metaxxJót akar a faszi, meg bizonyos szemmel nézve egy szórakoztató dumagép, de ebben az előadói attitűdben én nem igazán hiszek, ezért örültem, mikor a tiedet megláttam

    Silent_BobIgen, egyet értünk ezért mondtam, hogy életvezetési tanácsadásnak remek amit elmond, mert releváns. :) Tényleg mozduljon ki mindenki a komfort zónájából, és próbáljon ki új dolgokat. Maximálisan egyet értek.

    Hiánypótló! Tévedés ne essék, megnézve néhány videódat, a legtöbb gondolatmeneteddel, érveddel teljes mértékben nem értek egyet, DE attól még üdvözlöm a ténykedésedet. Különösen, hogy azt ilyen minőségben valósítod meg. Hajrá!

      tenkes>> Hiánypótló! Köszönöm, ez volt a cél. A többi meg, ... én is még csak tanulom, hogyan fejezzem ki a mondandómat, biztosan lesz jobb is idővel. :)

        metaxxFélreértesz :)! A kifejezési forma, megvalósítás teljesen rendben van. Én a megállapításaiddal, érveiddel (véleményeddel) szállnék vitába, de azt meg itt nem teszem, mert a mások véleményét illik tiszteletben tartani, pláne ilyen segítő törekvés esetén.

          tenkesÁ értem. A videó névjegy oldalán találsz kontaktot, ha gondolod. tényleg szívesen veszek minden kritikát, negatívat is, hiszen máshogy nem tudom felmérni az igényeket, és ezeket a videókat nem magamnak csinálom, hanem a közösségnek. :) És, ha van olyan meglátásod, ami ezen javíthat, szívesen várom. Minden vélemény fontos, és számít nekem.

            metaxxAzt írtam nem kritikázok itt, de nem bírtam ki. Végtére is mire való egy fórum, ha nem erre? Nem rossz szándék és te is bátorítottál (önként jöttél be a csőbe :)). Megnéztem a WannaCry videót és hát izé. Elindítasz egy win-re írt kártevőt a win-en (minden beépített védelmet megkerülve), ami azt ki is végzi, azután "elindítod" ugyanazt a win-re írt kártevőt Linux-on és lám nem csinál semmit. Ez számomra két dolgot demonstrál, 1. a win használati szabályait alapjaiban kell figyelmen kívül hagyni, hogy egy vírus gondot okozzon, 2. a linux nem futtat natívan win programokat Talán jobb lenne egy olyan összehasonlítás, amely azt mutatja be nekünk laikusoknak, hogy a két program felépítése/kezelése miben különbözik a biztonság szempontjából.

              tenkesFigyelj, nyugodtan kritizálj, amíg ilyen formában teszed, én szeretek vitatkozni (nem veszekedni), érveket ütköztetni. >> Talán jobb lenne egy olyan összehasonlítás, amely azt mutatja be nekünk laikusoknak, hogy a két program felépítése/kezelése miben különbözik a biztonság szempontjából. Lesz, abszolút lesz ilyen tematikájú rész is. :) Csak hát kevés az idő, sok a téma, én meg egyedül vagyok :D >> Elindítasz egy win-re írt kártevőt a win-en (minden beépített védelmet megkerülve) Muszáj volt, manuálisan indítani szándékosan kikapcsolt védelemmel, hiszen addigra már foltozva volt az exploit amin betalál. Demonstrálni pedig muszáj volt, hogy ha "nagyon hülye vagy", akkor mi történik win alatt, és linux alatt ugyanazzal a programmal. Csak mert akkor ment a nagy "hiszti", hogy fertőzi a linuxot is. Én pedig azt akartam megmutatni, hogy nem! Natívan nem! Wine nélkül meg biztos nem! :) Ez sikerült is. Mármint a demonstrálás. :)

                metaxx"Wine nélkül meg biztos nem! :)" A Samba a veszélyforrás. Ugye befoltoztad?

                  metaxx"Talán jobb lenne egy olyan összehasonlítás, amely azt mutatja be nekünk laikusoknak, hogy a két program felépítése/kezelése miben különbözik a biztonság szempontjából." Azért gondoltam erre, mert más összehasonlítás nem nagyon lehetséges. Elengedünk egy-egy puskás embert az északi és a déli sarkon, hogy kiderítsük melyik a jobb "pingvin-vadász". Lesz győztes, látványos különbség az eredményben (az egyik nagyon szomorú lesz), csak éppen azt nem tudjuk meg, amire kíváncsiak voltunk. Az értékelhető próba lenne, ha mindkét rendszert neki szánt támadásokkal bombáznánk és figyelnénk, hányat él túl. A piacot viszont 90%-ban a win uralja, így a kártevő piacot is (99,99%). A biztonságot tesztelni egy olyan környezetben, mely egyes résztvevők számára eleve veszélytelen? (Emlékezzünk a bash 20 évig foltozatlan hibájára, elvolt a rendszer különösebb gond nélkül.) Egy alternatív világban, ahol linux futna minden otthonban, vajon milyen lenne ez az arány? Azt viszont érdemes lenne bemutatni, hogy szerkezetében és a jogosultságok kezelésében mik a főbb eltérések.

                    tenkes>> Azt viszont érdemes lenne bemutatni, hogy szerkezetében és a jogosultságok kezelésében mik a főbb eltérések. Teljes mértékig tervben van, vázlat szinten már meg is van írva. >> A biztonságot tesztelni egy olyan környezetben, mely egyes résztvevők számára eleve veszélytelen? Ez is teljesen jogos, azért történt így, mert jött a hiszti hullám, hogy a linuxot is fertőzi. Nem kifejezetten biztonsági bemutató volt, hanem arra az egy adott dologra való reakció, és demo, hogy nem, nem fertőzi. :)

                      metaxxMegint mellébeszélsz. Nem úgy fertőzi, ahogy kipróbáltad. Nem úgy. Lokál hálón ügyes vindózos gép meg tudná fertőzni a szambádon át a linukszodat. Arra meg nem is merek gondolni,. hogy lenne olyan ügyes linukszos rendszerpistike, aki kiengedné a szambáját az internetre. Mert az úgy milyen kényelmes már.

                        a mester> Megint mellébeszélsz. >Nem úgy fertőzi, ahogy kipróbáltad. Tudom, hogy exploiton keresztül fertőz, el is mondtam. De nagyon nem ugyanarról beszélünk. Illetve ugyanarról, csak 2 különböző szemszögből.

                        Ennyivel később: 5 év