Valami félresikerült az oldal teljes verziójának betöltése során. A hiba javításához próbálja meg frissíteni az oldalt.

Csak egy ötlet, talán valakit érdekel...

majtee

a mesterAki mégis telepít a (szerver) Linuxára gépzabáló vírusirtót, nem a saját gépét akarja védeni, hanem mások (ablakos) rendszerét.


a mester

majteeÉs akkor azok a mások ugye már nem is tesznek a (z ablakos) rendszerükre vírusirtót, mert hiszen a szerveren úgyis van. Tisztára ki van nyalva a seggük a linuksz által.



romiubuntu

bartasziliKösz a válaszokat mindenkinek. Jó nèha egy ébresztő! Na igen, korábban több èven keresztül használtam egy-egy linux disztribúciót, de újabban csak a lányomtól kapott beteges Win 7 alatt futó asztali gèpèt használom, mivel a saját kiöregedett gépem alaplapja kinyiffant. Új gèpre nem telik, így kénytelen vagyok ezzel kínlódni ami van. Ezt a szerencsètlen kölcsön gépet nem engedik felül írni, mivel a lányom építèsz mèrnök, ès sok CAD programja, meg azokkal kidilgozott munkája van rajta... Nos, mivel a kölcsön gèp időnkènt leáll túlmelegedès miatt, csak intenzív pót hűtèssel műkszik több órán keresztül, hacsak nem mínusz 5 fokos hideg van a szobában, ez az ötlet kínomban született meg... Mèg egyszer kösz az èbresztèst mindenkinek!


romiubuntu

Most vegul ugy dontottem, hogy live modban egy CD-rol hivom be az Ubuntut. Mukszik. Es szepen ki tudok menni a nettre... Azon morfondirozok, hogy engedelyt kerjek-e a lanyomtol, hogy dual boot modban insallaljam-e az ubuntut a Win 7 melle. Meg csak megnezem, mennyi hely van a HD-n... Addig is udv mindenkinek.


bartaszili

romiubuntuAutoCad nincs Ubuntura, de DraftSight elérhető rá. A kettő nem ugyan az, de jó szakember bármivel tud dolgozni.


krisztianmukli

Ehhez nem kell se ssd, se hardveres írásvédelem. A rendszer jelentős része mountolható readonly módban. Beágyazott rendszereknél sűrűn használják ezt a felállást. Persze a partícionáláshoz, az fstabhoz, meg ahhoz hogy mit lehet és hogyan, érteni kell!


kopibagoly

bartaszilikőbalta, szakóca... papirusz, káka / nádtoll, szorobán... papír, ceruza / tus, vonalzó, logarléc... ... AutoCAD, (tollas) plotter, Excel... Creo, 3D nyomtató, MathCad... Kérem a következőt!


duncanx

Van olyan megoldás amelyik a felvetésedet megvalósítja. Sőt! Igaz kicsit még tovább gondolva. Qubes OS a neve. Igaz, nem is kezdő linuxosnak való jószág. És ahhoz hogy a biztonsági "szerkezete" megfelelően működjön meghatározott hardverek kellenek. Az említett "gyenge" gépre sajnos fel se megy normálisan. Pl.: Intel VT-x with EPT or AMD-V with RVI; Intel VT-d or AMD-Vi (aka AMD IOMMU). lsd.: https://www.qubes-os.org/doc/system-requirements/ kipróbálni: Virtualbox-ra nem megy fel csak VMware Workstation-ra. pl.: https://www.youtube.com/watch?v=4RVaUpXaI4Y Amennyiben a képességeit megfelelően kihasználja az ember, akkor szerintem jobb mint a Tails. De. Ez "mély víz", és nem fél óra beállítani. Kicsit át kell huzaloznia az agyát az embernek, mert nagyon komplexen kell megközelíteni. Ajánlom mindenkinek, mert nagyon jó kaland, és a végére -ahova szerintem senki nem jut- olyan hálózati virtuális gép kezelési ismereteid lesznek amik nagyon megérik. Mindenkinek sok sikert.


romiubuntu

duncanxKösz a hozzászólásod, nagyon meglepett, hogy már előttem más is elmélkedett sőt, sikeresen meg is valósított hasonló ötletet mint amit én ilyen naívan felvetettem. Megvallom, nem ez az első eset, hogy ez történik velem... Nagyon megfogott a Qbes, csak az a bajom vele, hogy valóban hardver igényes... De a még nagyobb baj az, hogy ha jól látom, csak 64 bittes gépen futhat. Az is tetszik benne, hogy Penndrájvra is, sőt még külső merevlemezre is lehet installálni. Van is néhány külső merevlemezem pl. egy 1 TB-os Transcend USB 3.0-ás csatlakozóval, de nincs gépem, amelyről installálhatnám illetve használhatnám. Nem ez lenne az első "kalandom". Igencsak felborzolta a kíváncsiságomat, mert aktuális számomra egy új asztali számítógép vásárlás, és most dilemmában vagyok, hogy hogyan hozhatnék össze egy Qbes hardver igényeinek megfelelőt, hisz a családi büdzsé igencsak korlátozott... Bocsi, hogy csak most válaszolok a hozzászólásodra, de már nem vagyok a munkahelyen, ahol naphosszat (sőt majdhogynem a nap 16-20 órájában) gép előtt ülnék, és a meglévő gépem is "betegeskedik", csak alacsony hőmérsékleteken tud működni, "legatyátlanítva" és plusz hűtéssel... Üdv.


kopibagoly

"annyira tökéletesre akarod megírni, hogy abba hiba ne legyen" El kell fogadnod, hogy tökéleteset (egymagad) nem tudsz alkotni (másokkal együtt meg rohadt nehéz). Ahogy fejlődsz, úgy folyamatosan csiszolgathatod az alkotásaidat, de tökéletes akkor sem lesz. Én is abba a "hibába" esek, hogy túl jóra igyekszem megcsinálni a dolgaimat, közben pedig rohamosan múlik az idő. Egyik kollégám azt javasolta, hogy próbáljak elérhetőbb célokat kitűzni magamnak. Ne mindenen egyszerre akarjak javítani. Mindenkinek megvan a maga dilije. Az elkerülhetetlen, hogy időről-időre konfrontálódsz a kollégákkal, főnökökkel. (Ők is veled.) --- A linuxos asztali környezetek fejlesztésénél azt látom: - Pár évente felforgatják a régi jól bevált dolgokat (csomó új "fícsör" jelenik meg, közben pár elveszik) --> rengeteg új hiba keletkezik. - A hibákat elkezdik foltozni --> megint egyre használhatóbb lesz a rendszer. - Amikor már kezd "unalmas" lenni, hogy minden faszán működik, ismét felforgatják az egészet --> folytatódik a körforgás. Végeredményben mégis látom a fejlődést. --- Egyébként mindenkinek lehet ám jó ötlete, de megcsinálni mégiscsak nehezebb... Nekem is évekbe telik, mire egyes ötleteimet megvalósítom.


romiubuntu

kopibagolyLátom, Te vagy leg közelebb ahoz, hogy megértsed amit mondani akartam. Természetesen, tudatában vagyok a nehézségeknek az ötlettől a megvalósításig vezető úton. Többször volt részem egy-egy ilyen út megtételében, és megvallom, igencsak rögös volt. De legtöbbször bejöttek az ötleteim, meg is valósítottam legtöbbjüket. Ismerem egy projekt megvalósítására akakult tím összeállításának súlyos problémáját. Ilyen tímet csak néhányszor tudtam "összehozni", legtöbbször 2 - 3 tagú volt a "csipet csapat", de baromira jó dolgokat valósítottunk meg. Ettől függetlenül, híve maradtam a tím munkának, mert ismerek néhány módszert ehez a munkamódszerhez, és mint írtam, jó tapasztalataim (is) vannak vele. Ezért bátorkodtam felvetni az említett ötletet, gondoltam majdcsak akad néhány tím munkára alkalmas ember a fórum tagok között, aztán összevetjük amink van (a fejünkben), és - jó esetben sikerre visszük az általam feldobott ötletet, vagy ennek módosított változatát. Ezt majd a tím munka "ötletelési fázis"-ában eldöntjük, ahol "szabad az ötlet vásár"... Ezt szaknyelven úgy hívják, hogy "agyvihar". Amint láthatod, nem csak süketelni akartam ennek az ötletnek a felvetésével. Számítok minden kreatív, tím munkára alkalmas fórum tag jóindulatú részvételére, legalább a megvitatás fázisában. Hiszek abban, hogy eljön az az idő, amikor a szoftver cégek felhagynak az agreszív felhasználó vadászattal, és leszoknak arról, hogy félkész termékeket dobjanak piacra, majd örökös frissítésekkel kössék magukhoz a szegény naív vásárlóikat, aztán "fejjék" a pénztárcájukat... Valószinű, hogy én azt már nem érem meg, tekintettel, hogy 69 éves vagyok. Mégis, az optimista "tervem", hogy megérjem a 88. életévemet, aztán agyő! Ja, mint korábban is írtam, ennek az ötletnek megvalósításában nem biítos, hogy én is részt tudok (fogok) vállalni, nem vagyok annyira öntelt, de jó érzés lenne, ha valaki felvenné a gondolat fonalát és tovább vinné azt, mindenki (és saját) örömére. Üdv.



kopibagoly

a mesterFelsoroltam pár eszközt, amelyekkel akár dolgozni is lehet ("jó szakember bármivel tud dolgozni" -ra reagálva). Természetesen a DraftSight -al is lehet alkotni (2D -ben), de ha az ember megszokta az AutoCad -et (fólia kezelés, előre definiált szöveg és méret stílusok közötti váltás, attribútumos szövegek exportálása táblázatba, egyéni beépülő modulok), akkor eléggé idegesítő tud lenni, hogy a DraftSight -ban pár dolog körülményesebben van (vagy épp nincsen) megoldva. Egyes dolgok megszokhatóak, míg mások a produktivitás rovására mennek. AutoCAD -re már van több alternatíva is. Ha csak pár módosítás elég, akkor az alternatív CAD megoldások is megfelelnek. Természetesen örülök, hogy van több alternatív megoldás. A DraftSight -ot én is használom. Aki napi szinten tervez 2D -ben (és lazán ki tudja termelni az AutoCAD bérlésének árát), annak az AutoCAD jobb megoldás. A 3d-s tervezéshez viszont már az AutoCAD is felejtős. (A DraftSight szekerét a Dassault Systemes tolja, amelyik alapvetően 3d -s tervezőrendszerek forgalmazásából él. Szóval a lényeg: ha komolyabb 3d-s programra sok pénz el lett költve, akkor hadd ne kelljen az AutoCAD -ért is vagyont fizetni.) Akárhogy is szépítjük a dolgot, a komolyabb tervezési feladatok elvégzésére (amelyek moduláris CAD rendszereket igényelnek) Windows -os megoldások jönnek szóba. Persze jobb / ideális esetben nem viszünk haza munkát.


Következő oldal »