -i 3a- /valami/szöveges/file A kérdés lényege hogy vajon mi lehet a '3a-' paraméter célja ..... Előre is köszönöm.