Ramból sosem elég én aztmondom, a Imac-okban van 4-8 GB Ram is a Mac Proba meg 32 GB, valami filmszerkeztővel kitudod használni tuti :)

    Backxide+1 Sosem elég. :) Javaslom, hogy futtass virtuális gépben XP-t! Adj neki 1 gb ramot, és minden finom lesz. :)

    Ha bőven el vagy látva RAM-mal akkor egy egyszerű módszerrel el lehet venni az Ubi kedvét a swapolástól. http://ubuntuforums.org/showpost.php?p=1255511&postcount=43 Röviden: sudo gedit /etc/sysctl.conf Megkeresed a 'vm.swappiness' kezdetű sort, és így átírod : vm.swappiness=0 Reboot. Ezzel a swapolási hajlandóság a nullára csökken, minden a memóriában marad. A swap területet ne szüntesd meg, mert nem fogsz tudni hibernálni.

      KálmánbátyámÉn nem is használok swapot. Még a területet sem hoztam létre. Évek óta az Ubuntuk egymást követő változatai után sem volt memória gondom. Ezért az egyik telepítésnél már létre sem hoztam. Annyit szeretnék elérni, hogy gyakorlatilag minden maradjon a memóriában addig amíg mondjuk nem lessz 90% -os a kihasználtság... Csomószor előfordul, hogy bezárok egy programot majd 10 perc mulva megint elindítom és látom, hogymegint vissza kell töltenie.

        kalviNo hát erre jó ez a kis trükk. Aztán még megpróbálhatod a preload nevű kis progit feltenni, ez memóriába elötölti, benntartja a használt alkalmazásokat. Vagy , és itt fontos a VAGY, a readahead-ot is beállíthatod. Ha 9.10-esed van akkor nem kell, helyből megy rajta a sreadahead. Ezek már bootolás közben töltögetnek... A reakcióidőt, amit észlelsz , lehet még csökkenteni a frekvencia-scaling (nem tom magyarul hogyan van) piszkálásával.

          jkopMilyen komoly problemai vannak ezeknek a franya linuxosoknak. Ezt a topicot be kene linkelni vmi win-es formuba :D

            Ennyivel később: 11 nap
            Ennyivel később: 10 nap
            • [törölve]

            Ne haragudj, de erre nem tudok mit mondani :D

            • mukk válaszolt erre.

              kalviPróbáld meg pl. a Vistát. Azért eszik annyi RAMot alap/üresjáraton (nekem a felét annak, mint ami van), mert elvileg annyi cuccot a memóriába tart betöltve, a legtöbbet használtakat. (Itt kérdezném meg, hogy ez vajon az én szokásaim alapján dönti el a rendszer, vagy Redmondban állították be mik legyen előtöltve? Mert az első bekapcsolástól kezdve a Vista 1GB RAMot lezabál nekem és nem gyorsabb mint az Ubuntu, mikor megnyitom a szokásos/legtöbbször általam használt dolgokat-MSN például 20-30 másodperc mire felbukkan az ablak, hogy beírhassam az adataimat. Pedig csak gondolták Redmondban, hogy ha már Wint használ valaki, akkor MSN-t fog rajta tolni. De le váltom azt is, mondjuk Win alatt nem megyek amúgy netre, csak igen-kivételes alkalmakkor.) Bocs a zárójeles hosszabb lett. De mostanság ilyeneken töprengek. :D

              maat+1 jól ki van ez találva, nem kell aggódni a sok "felesleges" ram miatt... :)

              Ennyivel később: 8 hónap

              [törölve]Hja,4GB/64bit alatt 4 virtuális gépen nekem is elfogy a memória!-nálam sincs swap.. a W.Vista-az meg egy szörnyszülött,de a két kernelt nem is elehet összehasonlítani.(Senki ne jöjjön megint elő a Tannebaum-Torvalds épületes eszmecserével)

              kalvi˝"Túl sok" RAM˝>Na, ilyen nincs! :D Ha telepíted a htop programot, és terminálban elindítod, szép színes jelzéssel láthatod a memóriafoglaltság különböző fajtáit. A színkódoktól az egérrel balra lent az F1-re kattintva vagy a 'h' betűt ütve kaphatsz infót.

              Kihasználja az, gyorsítótárként. A trükk az, hogy a legtobb rendszerfigyelő program csupán az application memory-t mutatja. Nézd meg az enyémet: System monitor ugyanakkor: KinfoCenter Látod? Csak az Application memory az, amit az első mutat, a második már a gyorsítótárat is.

                kdavid93Veszélyes nem lenne, legfeljebb ostoba. A disk írás/olvasás sebessége a legszűkebb keresztmetszet általában, ha kikapcsolod a gyorsítótárazását azzal csak azt éred el, hogy a rendszered sokkal lassabb lesz és lesz egy nagy, ez esetben valóban kihasználatlan memóriaterületed.

                  kdavid93Kérdezni sosem baj. :) De a válasz fényében nekem úgy tűnik, ennek semmi köze az Ubuntuhoz. A gyorsítótárazás a Windowsoknál ugyan úgy megvan: ez a superfetch és hasonlók. Ott is is jó, hogy van, és kell is. Asszem. :)