J
JohnnyRed

  • 2019. jan 14.
  • Csatlakozott: 2009. ápr 14.
  • 0 legjobb válasz
  • Kőagy őrnagyUgyan nem linux natív megoldás, de mondtad hogy van fent win is, ezért szerintem nézd meg a VideoMemoryStressTest nevű progival. Nekem ez árulta el, hogy hibás a video ram, ami a fagyásokat okozta.

    • Elég erős a gép, ahhoz a dual-bootos rendszer esetében gyorsan tudjon oprendszert váltani (szerintem) Volt szerencsém egy Core2Duo E8400/4giga ram/Hd4850 konfighoz egy ideig, ami ennél nyilvánvalóan soványabb, és egy karbantartott Win7 30-40 másodperc alatt tölt be, az Ubi meg még gyorsabban, szóval szerintem dual-boot.

    • Firefox + FlashGot kiegészítő, sok mindent le lehet vele tölteni nem csak a videókat.

      • KálmánbátyámIgen, számomra is ez volt érdekes :) A lényeg azonban, hogy már megy, most tanulhatok mindent újra, teljesen idegen az egész, de legalább a Win7-hívő öcsém is rácsodálkozott, hogy milyen jól néz ki :). Bár ha nem sikerül megbarátkoznom vele, marad a jó öreg Gnome.

      • Recovery konzolról root-ként bejutottam startx paranccsal, próbaképpen a telepítéskor létrehozott jelszót módosítottm, újraindítás, és megint nem enged be... Már az elején is sejtettem, hogy valami nagyon banális probléma lehet, de mikor rájöttem a megoldásra, azt hittem a falnak megyek. Ki kellett választani a KDE munkamenetet, aztán jöhetett a jelszó, és láss csodát, bent is voltam. Elég furcsa volt, mert Ubi, Xubi, Lubi alatt ilyet nem kellett, ráaadásul itt nem is meglévő rendszer mellé raktam a kubuntu-desktop csomagot, hanem tiszta kubuntu telepítés volt. Mindig tanul újat az ember :)

        • KálmánbátyámEzt nem tudom, nem is néztem utána még komolyabban a problémának (hiszen annyira nem létfontosságú a kubi, csak kíváncsi voltam rá), ott a csilli-villi kdm, és kéri a felhasználónév-jelszó párost, beírom, és visszadobja. 2 telepítésből 2x csak nem gépelhettem el, mikor már ott is duplán kéri, hogy jól írtam-e be... továbbá ami érdekes, hogy bejelöltem az automatikus bejelentkezést... Tudom hogy ez nem megoldás, de ha nem jutunk semmire akkor a 10.04-et teszem majd fel.

          • Én hasonló cipőben járok, kíváncsiságból most a Kubuntu 10.10-et raktam fel és nem akart beengedni. Azt hittem elírtam a jelszót telepítésnél, bár elég nehéz lenn kétszer elrontani, e inkább újraraktam, és továbbra sem enged be. Külön érdekesség, hogy telepítésnél kipipáltam az automatikus bejelentkezést. Mondjuk nincs nagy gáz mert még 2 másik oprendszerem is van a gépen, de akkor is furcsa a probléma. Valakinek valami ötlet? (tudom, ez egy blog, de a témája hasonló, de ha kell átdobom fórumba a kérdést)

            • Athlon XP (Barton) 3200+ (2200 MHz) 2x512 DDR400 - ez az asztali, alap 10.04 + WinXP Sempron 3000+ (1800 MHz) 1Gb DDR 333 - ez a lapos, alap 10.04 Mindkettő hibátlanul ketyeg, bár az asztalin a WoW megfekteti a hardvert elég rendesen, a proci sajnos elhasal, pedig a vga még úgy-ahogy bírná (GeForce 6600 300/400 helyett 400/500 gpu/ram, játék közben, házilag barkácsolt hűtéssel, 55 fokos teljes terhelésen), Ubi alatt még rosszabb (tudom, nem a wine-ra találták ki a WoW-ot), ezért van rajta Windows is, ott azért kb 10 fps-el több, ami rengeteget számít, ha átlagosan 15-25 fps-ed van :D... jah, a laposon ilyenekkel nem is próbálkozok, hála a SiS M760GX videochipnek :D

            • Szerintem keresgélj a Thunderbird kiegészítői között, én pl a Password Exporter nevű kieggel a fiókjaimhoz tartozó jelszavakat exportáltam, majd Linux alatt importáltam. Biztos találsz hasonlót a címjegyzékhez is. Illetve a Thunderbird nem tudja beépítetten exportálni és importálni? Nekem úgy rémlok, hogy igen.

              • Én Firefox alatt a DownThemAll! nevű kiegészítőt szoktam használni, win és ubi alatt is működik.

                • Ford válaszolt erre.
                • Ott van még az unetbootin, igaz akkor nem tudsz választani a nyelvek közül

                • Athlon XP 2800+ @ 2200 MHz, Asus A7N8X-E Deluxe, 2*512 MB Samsung DDR-400, Ubuntu 9.10 1:11 képet később linkelem

                • http://ubuntu.hu/node/595 Itt találsz ilyen progit, a neve Hardinfo update: a GetDeb-en azóta nincs fent... bocs a téves infóért

                  • rudykaA proléma más disztóknál is fennáll, pl Fedorából a 8-as jó, újabbak már nem, Mandrivát is néztük, de a verziót már nem vágom fejből...

                    • rudykaNem, Uhu nem is volt a képben, csak Ubi-val próbáltuk. Igen, az én gépemen lévő xorg-ot is átmásoltuk, végső próbaként, mivel a videóvezérlő típusa ugyanaz (egyéb hardverelemek mellett), miután így sem működött visszaállítottuk az eredetit, többször is telepítettük a rendszert, különböző verziókat is. Nem .sis fájlokról van szó, hanem SiS (=Silicon Integrated Systems, hardvergyártó) márkájú integrált videóvezérlőről. Mint írtam a 8.10 és újabbakban lévő SiS videódriver nem jó (v0.10.x), csak a 8.04-é (v0.9.x). Azonban jó lenne már újabb, frissebb rendszert használni (amíg Windows-t használtam akkor sem maradtam meg a 3.11-nél).

                      • rudykaBemásoltuk, de semmi, át is írtuk úgy sem volt semmi hatása

                      • Andris05Hát ahhoz megint fel kellene telepíteni egy újabb ubit, de próbáltuk az én működő xorg.conf-omat bemásolni és úgy sem ment, pedig ugyanaz az integrált kártya csak az alaplap gyártója más.

                        • Hali! Ismerem a topic indítóját és problémáját mert én is találkoztam vele és együtt is próbáltuk megoldani. A gond az, hogy a 8.04-ben lévő sis driverrel jó minden, ez a 0.9.3.x verzió, ami fent is olvasható. Viszont a 8.10 és újabbakban 0.10.x verziójú a sis driver és azzal vagy a színek zöldes-lilásak normális felbontásnál, vagy jók a színek de csak 800x600 van. Ezért próbáltuk visszaerőszakolni egy újabb verziójú Ubuntuba a régebbi drivert, de nem sikerült, mert kb. 130 függőségre hivatkozott, ezért azokat mindet eltávolítottuk karakteres felületen, és úgy próbáltuk felrakni a szükséges dolgokat. Ez elméletben szép és jó, csak itt futottunk egy végtelen függőségi körbe. A gép egy Asus laptop, sis m760gx integrált csodával, de ugyanezt már más gyártó gépén is tapasztaltam (konkrétan egy Albacomp, sis m661-el gyártva). Viszont az én (Acer) laptopomban is ilyen sis760gx csoda van és mégis megy az összes Ubi verzió hibátlanul, ezért állunk értetlenül a probléma előtt. Több Linux/Ubuntu fórumot is átnyálaztunk több nyelven is, de semmi eredménye nem volt.

                          • Hali! Nálam is ezt csinálja, de csak az asztali gépen, a laposomon nem. Azt hittem a hiba az én készülékemben van, de ezek szerint mégsem...