M
MZoli

  • 2007. aug 17.
  • Csatlakozott: 2007. aug 17.
  • 0 legjobb válasz
  • szotaHello! Erről a frissítési hibáról elég szűkszavúan nyilatkoztál, mit mond? Tárolók hiányoznak, vagy mi a baja? Az Nvidia gyári driver-ek a TNT-t is támogatják, úgyhogy ebben a helyzetben én azt tenném, hogy minden storno, majd Nvidia driver letölt, init 3, utána Nvidia-*.run futtatás, majd ha szükséges, xorg.conf kézi buherálás (driver: 'nv' -> 'nvidia'). Ahogy látom, karmester írta korábban ezt az egyszerűbb megoldást, ahogy Te is próbáltad (GNOME-ból), az enyém a bonyolultabb-hegesztősebb-parancssoros, de eddig mindig összejött, és talán itt is segít. Így már próbáltad esetleg?

    • P3t1k3Szia! Régebben előfordult, hogy a legfrisebb verziójú driver nem működött egy adott felállásban, de egy korábbi igen. Próbáld meg egy korábbi driver-el. A "no precompiled kernel interface..." után valami olyan szövegnek kell jönnie, hogy elkészítheti-e maga a szükséges dolgokat? Erre igen a helyes válasz, de ehhez kellenek a kernel források! (Biztos hogy a szabványos helyükön vannak a források, és tényleg az éppen használt kernelhez tartozóak?) Ez csak egy "checklist" volt emlékezetből, ha a források is rendben vannak, szvsz. próbáld meg kicsit korábbi driverrel.

    • Sziasztok! Laptop-vásárláson töröm én is a fejem, és kíváncsi lennék a véleményetekre... 1. Nvidia kártyákkal jó tapasztalatom van, ATI-val kevésbé volt. Most, hogy az ATI is kiad linux-hoz saját drivert, érdemes ATI-kártyás laptopban gondolkodni, vagy nyugodtabb az élet, ha keresek Nvidia-s gépet? 2. Az Intel GMA950 integrált kártyától mit lehet elvárni linux alatt? Asztali 3D effektek mennek, driver megbízható? 3. Ez mondjuk nem linux-specifikus: Intel Core2 Duo vs. AMD Turion X2 viszonylatban lehet különbséget tenni, vagy nem számottevő? Eredetileg AMD-párti vagyok, de AMD+Nvidia laptop fehér hollóval egyező gyakoriságú kezd lenni a középkategóriában. 4. Esetleg vélemények ezekről: Acer TM4283, Asus F3tc/F3jc/F3U, MSI M673X? Köszi!

    • Üdv Mindenkinek! Átlag felhasználónak, aki nem parancssorból szeret mp3-at hallgatni, az Ubuntu ideális. A "works out of the box" egy fontos filozófiai lépés a linux világában, valljuk be. Az Ubuntu üzletpolitikájában tetszik, hogy nem kifejezetten profi felhasználóknak készül. A Debian pedig annak kell, aki tudja, mit akar a konzoltól. Elég sokféle disztro megfordult a kezeim alatt, mind desktop mind webszerver vonalon, de desktop célra az Ubuntu vált be legjobban. A SuSE sem volna rossz desktop, csak iszonyú lassú a csomagkezelése, és a YaST gyakran megadja magát, és nem hajlandó tovább frissíteni, pl. 10.2-ben. Aki szeret konzolon nyomulni, az meg úgy is felteszi a Debian-t vagy a Slackware-t, ha addig él is, esetleg puszta önkínzásból Gentoo-t fordít. (Stage 1 rulez :-) És világéletében le fogja nézni a néhány kattintással telepíthető desktop célú linuxokat. De jól van ez így, éppen azt szeretem a linuxban, hogy ha olyan kedvem van, hátradőlök és élvezem a gondolkodás nélküli kattogtatós életet Ubuntu-val, vagy opensuse-val, ha pedig rám tör az őrület, gentoo-t fordítok és nagy ívben elkerülöm a grafikus telepítőket. (A megfelelő) Linuxot mindenkinek! :-)