sokszor az egyszerű megoldások hoznak sikert. pl.: sudo apt autoremove ... ha meg nagyon molyolhatnékod van a biztonság területén: sudo add-apt-repository ppa:oisf/suricata-daily egész izgalmas dolgokat lehet vele művelni :-)
Dduncanx
- 2021. nov 2.
- Csatlakozott: 2008. ápr 2.
- 0 legjobb válasz
- Itt: Kritikus hibák tömkelege a folyamatnapló szerint (Kubuntu 16.04-en) (Megoldva – megjelenítési hiba)
- Itt: LibreOffice szavazás
- Itt: Otthoni szerver
...miért nem LVM? Akkor most ez fájlszerver, vagy adatmentés? ... igaz, kinek mi számít mentésnek, maga esik bele...
Van olyan megoldás amelyik a felvetésedet megvalósítja. Sőt! Igaz kicsit még tovább gondolva. Qubes OS a neve. Igaz, nem is kezdő linuxosnak való jószág. És ahhoz hogy a biztonsági "szerkezete" megfelelően működjön meghatározott hardverek kellenek. Az említett "gyenge" gépre sajnos fel se megy normálisan. Pl.: Intel VT-x with EPT or AMD-V with RVI; Intel VT-d or AMD-Vi (aka AMD IOMMU). lsd.: https://www.qubes-os.org/doc/system-requirements/ kipróbálni: Virtualbox-ra nem megy fel csak VMware Workstation-ra. pl.: https://www.youtube.com/watch?v=4RVaUpXaI4Y Amennyiben a képességeit megfelelően kihasználja az ember, akkor szerintem jobb mint a Tails. De. Ez "mély víz", és nem fél óra beállítani. Kicsit át kell huzaloznia az agyát az embernek, mert nagyon komplexen kell megközelíteni. Ajánlom mindenkinek, mert nagyon jó kaland, és a végére -ahova szerintem senki nem jut- olyan hálózati virtuális gép kezelési ismereteid lesznek amik nagyon megérik. Mindenkinek sok sikert.
Az Unity történet legnagyobb "hozadéka" az, hogy a Mint jó ideje csücsül a distrowatch tetején. /ez szarkazmus/ Az emberi tudat hierarchikus és rendszerező módszertana igen jól dokumentált. Egyszerű tény, hogy az Unity ettől jelentősen eltérő struktúra mentén működik. Hogy miért erre indult az Unity fejlesztése, azt soha nem fogjuk megtudni. (szerintem ők maguk se tudnák elmondani /a nyilatkozataik alapján/) Jobb, legyen, vagy más? Más lett, és ezzel egy olyan kényszerpályára álltak, ami a Más fejlesztésére visz minden erőforrást. Megtörték annak a /ha tetszik szub-/ kultúrának a belő rendjét, ami az addigi fejlődést jellemezte. (..az okok, hogy ez most brand építés, vagy lepkekergetés hót mindegy) Ez nem a kedvelés, vagy utálkozás szintje, kérdése. Személy szerint érzelmileg csak az érint meg egy OS-ben, ha nem működik stabilan és/vagy korlátoz.
Xplosive- A MS és Canonical együtműködés eredménye a mai samba. (ami elmegy 2008-al de már a 2012-vel vannak gondok, a 2016-tal meg biztos hogy meg fog nyekkenni) Annyit tudhatunk, hogy a Canonical cserébe a virtualizáció területén segített be. - ...amit el akarsz tiporni annak állj az élére. (régi, jól bevált módszer) - szerez meg minden információt a konkurenciáról, azaz: van e bármi a W10-ben ami már rég nincs meg linux alatt (?). (jó..., a recognita rendszert pl. mondjuk a Fast Access-től koppintották, az aszisztent pedig OSX&Google) - az MS egyszerűen egy szörnyeteg. A szándékai is ennek megfelelőek. Aki bármi mást állít az naiv. Érzelmeket vinni objektív területre (értsd itt tehát a mai "modern" gazdasági rendet) mindig katyvaszt eredményez.
dolphin/preferences/services alatt beraksz egy pipát a delete elé és egjelenik a jobbgombra. Alul a download new services feldob egy csomó lehetőséget (pl. root jogú bizgeréket). Érdemes szemezgetni benne, mert ha felveszed őket akkor tulajdonképpen mindent lehet jobgomb kattintgatással vezérelni.
- Itt: Malware-probléma
- Itt: Malware-probléma
Menj a C:\Program Files\Settings Manager\smdmf könyvtárhoz. Kattints rá jobb egérgombbal és vizsgálat comodo antivírussal. Ennek lesz valami eredménye. A felugró eredményablakban van egy művelet beállítási lehetőség ablak. Ha pl. vírusnak minősíti, a kiválasztott művelet végrehajtásával véglegesen eltávolíthatod. De! Lehet hogy mindenek előtt megnézném, hogy mit művel(t) a jószág. Az asztalon található comodo panellel nyisd meg a kezelőt és ott a legalsó a speciális feladatok fülben az aktivitás megtekintése kapcsolóra menj. (lehet, hogy telepíteni akarja - a KillSwich - programot, hagyd neki). Ha feltelepült ott minden portot és kapcsolatot megtalálhatsz. Menj a KillSwich-ben az eszközök menüben az Autorun elemzőre (ez telepíti - az autorun analizert-). Lehet hogy egy kicsit várni kell míg mindent átnéz. A bal oszlopban látod, hogy ha még futnak a számok itt ott. Ez minden futó processzt megmutat. E kettővel tehát látod a portokat, a futó dolgokat és a naplóban azt is hogy milyen folyamatot akart elindítani (és ilyen "kapcsolatai" vannak) a letiltott program. Ezekben csak akkor babrálj, ha tényleg tudod, hogy mit csinálsz! Itt felderítést végzel, tehát a szabályokat ne itt állítsd be a comodo-nak se. Azt látom, hogy valami böngészőkkel összefüggő bajod van. Érdemes használnod a comodoban lévő böngészőket, mert egy kvázi virtualizált, elzárt módban futnak. Ha már Windows akkor használd a Comodo Secure DNS-t (ezek a 8.26.56.26 és 8.20.247.20. ), ez is plussz védelem. A comodo beállítása, finomhangolása nem triviális. Sokat segít az igen részletes help : https://help.comodo.com/topic-72-1-451-4685-Introduction-to-Comodo-Internet-Security.html és a fórum: https://forums.comodo.com/ jó bogarászást, sok sikert.
- Itt: VirtualBox
Miért nem próbálod Xen-el? Az fut külön is. Vagy pakolgatni kell a két oprendszer között doksikat? ...az meg megy parancssorban. Nem teljesen világos előttem mi a cél. Figyelj oda, mert ennyi memóriával a Windows is csak 32 bites lehet rajta. lsd. a win leírást.
bakojeTanulságos, és így már tudunk egy két trükköt is. Köszönjük a tapasztalataidat. Én egyelőre virtuális környezetben próbáltam és nem frissítést, hanem telepítést, ami egészen más tészta. Az meglepett, hogy a 4.0 főtárolójából -ha jól értettelek- elérhetőek a "kiszervezett, megszüntetett" régebbi szolgáltatások is, hiszen a weboldalukon erről egy betűt nem találni. Igaz, a csomagtárolót böngészgetni se jutott eszembe idáig... Nem vettél fel más tárolót is az " install zentyal-all" parancsal?
- Itt: KDE daemon password
- Itt: KDE daemon password
varjasi...nem lehet, hogy egy olyan hardver eszközzel szeretnél felcsatlakozni amihez, szeretne valamit telepíteni a live de nincsen rajta az ISO-n? A live is egyébként elkezdi felajánlani, hogy frissíti magát. Gondolom a root/root; admin; stb. dolgokat már kipróbáltad. Van olyan disztribúció is emlékeim szerint amelyik a saját nevét kéri.
hepalyUgyan úgy megy a 4.0-ból kihagyott szolgáltatások egy része (bár néhányat valóban teljesen kivettek elavultságra és "érdektelenségre" hivatkozva) csak parancssorból kell kezelned. Most olvasom a fenti hozzászólás linkjét. ... hát, igen, hegeszteni kell. Én az Ubuntu 14.04 szerver csomagtárolójából venném a neked hiányzó szolgáltatások programjait, mert a 4.0 arra épül.
- Itt: KDE daemon password
Ennek nem a live rendszerhez, hanem a szolgáltatói vagy a routered jelszavához van köze. Ha közvetlenül a szolgáltatóhoz kapcsolódsz akkor az őáltaluk adott login nevet és jelszót kell beírni. Mobil netnél még az eszköznek is van egy PIN kódja. Ezeket írd be.
Jelenlegi aktív tagok száma: 15 ! :-) Miért nincs aktív feladat a projekt csoportunkban?