Hány hónapja kerülgetitek a snappos rókát? :-D
Linux Toshiba A10-re
Htibi Én vagy tőle másnapos, pedig nem is ittam....
Nagy Gyula
Pillanatkép: 20231129-19:38:20
csuhas32 Én ezt meg se nézném,
Én se. Ez egy régi darab, már megcsócsáltuk.
- Szerkesztve
Htibi Hány hónapja kerülgetitek a snappos rókát? :-D
Érdekel pontosabban mi és hogyan csinálja. Ezen túl, szerintem mindennek oka is van. Ez érdekel legfőképp.
Miért nem a júzer érdekeknek megfelelően működik a világ és ezen belül a Linux/Tűzróka.
A kíváncsiságom kielégítése érdekében kellemetlenségeket is vállalok. Az időnkénti újraindítás mellett az értetlenkedő háborgásaitokat is.
A snapnak nem a keretében levőknek kellene jó erőforrás ellátottságot biztosítania? Ha egy snapos progit indítok, akkor még snaposok közötti konkurencia sincs.
Meg az jött le számomra, hogy a snap egy szubrutin tár (is) amit a snap közösek használnak. Ilyesmi volt már a korai MS windowsokban is. Hogy ez biztosít valamekkora platform semlegességet is.
Jelenleg még arra viszik az embereket, hogy csak a felszín érdekes. Hogy ne lássák, a felszín nem működik a felszínt kiszolgálók nélkül.
A számítógépek nagy szabadsággal programozottak olyanra amilyen működést produkálnak. A programozóknak, rendszergazdáknak van célirányosságuk ami szerint programoznak.
klt Én se. Ez egy régi darab, már megcsócsáltuk.
Ok. Tehát, snap. De miért csinálja, hogy kifelé és befelé is elveszi az erőforrásokat?
Azt nem írtam, hogy a Mousepad is beállt, miközben hozzá írtam a logfájlhoz. Azután mozdult újra, miután leállítottam a tűzrókát.
Nagy Gyula Ok. Tehát, snap.
A log a régi, arra értettem.
Semmi köze ahhoz, ami most történt.
Nagy Gyula De miért csinálja,
Halovány lila fingom sincs.
De ha csinálja, ami kellemetlen számomra, és
NINCS RÁHATÁSOM,
hogy hogyan és mit csináljon (mármint a snap)
Akkor Isten adta
SZABAD
AKARATOMMAL ÉLVE(!!!)
megszabadulok tőle.
Pályázol nálam egy új vezetéknévre. "Agyalá" lesz az.
Bocs, de kezdek kiakadni, de nem tehetek róla, mert ilyen robot vagyok, amit arra kondicionáltak, hogy próbáljon segíteni az elveszettnek, de a hozzávaló türelemmodult nem programozták fel teljesen hibátlanra.
GRHHHRskjdhfkj ##@@!!{}{###
Nagy Gyula De miért csinálja, hogy kifelé és befelé is elveszi az erőforrásokat?
Mert sok a szarvasnak a snap.
Meg akarod érteni a mélyebb összefüggéseket, de közben ennél sokkal könnyebb és egyszerűbb dolgok sem mennek. Egy 2023.12.05. 10:24 körüli hibához csatolsz egy 2023.11.29-ei logfájlt.
Nem tudod beírni a megfelelő email címet egy új Firefoxba, hogy létrejöjjön a szinkronizálás.
Ide egyelten egy kódot sem sikerül úgy beküldened, hogy kóddá legyen formázva.
Szerintem fordítva ülsz a lovon.
Szükségtelen megértened a snap-et, elég ha nem használod.
- Szerkesztve
- Szerkesztve
klt A log a régi, arra értettem.
Igen. elrontottam. A régit osztottam meg.
https://drive.google.com/file/d/1AhXfCNYCYzXclFxLI4jiTf0AOAAL_KvT/view?usp=sharing
Hogyan tudok a snaptalan rókának indító ikont csinálni? Telepítés után elvileg meg kellett volna jelennie a programok között. A saját könyvtárában levő ikon asztalra másolása nem jött be. Hogyan tudom szerkeszteni, hogy jó helyre mutasson?
Áttelepültem a snaptalanra. Továbbra sem tudom, hogy miért nem hajlandók elfogadni egymást a fiókommal.
Nagy Gyula Azt sem értem, a nem snapos böngésző miért írja ki a fiókomra, hogy ismeretlen fiók.
Nagy Gyula Közben rájöttem, fiók névnek nem a jó email címet adtam meg. Nem tudom, hogyan tudom javítani.
Nagy Gyula Továbbra sem tudom, hogy miért nem hajlandók elfogadni egymást a fiókommal.
- Szerkesztve
csuhas32 Azóta töröltem a mentett bejelentkezést, ezzel felszabadítottam a lehetőséget a jó fióknév megadására. A másik gépen kijelentkeztem, majd vissza. Ezzel biztos, hogy jó a fiók név és a jelszó is.
A snaptalan böngészővel való kísérletezésem közben kilépett a laposon levő snapos böngésző. Ezzel is vissza tudtam lépni. Hát, ennyi.
Egy hibát csináltam, amit kijavítottam.
AZ a kérdés is áll, hogy az asztalra hogyan tudok működő indítót csinálni. Gondolom, az átmásolt indító mögötti szkriptben levő útvonal rossz felé mutat. Ha jól tévedek, akkor a felhasználói könyvtáram benne van az általános elérésben. Az ebben levő firefox könyvtár már nincs. Vagy ezt kell beraknom az útvonalba, de nem tudom, hogyan (a DOS-ban ez az autoexec.batban path bejegyzés). vagy a szkriptben kell átírnom az útvonalat, de nem tudom hol van a szkript és hogyan tudom átírni. Az következik, hogy elkezdek keresgélni.
Ez alapján: https://ubunlog.com/hu/anadir-acceso-directo-dock-ubuntu-18-10/
Megtaláltam az indító ikont a /.local/share/applicationban és beraktam a parancssorba:/home/big/firefox/firefox és nem indul.
Nagy Gyula Megtaláltam az indító ikont a /.local/share/applicationban és beraktam a parancssorba:/home/big/firefox/firefox és nem indul.
OFF
Hogy lehet egy PEBKAC-ról (lehet kettőről?) ennyit "beszélgetni"?
ON
sömike Hát igen, ennyi energiával 10 - 20 mikuláscsomagot össze lehetett volna rakni a rászorultaknak.
Azt mondják, a Linuksz ingyenes. A segítők az itteni aktivitással róják le vélt tartozásukat a(z op)rendszerért. És bíznak benne, hogy termékeny földbe hullajtják magjaikat.
Szerintem azt a földet még mindig nem érdemes művelni.
csuhas32 Köszönök mindent.
A kisfilmből nem sok minden derült ki számomra, mert a rossz felbontás miatt még erős szemüveggel is olvashatatlanok a szövegek.
Alapértelmezetté tettem a snaptalan böngészőt. A rendszer mégis a snaposat nyitotta meg amikor valamit böngészőben akart megmutatni.
A snaptalan böngésző sem nyitja meg gyorasabban a facét, mint a snapos. Az is igaz, a Masinkán kívül is lehet a szűk keresztmetszet.
sömike PEBKAC
Tudom, nehezen tanulok. Erényem viszont, hogy gyorsan felejtek.
- Szerkesztve
Kezdjük ott, hogy ez az egész egy újabb FELESLEGES KÖR. A (vég)cél a snap Firefox debian csomagosra cserélése, a rendszer snpatelenítése, ehhez kaptál fentebb (meg korábban egy másik blogban) négy linket.
Tök mindegy, hogy a tar.bz2-ből kicsomagolt Firefoxnak tudsz-e Asztali parancsikont csinálni vagy sem, hogy ezzel a Firefoxszal be tudsz-e jelentkezni a szinkronizálásba vagy sem. Ha végigmész valaha a folyamaton, akkor a debian csomagból települő Firefoxnak lesz ikonja a Menüben, onnan a szokásos módon ki tudod tenni a tálcára (panelre), az Asztalra, nincs szükséged arra, hogy a parancsikont szerkeszd.
A totojázásod miatt lett eleve az, hogy legalább, ha már nem cseréled le pikk-pakk a snap Firefoxot DEB-re, a tarbz2-őt töltsd le és próbáld ki...
Nagy Gyula A rossz felbontás miatt még erős szemüveggel is olvashatatlanok a szövegek.
Szerintem ez is PEBKAC lesz, hiszen a videó lejátszása közben akár az 1080p-s felbontás is választható...
Nagy Gyula A kisfilmből nem sok minden derült ki számomra
Ettől persze még simán lehet, hogy a videó nem tartalmaz számodra érdemi információt, sok marhaság van a neten.
Nagy Gyula Ez alapján: https://ubunlog.com/hu/anadir-acceso-directo-dock-ubuntu-18-10/
Megtaláltam az indító ikont a /.local/share/applicationban és beraktam a parancssorba:/home/big/firefox/firefox és nem indul.
Azért írom, hogy ez PEBKAC, hiszen nálam gyermeki egyszerűséggel megy ez Xubuntu 22.04-en.
Kikeresem a Menüben a Firefoxot és jobb egérgombbal kattintva az „Ikon hozzáadása az Asztalhoz”-ra már kint is van az Asztalon nem kell itt a rendszert túrni, keresni a bugyrokban...
Az ikon szerkesztése is pofonegyszerű.
Rákattintok az Asztalon lévő ikonra jobb egérgombbal és az „Indítóikon szerkesztése” menüpontot választom...
Ez a DEB csomagból települt Firefox indítóikonjának alapértelmezett állapota, nálad a snapes Tűzróka ikonja van, teljesen mindegy, a videó tanúsága szerint a lényeg ugyanaz.
Át kell írni a „Parancs” mező értékét JÓL, a „Név” mező is átírható, de ez választható.
Ezt követően az asztali parancsikonra kattintva jön egy figyelmeztetőüzenet, ahol a „Legyen végrehajtható”-t kell választani.
Nagy Gyula Alapértelmezetté tettem a snaptalan böngészőt. A rendszer mégis a snaposat nyitotta meg amikor valamit böngészőben akart megmutatni.
PEBKAC
Rákattintottál a telepítetlen Firefox indításakor, hogy ez legyen az alapértelmezett böngésző, de ezzel nem tetted a rendszer alapértelmezett böngészőjévé. Lehet, hogy ezt ezzel nem is lehet megtenni, nem érdekel, teljesen mindegy, hogy egy felesleges körön belül mi történik.
Amikor majd a egyszer talán, valaha, még remélhetőleg a Xubuntu 22.04 támogatottságának lejárta előtt (2027 áprilisa), a Snap Firefox helyett a DEB csomagból telepített Firefox lesz fenn, azt kell majd a rendszer alapértelmezett böngészőjévé tenni, amit emlékeim szerint a Beállítások/ Default Applications/ Internet fülén lehet megtenni.
Ha a Snapet már rég lekaptad volna, nem menne ezzel az idő és süvítene a semmibe feleslegesen a sok energia.
- Szerkesztve
csuhas32 Kezdjük ott, hogy
Köszönöm az újabb felvilágosítást. Én már csak ilyen nehéz fejű vagyok. A tehetségem szerint javítgatok rajta, de első közelítésben hasonlóan adottság, mint ahogy az Ubuntu milyensége is.
A snaptalan böngészőt (amiből jelenleg is írok) a Te javaslatodra és utasításodra tettem föl. Jól megdolgoztam a bekonfigurálásával. Nem tudtam, hogy a tar.bz-ből való telepítés nem integrálja a böngészőt a rendszerbe.
Most vagy megtanulom hogyan lehet integrálni, vagy kezdhetem előlről egy .deb csomag letöltésével indulóan.
Vagy nézhetek egy másik disztribúciót is (ezt is javasoltátok). Ez esetben megtanulhatom az újabb verzió sajátosságait is. Ez az egész is tisztán Marika néni konform. Tudom, alkalmazkodni kell, mert élni nem kell, de hajózni kell (állítólag ez ősi viking mondás).
Hasznos, hogy a snapeshez társított ikont írjam át. Megtettem. Most a snaptalant nyitja meg. Az indító menüben levő is. A nagy vicc az, hogy ebben az eredeti parancs sor van és mégis.
Nagy Gyula Ez az egész is tisztán Marika néni konform.
Én meg az mondom, hogy "Marika néni konform" rendszer a Windows, és az IOS.
A linuksz az alkalmazkodni képes felhasználók rendszere.
Marketingesek persze jönnek fényezett mondatokkal, de a baktériumok 99.99%-ához hasonlóan ezeken át kell lépni.
Bocs, tévedtem. Az indítóban levő ikon a snaposat indítja.
a mester Én meg az mondom, hogy "Marika néni konform" rendszer a Windows, és az IOS.
Én úgy látom, mindegyik addig ameddig nem kell lelépni a grafikus felületről. Ez mindegyiknél valamennyire máshol van.