SonnyÉpp ezért nem tudták feltörni. A forráskódot rengetegen nézik, így ha bekerül egy-egy hiba, azt sokszor többen is észreveszik, és javítják. Egy zárt forráskódú programban sokszor ha ki is derül egy-egy hiba cégen belül, nem javítják, mert így gondolkodnak: "Hova kapkodjunk, inkább fordítsuk a programozói kapacitást arra, hogy az integető gemkapocs fejére svejcisapkát innováljunk, mert az látványos, és eladhatóbbá teszi a terméket. A hibát meg úgy is csak mi látjuk."
Sokkal gyorsabban javítják nyílt forráskódnál a sebezhetőségeket, így nagyon nehéz olyan fogást találni rajta, ami még mondjuk 3 nap múlva is ott van. Lehet, hogy hetekig keresgéli valaki, mire megtalálja, másnap reggel meg jön egy patch, ami kijavítja. Így rettenetesen nehéz azoknak a dolga, akik open source rendszereket akarnak feltörni.
Egyébként nem véletlen, hogy sokan azt mondják, hogy például a flash és a skype futtatása nem igazán ajánlott kritikus helyen. Ezek ugyanis zárt forráskódúak, éppen ezért semennyire sem megbízhatók, így sokszor komoly veszélyt jelenthetnek ott, ahol titkos adatokkal dolgoznak.