inverzstickA sok 1.0-as user között viszont ott lesznek azok a wines geekek is, akik eddig különböző okokból nem fedezték fel maguknak a nyilt forráskódot. Belőlük profitálni fog a szabad szoftver világ.

    Tök felesleges ilyen statisztikákat nézni, a NetApps-t meg különösen. Gyakorlatilag azt mutatja a statisztikájuk, hogy 100 millió fölött van a MacOS részesedése, mert valahol 1 milliárd pc van jelenleg (esetleg 1,5). Az 1% Linux azt jelentené, hogy a Fedora 8-10 milliót, az Ubuntu 8+ milliót és a többi disztribúciót együtt vegyük mondjuk összesen 30 milliónak. Ennek alapján visszaszámolva viszont 300 millió MacOS lenne és 3 milliárd gép. Valahol valami bibi van.

      • [törölve]

      Wow! 1%? Tényleg? Honnan vették a statisztikát? Csak arra akarok kijukadni, hogy szinte teljes lehetetlenség megmérni, hogy mennyien használnak desktop GNU/Linux-ot. szerk.: plusz nem is érdekel, hogy mennyien használnak. Ez csak az üzletembereknek szükséges adat, a piaci részesedés.

        Sziráki Tamásvalahol elvesztem a szamokban, mert nem ertem, ez hogy jott ki neked? ha 1 mrd pc van akkor annak az 1%-a 10 millio. hogy jon ide 8-10 millio fedora es tobb mint 8 millio ubuntu, nem ertem :)

          sorhasNálam is van pár sötét folt a levezetésben. :) Egyébként az Ubuntus és Fedorás számokat pedig a két disztribúció készítői nyilatkozták arra a kérdésre, hogy körülbelül mennyien használhatják az általuk fejlesztett operációs rendszert.

            t400Ennyire zavar, hogy leírta a véleményét?

              ricsi-pontazigy mar vilagos. "informaciohianyom" volt :) viszont akkor a felteves is lehet teves. marmint az 1 mrd pc. eleg kevesnek tunik ez nekem

                uhh,én örülök neki nem haragudtok ha hozok +usert?

                  sorhaslehet, 2 milliárd. akkor 200 millió MacOS? és igen, ricsi-pontaz írta a nyilatkozatokat. A lényeg, hogy hiszem az 1%-ot, nem hiszem a 100-200 millió Mac-et. Nem hiszem el ezt a statisztikai adatot. :) ha meg mégis így van, akkor bocsi. :)

                    garferiNem, nem haragszunk... Akinek nem tetszik, nem olvassa. :P

                    DattiAzért, mert félnek, hogy változás lesz a felhasználóbarátság, bolondbiztosság és egyéb felszíni dolgok terén. Konkrétabban: félnek, hogy veszít jelentőségéből a jól megszokott parancssor. Persze attól nem kell félni, hogy lesüllyed arra szintre, mint a Windowsban levő MS-DOS parancssor (kb. alig lehet parancssorból valamit elvégezni), de már most is sok olyan művelet van, amit egyre többen, egyre gyakrabban GUI alól végeznek, és nem a jól bevált parancssorból. Igazán én azt nem értem, hogy miért ekkora probléma a barátságosabb felhasználói felület térhódítása. Akit zavar, annak ugyanúgy ottvan a parancssori felület, a maga összes alkalmazásával.

                      inverzstickNem egy embert ismerek, aki Win Millennium/95/98 alatt simán legyalulta a rejtett fájlokat, mivel azok csak "feleslegesen foglalják a helyet", meg "úgysem használom semmire". Linuxon ezzel kapcsolatban kicsivel jobb a helyzet, mert az alapértelmezett felhasználó nem root-ként jelentkezik be, így pl. nem fogja tudni kinyírtni a /boot könyvtárat. Az meg miért baj, hogy nem csak rendszergazdák, rendszerprogramozók, informatikusok és "kockák" használják a Linuxot? Nem ez lenne a cél, hogy minél többen használják ezt a rendszert? Akkor meg hol a gond? :-D

                        [törölve]Azért csak jobb érzés látni, hogy a kedvenc rendszerünket nem csak a felhasználók fél százaléka használja. :-) Emellett nagyon is számít, hogy mennyien használják. Minél többen használnak egy rendszert, annál többen fognak fejleszteni rá. És minél több alkalmazás készül az adott rendszerre, az annál jobb nekünk. :-)

                        És ezt a százalékot honnan veszik? Ennyien töltötték le/rendelték meg valamilyen formában? Netalán ezeket telepítették új note/netbookokra, asztali pckre? Érdekes, nem annyi az az annyi. Én azért már használgatom néhány részét a 9.04-nek de van amiben még nagyon nem erősködik -inkább erőlködik és maradt 1-2 esetre a win. Másik oldala: beajánlottam/bemutattam néhány ismerősömnek (ami alapból benne van + néhány apróság mivel nekem nagyjából netezni van), tetszett is nekik de néhány nap használat után majdnem hardvercsapást kaptam a fejemre, hogy már azonnal tegyem nekik vissza az xp-t vagy épp a vistát -ami egyébként grubban benne van csak ki kéne választani bootidőben (jól mondom?) de hát az értelem itt kezdődne -ami nem sok van egyeseknél. Nekik marad a windóz (meg a kőbunkó) mert nekik való mi meg haladni akarunk a korral és a környezetünkkel.

                          TBC_z87az lenne a cél? ezzel nem értek egyet! szerintem a cél az lenne, hogy aki használni akarja, az normálisan tudja használni... gondolok itt elsősorban a hardvertámogatásra, hogy sok gyártó egyáltalán nem ad ki linuxos drivert, és nem is segíti a közösséget, hogy írjon magának... ha azt vesszük alapul, hogy sok felhasználó esetén a gyártók is jobban odafigyelnek a linuxra, egyetértek veled de én nem akarok rábeszélni senkit a linuxra. rólam tudják suliban is hogy linuxot használok, szal ha kérdésük van, hozzám jönnek oda. én válaszolok is, de csak akkor mondom hogy próbálja ki valaki a linuxot ha látom értelmét. múltkor pl odajött 1 srác hogy meséljek neki róla, mert hallotta hogy counter strike-ban több fps-t lehet elérni linux alatt -.-" hát mondom én ilyenről nem tudok, rakd fel nem nehéz, próbáld ki de max 2 nap után menni fog vissza a windows. tehát ha valaki így áll neki (semmi utánaolvasás vagy ilyenek) akkor sztem csak az lesz amit inverzstick már leírt...