KálmánbátyámIsmerem elég régóta:) Nem is lenne rossz, csak mondjuk nem adhatom oda xy -kezdőnek hogy telepítsd fel oszt használd:) (Ubuntu stabilitásáról most nem is beszélve, hiszen éppen crunch-ból sem véletlenül nincs újabb.) lehet vitát generálok, de szerintem Ubuntu meg sem közelití ugye ,egy mindenkori Debian stable stabilitását. Ezért gondoltam rá. A legfirissebb csomagok meg eleve feleslegesek egy régi vasra. Itt ubuntu megint elbukott. Crunch alapból jó ötlet, nem véletlenül sikeres ennyire. De csak hogy érts tapasztalatból állítom hogy egy P3 550-en 256 Ram társaságában XP is jobban hasított! "Bár ha ezt ki akarod dobni és helyette Slim-et használnál,azon is lehet autologint csinálni" Próbáltad? Mert én igen. Hiába írod be a config fáljba az usert, stb akkor sem működik. "A leállítás, kijelentkezés, képernyőzárolás, ami az Openbox gyengéje, elegánsan megoldva saját scriptekkel, menüből." Pont erről (is) beszélek! Pl: ha valakinek nem jó, felesleges, nem elég stabil... a crunchbang akkor ha jobban megnézzük nem sok lehetősége marad! ha csak nem hozzáértő, lelkes, aki imádja túrni a netet, hegesztgetni napokig... Persze csak egy ötlet volt részemről, látván hogy egyre nagyobb igény van, lenne egy minimal distrónak -felénk- is! csak válság van meg mifene:-)
Linux régi, gyönge gépre
arthropodaA stabilitás illető észrevételedet megértem :-) Ubuntu = Debian testing :-D A Crunch fórumon heves viták zajlanak arról, hogy a következő változat Debianon alapuljon. Ha így lesz, megyek velük én is. Ha ennyi mindent ismersz már,próbáltál,akkor valszeg te többet tudsz a témáról mint én. Nehéz kérdés ez,mert a Distrowatch-on ki lehet guberálni egy sor stabil alapokra épült lightweight disztrót, de a 99%-uk nem magyar. Ez a probléma egyre érdekesebb ...
KálmánbátyámÖrülök hogy egyet értünk, stabilitás terén is:) Személy szerint több gondom is van: Semmi bajom, gondom az angollal, de valahogy háklim hogy egy rendszer magyarul szóljon hozzám. Arról nem beszélve hogy csomó ismerősöm "küzd" hasonló régi vasakkal, de elrettenti őket, illetve családtagjaikat az angol. valahol érthető is! Crunch-ot tényleg jónak tartom, de Ő is az a distro ami tömegeknek készült. Tehát minél több gépen, gépre, usernek jó legyen. Kövezz meg de régi gépre nem tartom teljesen ideálisnak. Az alap koncepció tetszik. remek ötlet volt az openbox, ügyesen testre szabták, lásd pl a "frissítés kezelőt". Az a gond hogy hiába próbáltam sok mindent, a hozzáértésem, de főleg a türelmem is kevés, elfogyott:) Gondoltam Én naivan felteszek egy lenny-t, rádobok egy openboxot, slimm-et, mc-t, mocplayert, mplayert, leafpad-t, PCmanfm-et, Dillo-t, hasonló kis erőforrás igényű programot. majd jöttek a "leállítás" gondok stb... No ezeket oldották meg crunch-ék ügyesen! Ha valóban Debianra térnek át váltok én is! Mondjuk kétlem a -friss- csomagok hiánya miatt, bár ezt egy -kevert- verziós sources listel orvosolni lehetne...
arthropodaHmm,ha ez esetleg segít, találtam a fórumon egy crunch telepító scriptet. Többen megtették azt a galádságot,hogy ezzel a scripttel Arch,vagy Lenny alapra tették fel a komplett kistafírozott, kikonfigolt Crunch-desktopot.
arthropodaHa olyan stabil kell mint egy Lenny, akkor próbáld ki a Lenny Lxde változatát. Estére tudom csak belinkelni neked, de Debian ftp tárolóban megtalálhatod a többi cucca közt. Elindítva választhatsz, hogy Xfce-t vagy Lxde-t akarsz telepíteni. Live sajnos nincs belőle. Jó-párszor már át volt beszélve ez a téma is, csak keresni kell...
KálmánbátyámEzen már gondolkodtam én is. Szerintem ki is fogom próbálni, aztán majd beszámolok:)
younfoxKöszönöm, bár félek nem értettél meg! Nem szeretnék feleslegesen semmilyen ablak kezelőt, gtk, és semmit telepíteni... Miért? Mert felesleges. Minek? Ki indulva a régi gyenge, gép projektből, minek foglaljam az amúgy is kevéske helyet egy régi vason felesleges dolgokkal! A másik szempont ugye a stabilitás. Lxde, és főleg Lxdm még véletlenül sem nevezhető atom stabilnak! "Jó-párszor már át volt beszélve ez a téma is, csak keresni kell..." Mire gondolsz? Mert itt csupán egy megfelelő topikban arról beszélgetünk, hogy mondjuk egy haladó linux felhasznalónak, akinek elsődleges a kis méret, a gyorsaság, a stabilitás, a frissítések, és ráadásul debian (stabil) alapon szeretné mindezt, annak nem megfelelő sem Puppy, sem DSL, sem crunch... de még csak az sem hogy telepíts egy Openbox-szot!
Én is keresgélek. PIII 700 MHz 192 Mb. Legalább olyan rendszer kellene ami annyit tud, olyan szintű, mint annak idelyén a Win 98.
arthropodaÜdv! Ugyan ez az én konfigom és nem értem ez neked miért lenne lassú? Én ubuntu 9.10-et használok,a rendszert mini iso-ból telepítettem,csak ami nekem kell,fluxbox ablakkezelővel.Elég kényelmesen használható és nem nevezném lassúnak,sőt instabilnak sem! A másik, meg az hogy meg lehet oldani fluxbox, így gondolom openbox alatt is ,hogy a menüben bele tedd a Leállítás,Újraindítás parancsot,nekem sikerült a fluxbox menübe,nem nagy kunszt. Bár mostanság én is hasonlóan hozzátok,elkezdtem keresgélni kis erőforrású disztrók után,amiket maximum másodlagos rendszerként telepítenék,olyannyira jól működik nálam a 9.10,hogy nem érdemes lecserélni... Érdemes pillantást vetni a "tinycore" linuxra,meglepően frissek a csomagjai (opera10,ff3.6,adobeflash10,transmission 1.75,a kernele is 2.6-os) és tényleg nagyon gyors,könnyen telepíthetőek rá a csomagok. De ha már debian alapú rendszereknél tartunk,nézz utána a "Voyage" linuxnak,legfrisseb kiadása Debian Lenny alapokon nyugszik,kis erőforrásigénnyel. És nem hagyhatom ki a sorból a Sevoir által készített Fluxbox Remixet is ,ami 9.10-es alapokon nyugszik és tényleg nagyon fürge,jól testreszabott Fluxbox ablakkezelővel. Bár nem tudom,én egyáltalán nem érzem lassúnak, a saját igényeimhez képest az 1,4-es Tualatint,nem tudom mit vársz tőle...régi gép...de ha hozzá alakítod az igényeidet,akkor ez is lehet gyors.
Upppsz :-D Nem számítottam rá, hogy ennyi hozzászólás jön ennyire rövid idő alatt. De örülök! :-) Azt viszont remélem, hogy ha valakinek van ötlete, honnan lehet még pici, gyönge gépeken is futó Linux disztribúciót levenni, be fogja tenni ide az elérhetőségét, adatait.
arthropodaNem egy topikban beszéltük amit olyanok is indítottak, akik odaírták, hogy ők kezdők, ezért úgy magyarázzuk el nekik a dolgokat. ... :) http://ubuntu.hu/node/679 http://ubuntu.hu/node/2847 http://ubuntu.hu/node/4262 http://ubuntu.hu/node/5302 http://ubuntu.hu/node/11287
arthropodaLinux Mint fluxboxos változata?
Én házilag próbálok ilyen rendszert összehozni, pár összeállításom leírása és linje megtalálható ezen az oldalon. http://ubuntu.hu/node/9515 (a 8.10-es lxde-s változat közel 1 éve fut hiba nélkül az említett gépen [pIII 500Mhz, 192MB ram, 32MB Vga, 3GB winyó]) http://ubuntu.hu/node/14237 http://ubuntu.hu/node/16043#comment-175615 Remélem ötletnek jók lesznek, vagy ha tetszenek használd, szabd át őket. Most készül egy Openboxos remix 9.04server alappal.
Ha valaki Puppy-val próbálkozik: több napig kínlódtam a magyar(ított) verzió telepítésével, sikertelenül. Sehogy se bírtam telepíteni a GRUB-ot. Ugyanis nem ajánlotta lehetőségként az MBR-t telepítési helyként, akárhogy is akartam. Levettem egy angol verziót, simán, elsőre települt. Ha valaki biztosra akar menni, itt van hozzáegy lépésenként képpel, szöveggel illusztrált segédlet: http://murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?t=29653 Amire föltettem: régi Celeron, 2 azaz kettő GB-os winchester, 196 MB SD RAM. Bőven elég neki a hely, csak a netezés lassú vele. (Gondolom, több RAM kéne neki ... Ami ami program a gépen van, megy, mint a golyó.