Egy gép akkor szokott magátol kikapcsolni, ha: a) be van állítva a biosba egy maximum cpu homérséklet, amit elért a gép b) be van állítva a biosba, hogy figyelje a cpu ventillátort, és ha nem érzékeli, hogy megy, lekapcsol (egy bizonyos fordulatszám alatt nem biztos, hogy érzékeli, hogy megy a venti) c) haldoklik a táp d) haldoklik az alaplap, bár ez inkább fagyásokat okoz A kikapcsolás az milyen? Rendesen kikapcsol, mintha kézzel állítanád le, vagy másmilyen? (mittomén, pl. utána csak akkor indul el, ha áramtalanítod)?

    charlieEddig kétszer fordult elő, hogy leállt és egyszersem én használtam, de jelen voltam az egyiknél. Olyan volt, mintha elment volna az áram, szóval semmiféle procedúra nem volt, csak kikapcs. Az újraindításnál semmi probléma nem volt. Azért most elgondolkodtam, hogy nem-e áramkimaradás volt-e :-D ugyanis az említett két kikapcs egy napon történt és kb egy órán belül mindkettő. No mindegy egyenlőre azt hiszem nem érdemes ezzel foglalkoznom, mert most már akármi is lehetett. Amúgy minden új a gépben, szóval az alaplapnak, a procinak és a tápnak is tökéletesen kellene működnie. Bár ebben nem lehet biztos az ember fia.

      exxSzóval neked tökéletesen működik a 6600-as. Akkor lehet, hogy nekem sem a videókártya okozta a bibit előzőleg. Most kapcsolok, hogy van egy 6600-as itthon, amit kipróbálhatnék! :-) Néha meglepődök, hogy pofonegyszerű dolgok miért nem jutnak az eszembe. Más is így van ezzel vagy ez már az öregség jele és szedjek rá valamit? :-D

      Szerintem a tápegységeddel lesz a probléma. a másik meg azt tanácsolom hogy nvidia videókártyát vegyél. én is azt használom, mégpedíg msi 6200 és minden prímán működik.

        QuintiporNekem 6600GT-m van, és összesen annyi bajom volt vele, hogy csak csökkentett grafikus módban tudtam telepíteni az Ubuntut először, de aztán fogta agát, és megjavult. :)

        QuintiporEzt a geforce 7300GT kártyát vásároltam meg a nyáron, és az volt vele a bajom, hogy egyik új mostani linuxot sem tudtam vele telepíteni, mert el sem indult a grafikus felület. Csökkentett módban pedig fogalmam sincs hogy kell telepíteni.

          Kiprobaltam a 6600-ast, de kicsit szetesett minden. Meg a billentyuzet sem a regi. Angol verzioban mukodik. Atallitodott a felbontas es mikor elinditottam egy filmlejatszast, szinte teljesen befagyott a rendszer. Nos, nem tudom, hogy ez a mukodes nvidia kartyaknal normalis-e, de eleg gaz.

          TomeeLehet, hogy igayad lesz Tomee, mert csak 350-es tap van a gepben.

          Tomee meg azt szeretnem kerdezni, hogy milyen 6200-asod van es mennyit kellett veszodni a konfiguralassal. Voltak-e olyan problemaid, mint nekem a 6600-assal? Hu de nehez ezzel az angol billentyuzettel. Ki is szedem ezt a 6600-ast!

          Linuxbarát? ATI? Ez a kettő nem fér össze...Különben is alapból lemondhatnál a TV kimentről ATI esetében mert 70%-ban pocsék alapból. Mindenképp NVIDIA...8600GTS -t tudom ajánlani (ASUS 8600GTS - Gaming Series) -t pontosabban, 14000 FPS-t hoz GLXGears-ben, CompizFusion, 4Desktop, közben CounterStrikeSource, így hoz CSS-ben kb 340FPS-t. Izmos kártya. Fekete tápcsatlakozó kell mint minden újabb kártyához... (Fekete asszem 4-4 vagy 6-6 os téglalap alakú..) Ez a kártya 30 körül kóstál mint minden közép-felsős 15? .... Hát...elég spórolós keret... Nekem 7300GS-m van (MSI kártya, MSI 945P Neo2F alaplappal) és tökéletesen megy a linux minden gond nélkül. Ezt a kártyát csak ajánlani tudom. 4500FPS GlxGears-ben, CSS-ben meg úgy 40 full grafikán. Bár asszem 7600GT -t is kapsz 15 körül...MEgéri azt a pár ezret rászánni...

            Még valami... passzív hűtésest NE vegyél. A másik dolog amire ügyelj hogy MSI kártya legyen mert MSI live update használható dolog MSI kártyáknál, és nagyon jól összedolgozik a gépemben az alaplap+kártya...

              ÉN 7600-ost javaslom, de hát te pénzed, te döntésed. MSI 7300: http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=06034 10,742 Ft+Áfa 12,890 Ft MSI 7600: http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=06037 16,551 Ft+Áfa 19,861 Ft

              Ha nem játszol akkor az alaplapi is jó, ha kicsit főleg régebbi játékokkal akkor Nvidia 8400 vagy 7300 GS is jó és ATI-ban van 1050-es ami mellesleg RV370-es GPU-ja van. Anno nekem is volt radeon 9600 128 megás karim és azon volt RV350-es GPU ez az 1050-es továbbfejlesztett RV370-es GPU-val ráadásul 4 pixel futószalag, 2 vertex árnyaló, és 4 pixel árnyaló is van ellenben a 8400 GS NVidába ez utóbbi kettő nincs. Annakidején a (tavaly) lecseréltem 9600 radeonomat egy MSI 7600 GS-re 256 mega ramos karira, minőségi látványos ugrás volt ugyanabban a játékban, ha játszani is akarsz akkor 7600 GS jó választás és nem is vészes az ára. Raktam már gépet össze 8400-assal, régebbi játék ment gond nélkül rajta sőt 7300-ason és a jelenlegi 1050 radeon karimon is megy, de inkább vedd a 7600-ast mert később lehet bánni fogod, ha elakad egy újabb játéknál. (Sajna elszált az alaplapom és ezért kellett váltanom, úgyhogy most 1050-es van kb. 8100 ft volt.) Ha olcsóbb karit veszel akkor lényegében azt éred el, hogy nem a rendszermemóriát használja, hanem a sajátjáét, ettől az Ubinak egy kicsit több lesz a használható memóriája és talán a játékok is jobban mennek, (persze nagyban függ a karitól, hogy milyet veszel) de csodát ne várja a cca. 10 ezer forint körüliektől. MSI 7600-at gond nélkül lekezelte az Ubi. U.i. tápegység elegendő teljesítményű? inkább először ezt nézd meg.

              Na ami még eszembe jutott: 8400GS csak 64 bites a memória és a GPU közötti átvitel 7300-as sorozat szintén 64 bites 110 millió tranzisztorral a GPU-ban (GTI 128 bit, ha jól tudom) 7600GS 177 millió tranzistor a GPU-ban és 128 bites DDRII (legalábbis az enyém AGP-ben DDR2 volt) ATI 1050 és, ha jól tudom az általad is írt 1550 RV 370-es GPU "csak" 75 millió tranzisztor, de 1050-es 128 bites. Érdemes megfontolni főleg a bitek miatt is egy 64 bitestől még, ha jobb a GPU-ja is nem lehet annyit várni mint egy 128 bitestől. Inkább 7600-ast.

              Nagyon szerencsétlenül alakult a kártyakivétel. Mikor kivettem a kártyát, megcsúszott a kezem és a ház hátoldalán a kis nyílás széle szétvágta az újjam. Szinte leszelt egy darabot, így most csak kilenc újjal gépelhetek. Egyszer már jártam így és akkor megfogadtam, hogy nagyon óvatos leszek, de sikerült újra a művelet. Grrr.

                Hogyan tudnám meg, hogy a 6600-as, amit kipróbáltam, az milyen? Azt a gépet ugyanis amiben ez a kártya van csere-bere módon jutott hozzám és akivel ezt a bizniszt megkötöttem, az teljesen süket ezen a téren. Szóval ez az út kilőve, de sajnos a kártyán is csak annyi van, hogy GF6600 és hogy 256 MB RAM. Van rajta egy video nevü kis ki vagy bemenet és dvi csatlakozó. Azon a gépen amiben van, lefuttattam egy everest home-ot, de az sem ír ki több infót róla. Ez csak azért érdekes, mert nekem nem akart problémamentesen működni, míg exx azt írta, hogy neki a vga csatolójú GT verzió tökéletesen megy.

                  Még valami. Írtam, hogy problémák léptek fel a 6600-as működése során. Nevezetesen, hogy egy film lejátszásakor a gép iszonyatosan lelassult és a kép is nagyon szét volt csúszva, továbbá a billentyűzet is angolra váltott. Nos, az a helyzet, hogy miután kivettem a kártyát és újra az integráltat használom, a problémák megmaradtak. A billentyűzetkiosztást sikerült visszaállítanom, de a felbontás állítására nincs lehetőségem ugyanis csak egy mód létezik valamint a filmlejátszás is ugyanolyan akadozó, mint a GF-nél. Hogyan lehetséges ez, mikor azelőtt "tökéletesen" ment minden?

                  Sikerült átállítanom a felbontást a régi megszokottra, de mikor újraindítottam, nem töltött be a rendszer. Recovery módban csináltam ezért a restart-ot és átírtam a /etc/X11/xorg.conf-ban a "Screen" section-ban a SubSection "Display"-en belül a virtual-t a magasabbról egy alacsonyabbra. Mentettem, majd újraindítottam. Most már betöltött a grafikus felület is. Az a helyzet, hogy nagyon nem vagyok járatos ezen a téren, ezt amit csináltam csak improvizáltam. Látszólag sikerült visszaállítanom az előző állapotot, de nem tudom, hogy jól csináltam-e a dolgokat. Ha jól is csináltam mindent, akkor is maradt az eredeti probléma, azaz az integrált kártyám nem működik olyan jól, mint a 6600-as kipróbálása előtt. Nekem úgy tűnik, hogy elszállt a kártyacserével az integrált kártya driver-e. Ez lehetséges? Hogyan tudnám visszacsiálni a dolgokat?

                  Elég gáz, hogy ennyit írok, csak szólni akarok, hogy sikerült visszaállítani a régi beállításokat. /etc/X11-ben találtam néhány xorg.conf-ot és csak meg kellett keresnem a régi jól működő verziót. Úgyhogy most már minden "pöpec". Azt hiszem egyenlőre leállok ezzel a videókártya mizériával, mert csak problémát szül és már az is nagy dolognak számít, ha nem lesz rosszabb a helyzet :-D Egy ideig maradok az integrált kártyánál, hiszen ÚGYSEM JÁTSZOK a gépen (ezt azért tartottam fontosnak kihangsúlyozni, mert páran játékra javasoltatok kártyát). Egy dolog miatt akartam csak a cserét, azt hittem, hogy gyenge az integrált és ezért kapcsol ki. Ha előfordul megint a kikapcs, akkor beszerzek egy nvidia-t és majd elbíbelődök a beállításával. Köszönöm szépen minden hozzászólónak a segítségét!