Linux laptop vásárlás! (Megoldva)
levideoTudom, hogy régi a téma de nem láttam máshol hasonlót ezért raktam ide ezt a kis gyakorló prezentációt. (fényképek helyett) Nincs kész mert félbehagytam de az aminek látszik és szerintem kevesen tudnak a létezéséről. Az üres winyóra létrehoz egy telepítő partíciót, ami az első indításkor feltelepíti a dell linuxot. Az, hogy milyen a képernyő megjelenítése, az a felhasználótól függ erre készítettem ezt a kis bemutatót ha kész lesz közzé teszem http://ubu8.fw.hu/dellmini.odp és http://linux.dell.com/files/ubuntu/
Sziasztok,Ezt akarom megvenni,hasznaltan. 105 euro Laptop Toshiba Satellite 5100. Procesor 1.8 Ghz Hdd 40 GB video kartya 32 MB 512 Ram aksi nem tart semmit Ilyesmi mint ez; http://www.toshiba.ca/web/product.grp?section=1&group=223&product=532 Megéri? Linuxos tapasztalatok esetleg ha vannak. koszi elore is.
avarAz még nem rendelkezik processzorba épített HD video chippel? Az 5110-zel komoly problémák vannak bumblebee (linuxos optimus) terén: ami nélkül azonban mindkét videokártya fogyaszt, miközben csak az integrált intel HD-t képes használni. Más típusoknál állítólag használható a bumblebee, de ezen a gépen nem sikerült eddig működésre bírnom, és interneten úgy írják, hogy DELL-eken nem jó. A debumblebee-t még kipróbálom, ahhoz szép reményeket fűzök. Másik gondja, hogy BIOS-ban sem állítható, hogy melyik videokártyát használja. Tehát semmi esélyt nem hagyott a DELL a linuxot használóknak. Pedig nagyon szimpatikus az ár-érték arányuk, mégis komoly sérelem a hozzáállásuk.
kurruNekem Dell e6520 van (céges) és nagyon jó. Igaz nem használom az optimust, mert nincs szükség a nagyobb teljesítményű nvidia vga-ra (bios-ból tiltható az nvidia), az intellel is simán megy minden. (1920x1080) Igaz nem egy olcsó lapos, de Dell, és minden megy rajta linux alól, nem kellett hegeszteni semmit.
depAz az 512 MB RAM az lehet kevés lesz.
depHelló. Épp a múlt héten járkáltam ilyen boltokban. Itt nálunk ilyesmi kiépítésű kütyüt olyan 40.000 Ft körül lehet venni.+ - pár ezer, az alkudozó rámenősségétől függően. Kivéve az ócskapiacot, ahol már 10.000-ért is akad ( igaz hogy kicsit pöttyös a képernyő, de otthon majd megtörlöd, és akkor épp jó lesz...és most, mivel épp "akcijó" van, de csak neked-5 ezerért is megkaphatod..) Az az 512 Ram kevés lehet, kisebb disztrókban gondolkodjál esetleg. Az Ubuntu helyből megeszi legalább felét. Vbox-ra ennyi rammal ne is gondolj, még lehet hogy így is hozzányúl néha a swap-hoz, és lassulni fog. Vagy mini.iso-ból rakjál össze egyet. Esetleg LMDE, az itt nálam egy 1,8 GHz procis, 1 GB SD-ramos gépen Xfce felülettel eszik 118 MB ramot, Gnome-val meg 125-öt alapból. És nem írtad, milyen típusú benne a videokártya, ha nem Nvídia-származék, az is okozhat meglepetést.
sipiattiIgen van full hd webcam, illetve belső mic, minden pöccre ment, skype-al sem kellett hekkelni semmit. A kártyaolvasót, és a hdmi-t nem próbáltam még, az utóbbit nincs mivel :) Amúgy kubi 11.10 beta fut rajta, mert akkorát dobtak rajta megint (kwin vagy az intel driver) teljesítményben, hogy hihetetlen.
depEgy PIII-as gépemen az ubi 10.04 eszik 190mb ramot alapba.Neten jól megy, igaz nem egy gyorsulási bajnok.A netbookomon fent van a P@xtreme linux.Ajánlom figyelmedbe, jól menne rajta és csak 120mb ramot eszik alapba!
myszogladA P@xtreme (natty) mar le van toltve,holnap ha megveszem,lehet fel is teszem. Van a gepen XP ahogy latom a kepet es a matrica is rajta van gondolom akkor licenszes,nem torlom le ha igy van,jo lesz majd rajta hasznalni a yahoo-t microfonnal,mert a haver nem meri feltenni a skype-ot,nehogy megjobban lassuljon a win 7,peddig egy dell lapija van dual core meg 4 giga ram.Na meg a silverlight miatt is jo lesz.Megprobalom a P@-et melle rakni.
kybersasSzia. Nekem ez a lapi netezni kell,youtube,yahoo. Ha a masik szobaban kell aludjak akkor legyen keznel valami,meg ha megyek falura hetvegen akkor vigyem zenet halgatni meg filmet nezni. Komoly munkara van egy asztali ami jol megy. Emlekszem hogy regen az asztali pentium 3 -som is vitte a youtube-ot meg neteztem vigan,nem volt problema,xp volt rajta.256 ram ,700 mgh proci,nvidia videokari 64 mb. Remelem jol fog menni. Egy kis netezes miatt,nem adok ki most 300 eurot ,abban is csak 1 giga ram lenne.meg 1.8 proci.Persze ez uj lenne,de ez is nagyon jo allapotban van. Remelem jol gondolkodok.
depHát ilyesmikkel, ha a videokártyával nem lesz gond, mennie kéne. Esetleg szétnézel mini-disztrók után, van itt fenn az oldalon, Sevoir, B2man... Nem tudom, tud-e USB-ről bootolni. Én úgy vettem laptopot, hogy vittem egy pen.-re rendesen telepített Ubuntu-t. ( 10.04) Mondom a boltba, ha ez elindul akkor kell. Elindult.
Egyik ismerősöm vett egy Sony Vaio E series gépet, és azon már telepítve van a Win 8. Csakhogy nálunk majdhogynem minden gépen ott van valamelyik Linux rendszer, és így azt tervezzük hogy az Ubuntu 12.04.2-est telepítenénk dual boot módban. Mivel nem tudom hogy egyáltalán particionált vagy sem az 500 GB-os merevlemez, így nem tudunk dönteni hogy felrakjuk-e vagy sem. Vagy hogy egyáltalán lehetséges-e telepíteni ha nincs particionálva.
nemo777A telepítés három lépésből áll. 1. Előkészítés. - A készülék hardver támogatottságának, a fölhasználási területnek és a felhasználószemély igényeinek a (kiemelt) figyelembevétele. Az érintett OS töredezettség-mentesítése után, külső eszközzel, ez lehet a telepítőlemez, live módban használt gparted-je is, ésszerűen felosztani az eredeti helyet, Pl.: Boot partíció telepítő partíció "örökölt_OS"(w8) kiterjesztett partíciók(ha nem EFI)benne az adat, swap, (végleges és próba)OS-ek partíciói, esetleg külön Home-val, kívánság és tapasztalat szerint, hozzáértő által. 2. Felrakás. - Nem automatikusan, hanem ésszel, a particionálás(fenti okok miatti) elhagyásával és az előre megtervezett partíció(k)ra rakásával, esetleg töbszöri neki(és visza)futásból, a tévedések elkerülése végett. 3. Beüzemeltetés. - A késznek tűnő telepítés után, a bootmenü csinosítása ha van rá igény(a VAIO nem alapértelmezetten ronda megjelenésű), vagy cseréje az EasyBCD-vel. A multimédiás és flash tartalmakhoz a restricted-extras és a szükséges pluginek kiderítése felpakolása, a tárolók felvétele java-hoz, mentéshez csinosításhoz cserealkalmazásokhoz(Calligra, Lotus sinphoni, Libreoffice 4, stb...), a fölöslegesnek ítélt alkalmazások eltávolítása, cseréje. Alternatív képernyő kinézetek(VAIO-nál nem hátrány) cairo-dock, cinnamon, Plasma stb... (esetleg napokon, éveken át, igény szerint, mert nem az számít kinek milyen gyors a szája) Általában az első elhagyása okozza a problémát. Alapszabály minden adatkezelő berendezésre, hogy operációs területen, az adott műveletek végrehajtásához rendel adatokon felül, más (elveszíthető) adatot nem illik tartani. Arra az adatpartíció való!
Gondolom úgy szeretnéd hogy ne keljen formatálni a HD-t nemtudom windows 8 on ez működik e esetleg nézd meg: http://www.youtube.com/watch?v=7JV4HpJNgGs Ha kész az új partíció be az Ubuntu Live CD-t az opcióknál kiválasztod a VALAMI MÁS lehetőséget ott a létrehozott partíciót EXT4 re formátozod és telepíted az ubuntut - persze létrehozhatsz több partíciót is mondjuk home -na k meg swapnak ( nekem 2 GB memória mellet nincs Swap és megvagyok de persze kinek hogy) és ennyi ha nem vagy biztos a dolgodba vagy fogalmad sincs miről beszélek inkább kérj meg valakit aki ért hozzá Sok szerencsét.