Systemback I.
Nahát! ... köszönöm én is. Jól sikerültek a betűtípusok és az ablakok "viszonyai" - a grafikus felület. Mindjárt meg is nézem, egyelőre nincs mit (miért) visszaállítani. :)
Köszi! Fent van a systemback, a rendszermentet leszedtem, és a visszaállítási pontját is. Most csinálok a systemback-kal másik visszaállítási pontot. B2man
KendekSzerintem állítsd be a Launchpad-on a fordítási lehetőséget, sokkal több embert be lehet vonni úgy a munkába, ha egy egyszerű webes felületen lehet fordítani, nem pedig .po fájlokkal kell szórakozni. :)
köszi felraktam ..az a halvány gyanúm most hogy jön nemsokára 12.04 különösen hasznos lesz... van már hozzá valami konkrét doksi egyébként? csinálom a mentést, esetleg egy olyan dolgot lehetne bele tenni még, hogy kiszámolja előzetesen a szükséges helyet és kiírja valahol?
ricsi-pontazIgaz, ez jó ötlet, megnézem, köszi. :-)
zfoxKonkrét doksi nincsen nagyon hozzá, pláne nem angol nyelvű. Amit eddig írtam/írtunk róla már az sem 100%-os érvényű, hiszen változott azóta. Meg most még buborék tippeket sem raktam bele, hiszen egyelőre azok angolra fordítására nem vállalkoztam. A mentendő rendszer méretét kiszámolja már előzetesen telepítéskor is, meg minden egyes visszaállítási pont készítésnél frissíti az információt. Erre a folyamatjelzőnek szüksége van, hiszen százalékszámolással kalkulálja ki az előrehaladottság mértékét. Annyi csak, hogy ehhez még hozzájön a felhasználók beállításfájljainak a mérete, az nincsen előzetesen belekalkulálva, azért is villog először addig amíg azokat menti. A méretinformációt a cat /home/Systemback/.systemback/systemsize paranccsal tudod lekérni, a mértékegysége kibibyte.
Már mindent elmondtak a többiek. Igazi hiánypótló a programod. Köszönöm, köszönjük Kendek!
ricsi-pontazKirály, lefordítottam magyarra a saját alkalmazásomat. https://translations.launchpad.net/systemback
Nah, úgy döntöttem, hogy nem szórakozok vele tovább, most, hogy betoltam egy frissítést, megszüntettem a Rendszerment PPA-t. Feleslegesnek érzem, hogy egyszerre két tárolót tartsak fent ugyanazon adatok részére. Tehát arra kérnék mindenkit, hogy aki eddig az eredeti Rendszerment PPA-t használta, az térjen át a Systemback PPA-jára. Ehhez csak egy egyszerű parancsot kell kiadni terminálban:
grep -lr -e "nemh/rendszerment" /etc/apt | sudo xargs sed -i "s+rendszerment+systemback+g"Valamint megszüntettem a Maverick kiadás támogatását, így ha valaki még ezt a kiadást használná, az beszerezheti a SourceForge oldaláról a frissítéseket. De én úgy néztem, hogy már nem nagyon töltöttek le ehhez a kiadáshoz, úgyhogy talán ez nem nagyon érint senkit sem.
Krisztián! Csatlakozva a többiekhez gratulálok és köszönöm. Egy kérdés: A "home"-ban maradó "Rendszerment" mappa sorsa mi legyen?
Gratulálok! Már egy ideje kíváncsi voltam, hogy miért is nem fordítottad le angolra, bár tisztában vagyok vele, hogy nem lehet egyszerű munka. Én ugyan nem beszélek angolul, csak az édes anyanyelvemen, magyarul, de én is azt gondolom, hogy így sokkal nagyobb esélye van annak, hogy előbb-utóbb be kerüljön a Systemback a hivatalos tárolókba. Ha már fejlesztés, változtatás, akkor van egy-két kérdésem: Lesz-e lehetőség arra, hogy a Systemback-el készített lemezképből telepítve egy, a swap, a /, a /home partíciókon kívül más partíciót is tudjunk csatolni a telepítés során? Szerintem jól jönne, bár tudom, hogy telepítés után az adott partíciót az fstab szerkesztésével lehet automatikusan csatolni gépindításkor, ami nem is olyan bonyolult, de mi van akkor, ha egy olyan felhasználó fogja használni, a Systemback-et, akinek ez kínai? Nagy segítség lenne neki, csak megadja a kézi csatolási pontot, és kész! Valamint, és ez engem már egyszer-kétszer megszívatot, van-e lehetőség arra, hogy a rendszerfrissítés folyamán csak azokat a csomagokat telepítse, amelyeket én engedek meg? Ezt azért kérdezem, mert nekem az Ubuntu 10.04.4-es rendszerem 3.0.0-17-es kernellel megy, ami zárolva van, de van a rendszerben egy "alap kernel" , a 2.6.32-40-es, amit ha eltávolítok, meghal a rendszer. Ehhez a gyári nvidia 173.14.31-es zárt meghajtó van telepítve. Ha valaki kérdezi miért, azért mert a 2.6.38 feletti kernelekkel nem megy a 173.14.27-es meghajtó, amit a jockey-gtk telepít. Szóval, hiába volt zárolva a kernel (3.0.0-15), a Rendszerment-et ez nem érdekelte, és felrakta a jelenlegi kernelt. Ami azt eredményezte, hogy én meg telepíthettem újra a gyári nvidia zárt meghajtót. A legérdekesebb ebben az, hogy előtte a frissítéskezelőt futtatva megnéztem, hogy akar-e új kernel települni, a listában nem láttam semmit, ami erre utalna. Ott megcsináltam a frissítést, aztán rászabadítottam a Rendszermentet az oprendszeremre, újraindítás után meg majdnem agyvérzést kaptam, volt 14 percem a munkába való indulásig, de megcsináltam a meghajtó telepítését, hogy a család ne lássa ezt a ronda felbontást. Tudom, hogy ez a kérés már felér egy plusz frissítéskezelővel, de azért de jól jönne egy lehetőség, hogy én mondjam meg a Systemback-nek, hogy mi települhet és mi nem!
Gratula!
kukimukiHát, elképzelhető, hogy egyszer csak fogom magam és kidolgozok egy bonyolultabb partíciómegadásos dolgot, mégis úgy vélem, hogy egy, a témához nem értő felhasználónak nincsen szüksége arra, hogy a jelenleg elérhetőnél jobban szétszórja a rendszert. Persze az más kérdés ha valaki mondjuk egy-két adatpartíciót akarna pluszban csatoltatni valahova. De egyelőre én arra hagyatkoztam, hogy csak a másoláshoz/telepítéshez szükséges dolgokat lehessen beállítani. Például rendszertelepítés szempontjából nincs jelentősége egy külső adatpartíciónak, hiszen nem történik írási művelet rá. A rendszerfrissítés egy majdnem teljesen automatizált művelet. Néha dobhat fel kérdéseket arra vonatkozóan, hogy szeretnéd-e lecserélni ezt vagy azt a konfigurációs fájlt, esetleg, hogy hová szeretnéd telepíteni a rendszerbetöltőt. Emiatt gondot jelenthet például a fejlesztői kiadások frissítése, mert szó nélkül távolíthat el fontos csomagokat függőségi probléma miatt. Ezenkívül nem vesz tudomást a Synapticban is beállítható csomagzárolásokról, így valóban frissítheti a kernelt. Viszont van mód a kérdéses csomagok zárolására, erre több lehetőséged is adódik. Az egyik az ha eltávolítod a kernel metacsomagja(i)t és kiveszed a kernel csomagjainál az automatikusan telepített jelzőt. A másik lehetőség pedig az APT Pinning; hozd létre a /etc/apt/preferences.d/00kernel nevű fájlt, majd írd bele a következőket: Package: linux-image-generic-lts-backport-oneiric Pin: release n=lucid Pin-Priority: -10 Ilyen pipálós frissítéskezelő egészen biztosan nem kerül bele a Systembackbe, hiszen azért ez nem fő funkciója neki. Lényegében azért került bele a repertoárba, hogy rendszer-visszaállítás után könnyedén naprakésszé varázsolhassuk a rendszerünket. Ezért alkalmaz takarítást is, hogy a hirtelen történő nagyobb frissítés után ne kelljen már még ezekkel is szórakozni. Persze ettől függetlenül én csak ezt használom rendszerfrissítésre, bár erősen figyelek minden esetben, hogy miket frissítene, telepítene vagy éppen távolítana el.