Z
zsolt94

  • 2013. okt 1.
  • Csatlakozott: 2009. márc 26.
  • 0 legjobb válasz
  • A linux talán egyetlen valódi előnye a windowsokkal szemben, hogy a programkészlet megfelelően össze van hangolva és jól frissíthető, automatizálható a kezelése. Egy program telepítését nem ádám-évánál kell kezdeni, hanem csak azok a libek kerülnek fel ami még hiányzik. Remek ötlet, szúrjuk ezt el, hátha az Ubuntunak is 20Gb kell majd az alaptelepítéshez, had legyen ezen is 20 féle lib, amiből 19 lukas, mert az appfejlesztő nem csomagolja újra a biztonsági fríssítéseket minden éjszaka... Soha nem fogom megérteni, hogy ha valami kiemelkedően jó, abba _miért_ kell valami sokkal inkább "kókányolást" belefejleszteni? Jó nagyot tessék annak a kezére ütni aki Click csomagot készít, vagy használ.

    • Nagyon remélem nem sok program fogja használni, nem szeretnék a 60-80Gb-ra hízott linuxokat telepítgetni.

      • HtibiCsak azért akadtam fenn rajta mert Süveg Gábor blogjában (ahonnan a képek jönnek) nem találtam az Ubuntu-hoz kapcsolódó anyagot, de lehet, hogy csak én nem találom.

        • Szerbusztok! Mi alapján működik a http://planet.ubuntu.hu ? Nem találtam semmilyen kapcsolattartói információt rajta, és úgy tűnik hogy eléggé magára van hagyva. Mi alapján kerülnek fel illetve le róla a blogok? Miért vannak az Ubuntu Planeten fotó-bejegyzések címei? Ez szándékos, vagy csak így maradt? Üdv: Zsolt

        • Köszönöm mindenkinek a segítséget, megváltam az eszköztől, mivel még windows alatt is voltak vele problémáim. Nem ajánlom senkinek!

        • edemarkEzt olvastam, de 3 féle U3000-es van Ez a PCI-os ASUS U3000-esre vonatkozik. Ezen kívül létezik még az U3000 Hybrid (USB-s, ez van nekem) és az U3000Mini (USB-s csak digitális) Időközben kibogoztam a hivatalos leírásból: Az U3000 (PCI) egyáltalán nem támogatott Az U3000Mini (USB) támogatott (ez csak DVB-T vevő) Az U3000Hybrid nek pedig csak a DVB-T-s része támogatott. Viszont mivel DVB-T-s vevőt kapok ~5000Ft-ért, ezt pedig kb 15000Ft-ért lehet megkapni, megpróbálok megválni tőle, de minden segítséget köszönök. Ha valaki esetleg tudná hogyan lehet az analog tunert beüzemelni, azt külön köszönöm!

        • b1afy7Köszi. Ez a helyes digitális tv beállításokat segít megadni, amit időközben sikerült is beállítani. Az analóg tuner viszont továbbra sem működik.

          • ferryyvEnnyi eszem volt :-) A tuner hirtelen célfeladatra kellett (amit meg is oldottunk vele, windows alatt) és így nem volt lehetőségem válogatni. Remélni csak lehet nem? Néztem a card és tuner értékeket, de egyik sem felel meg a kártya adatainak, és találomra kipróbáltakkal (hasonló márka/típus) nem működik. Angolul azt a választ kaptam, hogy a digitálist részét működésbe lehet szenvedni, de az analóg egyáltalán nem linux kompatibilis (és nekem pont az kellene) úgyhogy valószínűleg megválok tőle.

          • AMD Radeon HD 6650M (2GB) Zárt driverrel 32biten hibátlan, zárt driverrel 64biten néha összeakad a flash-el, egyébként tökéletes.

          • Sziasztok! Vettem egy USB-s ASUS U3000 Hybrid TV tunert (analóg és digitális egyben), és szeretném beüzemelni linux alatt is. Az eszközt nem sikerült beüzemelni linux alatt, és az analóg részére elméletileg sincs megoldás. Nem ajánlott senkinek! Azt reméltem hogy csak bedugom, felteszek egy TV-néző programot, de nem megy. (Fel van telepítve a me-tv, xawtv, tvtime, mythtv, digital tv) Első bedugáskor az Ubuntu ajánlott egy zárt drivert, amit fel is tettem. Most ott tartok hogy csatlakoztatáskor létrejön a /dev/dvb eszköz, de semmilyen programmal nem tudok linux alatt TV-t nézni: A me-tv és a digital tv beállítója megtalálja a kártyát de hosszas keresés után nem találnak csatornát. (Windows alatt fogok jó minőségű digitális adást, tehát kell hogy legyen jel) A tvtime és az xawtv meg sem találják az eszközt, és mindenáron a webkamerámra akarnak csatlakozni. A mythtv-be pedig nem sikerült beállítanom a kártyát. Ha beírom hogy /dev/dvb akkor közli velem hogy "nem olvasható". Mit tudnék tenni hogy bármi használható jelet kinyerjek a kártyámból? Első sorban az analóg adás kellene (amihez fel sem ismeri az eszközt) és valami olyan programmal amivel felvenni tudok belőle. Milyen logfájlokat, vagy kimeneteket mutassak, ami alapján segítséget tudnék kapni?

          • Jelentkezem a kitöltők közé :)

          • Sziasztok! Elég rég óta használom az Ubuntut, és egyre több gépen egyre több mindent tartok karban. Sokszor sajnos olyan dolgokat is ami nincs előre csomagolva. (Nem elég friss változat, vagy nincs is csomag, esetleg saját holmi). Most shell szkripteket írok a dologra, de ez így mégsem a legkényelmesebb, meg a "verziók" is kézzel vannak követve, stb. Szóval oda jutottam hogy jó lenne .deb csomagokat készíteni, és a synaptic (vagy apt-get) meg a launchpad ppa rendszere megoldaná nekem a dolgokat. Viszont nem igazán tudom hogyan tudnék egy ilyet összehozni. Angolul elég jól tudok, és ezeket olvastam, de nem értek igazán mindent, és nem tudom hogy mit is kellene csinálnom. https://help.launchpad.net/Packaging/PPA/BuildingASourcePackage https://wiki.ubuntu.com/PackagingGuide/Complete https://wiki.ubuntu.com/PbuilderHowto Találtam magyar leírást is, (http://zeus.nyf.hu/~blahota/sa/) amit holnap megpróbálok végigcsinálni, de ettől függetlenül nagyon örülnék neki, ha valaki meg tudná mutatni 1x mindezeket. (csomag készítés, launchpad ppa feltöltés/kezelés) Van olyan "szakirodalom" amit olvasnom kellene, esetleg olyan ember, aki megmutatná nekem mindezt? (Esetleg lehet-e ilyet saját szerveren, launchpad kihagyásával játszani?) Előrebocsájtom hogy az informatikát sosem tanultam, csak amatőr vagyok...

          • KálmánbátyámSoha nem fogom megérteni, hogy miért jó az ha üresen hagyjuk a RAM-ot. Persze, az jó ha kevés rammal is használható teljesítményt ad, de ami van, azt használja ki amennyire csak tudja, aztán legyen minél gyorsabb a rendszer. Engem nem az érdekel hogy hány mega ramot eszik, hanem hogy ha kattintok kell-e várnom.

          • eszesÚgy lenne jó, hogy működjön a global menü - ha az alkalmazás teljes képernyős, és használja global menü helyett a saját címsorát hasonlóan akkor, ha nem az. Tehát a "global menü" leköltözne az ablak tetejére akkor, ha nem teljes képernyős az alkalmazás. https://blueprints.launchpad.net/ubuntu/+spec/global-menu-fullscreen-only

            • A linux csak akkor tudja kezelni a modemet, ha azt induláskor tudja detektálni. Ha használni akarod ahhoz újra kell indítani legalább a hálózatkezelőt, de azt lehet kevés is. Én sokkal inkább javaslom a pharscape.org HSOConnect csomagját a beépített mobilnet kezelő helyett. Praktikusabb, adatforgalmat is mér, felismeri a menet közben csatlakoztatott modemet is. Nem mindig szerencsés az Ubuntu (és a legtöbb linux) állandó internetkapcsolatos filozófiája. A mobilnet pont ilyen.

            • A hangbeállításoknál tudsz váltani a kimenetek között, hogy hol szóljon a hang. Ez sajnos egy új bug a 10.04-es LTS ben: Nem érzékeli a fülhalgató bedugott/kihúzott állapotát. Ha valaki tud eléggé angolul jelentse be a launchpadon, mert ez nagyon ciki. Érdekes módon az előző alsa helyesen kezelte a fülhallgató bedugott/kihúzott állapotának érzékelését. Javítást kérünk!

              • Bár a saját gépemet frissítem, az ismerősök/karbantartott gépek mindig csak akkor frissülnek, amikor már viszonylag kitesztelt az új rendszer.

              • Tud valaki a fenti nyomtatóhoz bármilyen Ubuntu/Linux drivert? Egyszerűen nem tudom telepíteni.

              • Honnan tölthetem le? Már fél napja Google-zek utána és nem találom. A Synaptic sem adta...

              • Megoldva: A BIOS Fast Boot beállításának tiltása után minden rendben működik. Fogalmam sincs mi az összefüggés...