Nálunk anno általános suliban - azt hiszem, hogy 5. o-tól volt számtek. Ez úgy nézett ki amire nagyjából emlékeszem, hogy windows 3.1, DOS, talán norton commander is...windowsban paintben kellett rajzolgatni négyzetet, stb, fekete fehér monitoron színezni, egy db színes moncsi volt, office is sztem volt valami nagyon alap. számtek történelem, mondjuk nem árt, de még a nagyon kezdetek, aztán számgép perifériák, számrendszerben számolgatás. Gimiben már többet tudtam mint a tanár mikor odakerültem. 9.ben hogyan képzeljük el a memóriát, melyik alkatrész a lelke a gépnek stb. Aztán a többi évben ecdl vizsgára való készülés, volt h nem volt már tananyag v nem tom, akkor csak neteztünk.
Nem tudom ma mikor kezdik el a számtek órák bevezetését általánosban, heti hány óra és h miket csinálnak, de sztem sokkal többet nem hinném mint office és net.
Talán a gyökereknél kellene kezdeni az egész számtek oktatás változtatását, hogy heti 1 v max 2 órába mi férne bele, nem hinném hogy több lenne, esetleg a szaksulikban de ott úgyis többet tanulnak belőle, mert ugye ott a többi tanóra és ha napi 8 óra lenne minden nap az már nyűg lenne a gyerekeknek (ezt közép iskolára értem), mert nálunk is az volt sokszor és máshol is ahogy mesélték. Ha linuxot is bevezetnek iskolában, akkor valahogy úgy lehetne, h egyik óra win, másik linux. Akkor ha az alapoknál kezdik és h sorolj fel op rendszereket és beszéljünk róla bővebben, akkor ne az legyen h a unixot linuxot hagyjuk, mert az bonyolultabb kicsit, hanem, hogy baromi egyszerű, baromi okos, baromi bővíthető, stb baromi :)...
Tanároknál talán egyszerűbb, mert ha kényelmes és könnyű használni egy adott op rendszert és felesleges dolgokkal nem kell mellette foglalkozni pl hibaüzenetek, lassú mint állat, hoppá vírus, hanem meg tudja a tantervet, a dolgozatot, egyéb többi teendőjét csinálni, akkor azt választja, ha linux, ha windows és nem érdeklik egyéb részletességek. Ha linuxot választanak akkor nem kell megvenni évente 2-3e ft-ért- vagy hogy van a tisztaszoftveres windows licenc - hanem ingyé letölti, vagy letöltik neki és felrakják és ingyé használ programokat.
Gyerekeknél talán még azzal lehetne kezdeni, h telepítsünk virtualboxban linuxot, win-t, szerkesszünk doksit táblázatot wordben, writerben, calcban, excelben, op rendszer használatnál fájl másolás ebben-abban, progi telepítés, internet. Emeljük ki a linux előnyeit a windows-szal szemben: ingyenes, nincs vírus, ugyanazt lehet rajta mint winen csak stabilabb gyorsabb stb stb, windows előnyeit khm, ha van ilyen :) melyiken mekkorák a felhasználandó programok, mekkora a gépigény, asztali effektekkel le lehet nyűgözni azért aki hajlik rá (engem meg tud az is győzni) esetleg és amelyik a gyereknek szimpibb talán azt is használja otthon, vagy dualban mind2-t mert játszani is akar. Talán így tudnám elképzelni a számtekórákat a plussz dolgokat is beleértve amiket nem mondtam, mert hosszú lenne.