Miért nem próbálod Xen-el? Az fut külön is. Vagy pakolgatni kell a két oprendszer között doksikat? ...az meg megy parancssorban. Nem teljesen világos előttem mi a cél. Figyelj oda, mert ennyi memóriával a Windows is csak 32 bites lehet rajta. lsd. a win leírást.

    duncanxVirtualboxban be kell állítani egy win server2012 core -t powershellel. DHCP, tartományvezérlő. Erre be kell tudni lépnem egy akár virtuális win8.1-el, és server manager-el el kell tudnom érni. Iskolai vizsgafeladat. Viszont ehhez nekem 32bites ubuntu áll pillanatnyilag a rendelkezésemre.

      a mesterMost tanulom, és bent az iskolai gépeken adott a lehetőség (i7, 8GB ram), de ha nem gyakorol az ember, akkor a benti pár óra kevés. Ezért kellene az otthoni gépen is nyúznom a dolgot. Viszont a kérdés, hogy 64 bites rendszert virtuálisan enged-e a virtualbox 32bites Ubuntu alatt. (Egyszer csak a végére érünk ennek a windows-servernek. Bár még csak a powershelles parancsoknál vagyunk. Levelőszerver, és egyebek grafikus felület még ezután jön.)

        tekintetes"a kérdés, hogy 64 bites rendszert virtuálisan enged-e a virtualbox 32bites Ubuntu alatt" Még mindig nem próbáltad ki? Ki más, ha te nem...

          a mesterDe vagyunk itt többen, akik nagy tétekkel mernének fogadni a NEM válaszra.

            Hát ez nem nagyon fog összejönni. Ha esetleg mégis, akkor jó esély van rá, hogy használhatatlanul lassú lesz mind a gazda, mind a vendég rendszer.

            Ennyivel később: 5 év

            a mesterFogadás nélkül. 64bit-es rendszeren miért 32bit-es Virtualbox indul? És konzekvensen állítja, hogy a kiszolgáló 32bit-es. uname -a Linux nemertemdenagyon 5.2.0-9-generic #10-Ubuntu SMP Sat Jul 20 14:05:52 UTC 2019 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux Pedig nem. Sima tárolóból telepített (Kubuntu).

              d.r.i.Tipp: Nincs engedélyezve a BIOS-ban a virtualizáció. Normális esetben 64 bites gazdarendszeren tudsz 32 és 64 bites vendégrendszert IS futtatni.

                d.r.i.Lehet hogy már megvolt, de valószínű kell egy ilyen parancs: sudo dpkg --add-architecture i386

                  lala2A steam-et az elsők közt raktam fel, mintha kellene hozzá ez a parancs. De nem gond, kefuttatom, köszi.

                    Kérdés: A vasorrú bába orrából lehetne kalapácsot készíteni? Csak mert éppen a tetőt ácsoljuk és kellene még egy használható kalapács! Válasz: Lehetni esetleg lehet (előbb meg kell találni, megölni, lemetszeni az orra vasrészét, beolvasztani), de hogy használható nem lesz az biztos! Egyszerűen kevés hozzá! Ha használható kalapácsot akarsz vegyél hozzá elegendő vasat (hardver)! 2. kérdés: Miért folytattok egy ilyen "lehetetlen" topikot, miért nem nyittok újat? Válasz: ...

                      lala2Lefuttattam, csoda nem történt, maradt minden változatlan. Lehet a fejlesztői verzióban van még egy kis gubanc, ugyan azon a gép alatt (másik merevlemezen) a virtualbox gond nélkül működik.

                      csuhas32Béna vagyok :( A biosban nem találtam ezzel kapcsolatban semmi opciót. 19.04 alatt minden rendben. szerk.: Valami csak nem kerek, induláskor kiírta, hogy 64bit-es a gazdarendszer, amint telepíteni akartam egy Fedora-t megint elkezdte ezt a 32bit-es mizériát. Biosban milyen néven, pontban keressem a virtualizációval kapcsolatos beállítást?

                        d.r.i.https://superuser.com/a/866963 For Intel x64: VT-x (Intel Virtualization Technology) and VT-d are both enabled For AMD x64: AMD SVM (Secure Virtual Machine) is enabled Én se vagyok túl ügyes, nincs ezzel gond. Ahogy én tudom: Ameddig nincs engedélyezve a virtualizáció a BIOS-ban, addig (esetenként?) a VirtualBox 64 bites gazdarendszeren is csak 32 bites virtuális gép létrehozásának lehetőségét kínálja fel. Amint engedélyezésre kerül a virtualizáció, akkor már 64 bites gazdarendszeren a VirtualBoxban létre lehet hozni 64 bites virtuális gépet is. 64 bites virtuális gépre lehet akár 32 vagy 64 bites vendégrendszert feltelepíteni, a telepítő lemezkép ilyenkor a meghatározó. 64 bites gazdarendszeren 64 bites virtuális gépre 64 bites képfájlból telepítettél egy rendszert és az azt állítja magáról, hogy 32 bites? Már mutattál egy parancskimenetet, az gondolom a gazdarendszerre vonatkozik. Ellenőrizd vissza a többit is. (Lemezkép, meg mutass már nekünk egy olyan üzenetet, ahol látszik, hogy „És konzekvensen állítja, hogy a kiszolgáló 32bit-es.”) Hátha valahol kiugrik a nyuszi a bokorból, vagy valami nálam okosabb ránéz és megmondja a frankót.