Az Ubuntu bejelentette a második Ubuntu App Showdown pályázatot. A résztvevők feladata alkalmazások fejlesztése és publikálása az Ubuntu SDK (fejlesztői környezet) segítségével az Ubuntu Touch platformra. Erre 6 hét áll rendelkezésükre. A pályázatban egyaránt részt vehetnek eredeti és portolt, valamint natív és HTML5 alkalmazások is. A verseny győztesei egy LG Nexus 4 telefont nyernek, természetesen Ubuntu Touch rendszerrel. Emellett a győztesek lehetőséget kapnak arra, hogy alkalmazásuk bekerüljön a telefonokra és táblagépekre szánt telepítő képfájlba. Ezen túl minden értékelhető alkalmazás elérhető lesz telepítésre az Ubuntu Touch eszközökön a Dash alkalmazások lencséje segítségével, az új Click csomagformátumban a MyApps beküldési folyamaton keresztül.
A zsűri tagjai
Az alkalmazásokról egy ötfős zsűri dönt majd. Ennek tagjai:- Jono Bacon, az Ubuntu közösségi vezetője
- Joey-Elijah Sneddon, az OMG! Ubuntu! írója és főszerkesztője
- Lisette Slegers, a Canonical felhasználói élményért felelős dizájnere
- Nekhelesh Ramananthan, Ubuntu Touch Core App fejlesztő
- Bill Filler, az Ubuntu Phone & Tablet App csapatának műszaki vezetője
Az elbírálás szempontjai
A zsűri az alábbi szempontokat mérlegeli majd döntése meghozatalakor:- Általános érdeklődés: Az olyan alkalmazások, amelyek az átlagos telefonhasználó érdeklődésére is számíthatnak, magasabb pontot kapnak. A bírálók azt javasolják, hogy nézz utána, milyen alkalmazásokat szeretne a telefonhasználók többsége, és ismerd fel azokat az igényeket, amelyeket az alkalmazásod kiszolgálhat.
- Szolgáltatások: Az alkalmazás kínáljon sok hasznos és érdekes szolgáltatást.
- Minőség: Az alkalmazás legyen jó minőségű, stabil, hibáktól mentes.
- Dizájn: Az alkalmazás kövesse az Ubuntu Design Guidelines előírásait, hogy valóban úgy nézzen ki, olyan érzés legyen használni, és úgy működjön, mint egy Ubuntu app.
- Figyelemfelkeltés, promóció: Plusz pontokat ér, ha valaki a blogjában, Twitteren, Facebookon vagy Google+-on, esetleg más formában rendszeresen információkat oszt meg az alkalmazásáról a fejlesztés ideje alatt.