Kezdjük ott, hogy ez az egész egy újabb FELESLEGES KÖR. A (vég)cél a snap Firefox debian csomagosra cserélése, a rendszer snpatelenítése, ehhez kaptál fentebb (meg korábban egy másik blogban) négy linket.
Tök mindegy, hogy a tar.bz2-ből kicsomagolt Firefoxnak tudsz-e Asztali parancsikont csinálni vagy sem, hogy ezzel a Firefoxszal be tudsz-e jelentkezni a szinkronizálásba vagy sem. Ha végigmész valaha a folyamaton, akkor a debian csomagból települő Firefoxnak lesz ikonja a Menüben, onnan a szokásos módon ki tudod tenni a tálcára (panelre), az Asztalra, nincs szükséged arra, hogy a parancsikont szerkeszd.
A totojázásod miatt lett eleve az, hogy legalább, ha már nem cseréled le pikk-pakk a snap Firefoxot DEB-re, a tarbz2-őt töltsd le és próbáld ki...
Nagy Gyula A rossz felbontás miatt még erős szemüveggel is olvashatatlanok a szövegek.
Szerintem ez is PEBKAC lesz, hiszen a videó lejátszása közben akár az 1080p-s felbontás is választható...
Nagy Gyula A kisfilmből nem sok minden derült ki számomra
Ettől persze még simán lehet, hogy a videó nem tartalmaz számodra érdemi információt, sok marhaság van a neten.
Azért írom, hogy ez PEBKAC, hiszen nálam gyermeki egyszerűséggel megy ez Xubuntu 22.04-en.
Kikeresem a Menüben a Firefoxot és jobb egérgombbal kattintva az „Ikon hozzáadása az Asztalhoz”-ra már kint is van az Asztalon nem kell itt a rendszert túrni, keresni a bugyrokban...
Az ikon szerkesztése is pofonegyszerű.
Rákattintok az Asztalon lévő ikonra jobb egérgombbal és az „Indítóikon szerkesztése” menüpontot választom...
Ez a DEB csomagból települt Firefox indítóikonjának alapértelmezett állapota, nálad a snapes Tűzróka ikonja van, teljesen mindegy, a videó tanúsága szerint a lényeg ugyanaz.
Át kell írni a „Parancs” mező értékét JÓL, a „Név” mező is átírható, de ez választható.
Ezt követően az asztali parancsikonra kattintva jön egy figyelmeztetőüzenet, ahol a „Legyen végrehajtható”-t kell választani.
Nagy Gyula Alapértelmezetté tettem a snaptalan böngészőt. A rendszer mégis a snaposat nyitotta meg amikor valamit böngészőben akart megmutatni.
PEBKAC
Rákattintottál a telepítetlen Firefox indításakor, hogy ez legyen az alapértelmezett böngésző, de ezzel nem tetted a rendszer alapértelmezett böngészőjévé. Lehet, hogy ezt ezzel nem is lehet megtenni, nem érdekel, teljesen mindegy, hogy egy felesleges körön belül mi történik.
Amikor majd a egyszer talán, valaha, még remélhetőleg a Xubuntu 22.04 támogatottságának lejárta előtt (2027 áprilisa), a Snap Firefox helyett a DEB csomagból telepített Firefox lesz fenn, azt kell majd a rendszer alapértelmezett böngészőjévé tenni, amit emlékeim szerint a Beállítások/ Default Applications/ Internet fülén lehet megtenni.
Ha a Snapet már rég lekaptad volna, nem menne ezzel az idő és süvítene a semmibe feleslegesen a sok energia.